הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 19 ביולי 2009

טיפ השבוע לחיפוש עבודה- מאיזו טעות טקטית להימנע במשלוח קורות חיים

הרגע קיבלתי קורות חיים ממועמד שעשה טעות שכיחה למדי , לצערי. הוא שלח את קורות החיים במייל גם אלי וגם בו זמנית למספר רב מאוד של נמענים נוספים. אז, אם אין ברירה והחלטתם לשלוח קורות חיים למספר נמענים יחד (מה שמאוד מאוד לא מומלץ), שימו לב שאתם ממענים את כל הנמענים ב BCC ולא ב TO ושאף אחד לא רואה את האחרים.
זה עושה רושם לא טוב בכלל ועוד יותר גרוע אם שלחתם בו זמנית לעשרות נמענים. נוצר רושם של אדם שהוא, אפעס, קצת נואש, וזה לא הרושם הראשוני שכדאי לעשות במשלוח קורות חיים.

2 comments:

 1. לדעתי, רצוי למקד קורות חיים למשרה מסויימת. אין מניע שיהיו מספר קורות חיים (לא סותרים כמובן) לאותו מועמד ומפנים קורות חיים מתאימים לכל משרה. השאלה שלי, האם חברת ההשמה תקבל מספר קו"ח ממועמד?האם היא תקפיד לשלוח קו"ח מתאים לכל משרה?

  השבמחק
 2. התשובה היא כן. במידה ולמועמד נסיון במספר תחומים והוא פונה למגוון משרות בתחומים שונים, ברור שכדאי שיהיו לו מספר גרסאות של קורות חיים.
  למשל, אם מועמד בעל נסיון ניהולי וגם שיווקי והוא פונה גם למשרות ניהוליות וגם למשרות בשיווק והוא רוצה ליצור שתי גרסאות של קורות חיים, האחת לתפקידי ניהול בה הוא מפרט יותר את נסיונו הניהולי והשניה לתפקידי שיווק בה מפורטים יותר כל הצדדים השיווקיים של התפקידים שביצע, אזי זה לגיטימי לחלוטין. לגיטימי גם לשלוח לחברת ההשמה את שתי הגרסאות ולבקש מהן להתאים את הגרסא הנכונה לפי המשרה המדוברת.
  אבל, שימו לב, אני לא בעד יותר מידי גרסאות. כמו בכל דבר, אסור להגזים...
  כבר נתקלתי במקרים בהם המועמד שואל בראיון: "הממ...תוכלי רק להגיד לי איזה קורות חיים יש אצלך? כי יש לי כמה גרסאות..." זה כמובן לא עושה רושם טוב ועלול להוביל למצבים מביכים ולא נעימים בראיונות.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...