הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום שבת, 4 ביולי 2009

שלחתם קורות חיים לחברה ונציג/ה מטעמה מתקשר/ת !- עשה/י ואל תעשה/י בשיחת טלפון ראשונה עם מעסיק פוטנציאלי

כתבנו קורות חיים לתפארת, שלחנו אותם למשרות מתאימות על פי כל כללי החיפוש ועכשיו, לשמחתינו קיבלנו שיחת טלפון ממעסיק פוטנציאלי! השיחה הזו , ולא משנה מול מי ובעל איזה תפקיד מטעם המעסיק היא מתנהלת, היא שיחה חשובה מאין כמוה ומשפיעה על הרושם הראשוני שתיצרו.
אז מה מותר להגיד בשיחת טלפון ראשונה עם חברה שפונה אליכם? ומה אסור בתכלית האיסור?

כשחברה יוצרת איתך קשר ואת/ה במקום העבודה הנוכחי שלך ו/או לא יכול/ה לדבר-
אל תעשה/י: אל תבקש/י מהמטלפנ/ת ליצור איתך קשר מאוחר יותר כי את/ה לא יכול/ה לדבר. זה מעיד על חוסר נימוס וחוסר רצינות! מעבר לזה, את/ה עלול/ה להמשיך לחכות לנצח לשיחת טלפון חוזרת שלעולם לא תגיע.
עשה/י: בקש/י מהמטלפנ/ת את שמו/ה, מה שם החברה ומה מספר הטלפון שאליו ניתן לחזור. בהקדם האפשרי צור קשר עם החברה.

כשהמתקשר/ת היא מנהלת אדמיניסטרטיבית/פקידה המבקש/ת לתאם מועד לראיון-
אל תעשה/י: אנא אל תבקש/י מהמטלפנ/ת ואל תצפה/י למתן תשובות מקצועיות על התפקיד, מה הוא כולל ותחת איזו פונקציה בארגון. ברוב המקרים, מי שמתקשר/ת לא ידע/תדע לענות על השאלות האלה.
כמו כן, אל תבקש/י שהמגייס/ת המקצועי או שנושאי תפקידים אחרים בחברה יצרו איתך קשר. הללו מחלקים זמנם בין עבודתם השגרתית לבין ראיונות למועמדים ולרוב אין להם יכולת או זמן לחזור אישית לכל המועמדים שרוצים פרטים נוספים. התעקשות על שיחה כזו גוררת לעיתים קרובות פספוס המשרה.
עשה/י: תאמ/י מועד לראיון. לגבי כל שאלה שיש לך בנוגע לחברה, לתפקיד או לכל פרט אחר פנה/י לחברת ההשמה שהפנתה אותך לחברה בכדי לקבל פרטים נוספים. אם פנית לחברה דרך מכרים, נסה/י לברר דרכם. אם פנית ישירות לחברה, נסה/י לבדוק באתר האינטרנט שלה אם מפורטת שם אינפורמציה נוספת.

כשאתם חוששים שציפיות השכר שלכם גבוהות מהמוצע למשרה-
אל תעשה/י: אל תשאל/י את המטלפנ/ת שום שאלה בנוגע לשכר. ברוב המקרים מי שמתקשר לתיאום ראיון אינו יודע פרטים כאלה. מעבר לכך, אין זה מקובל להתנות קביעת מועד לראיון בקבלת אינפורמציה על השכר למשרה.
עשה/י: קבע/י מועד לראיון ולאחר מכן, במידה והופנית למשרה דרך חברת השמה, צור/צרי איתה קשר לבירור שכר. לעיתים קרובות נתונים כאלו קיימים אצלה.

לסיכום, רושם ראשוני נוצר כבר בקשר הראשון מול המעסיקים . ספקות, התלבטויות ושאלות שימרו בינכם לבין עצמכם או שתפו את חברת ההשמה המטפלת בקורות החיים שלכם. במידה ואתם מחליטים להתחיל תהליך בחברה מסויימת, הקפידו לא להקרין ספקות אלו בפני המעסיק ובוודאי לא לעשות זאת בשיחת הטלפון הראשונה איתו.

בהצלחה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...