הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום שלישי, 11 באוגוסט 2009

5 דרכים לנהל את המוניטין הוירטואלי שלכם

מחפשים עבודה? יש לכם כרטיסים ברשתות חברתיות?
שימו לב!
בחודשים האחרונים מעסיקים יותר ויותר "מרחרחים" ואוספים מידע לגבי מועמדים דרך רשתות חברתיות. אין יותר קל מאשר להציץ בכרטיס האישי שלכם בפייסבוק כדי לקבל תמונה כללית עליכם. איזה חברים יש לכם? מה אתם עושים בשעות הפנאי? לאיזה FAN PAGES הצטרפתם? איך אתם נראים בתמונות שלכם ובאיזה הקשרים הן צולמו? וכן הלאה והלאה.
מהרגע שאתם פותחים כרטיסים ברשתות חברתיות, אתם מתחילים לבנות לעצמכם מוניטין וירטואלי. הבעיה היא שהמוניטין הוירטואלי או ה "ON LINE" שלכם מחובר אליכם בטבור. זה בעצם אתם. אבל רובנו נוטה לשכוח את זה.
לאחרונה הסתבר שבאוניברסיטת הרווארד היוקרתית מחליטים איזה סטודנטים לקבל בין היתר גם על בסיס חיטוט בכרטיסי הפייסבוק שלהם. מיותר לציין שסטודנטים שפירסמו תמונות מביכות שלהם כשהם שיכורים...לא התקבלו...
אז איך לנהל את המוניטין שלכם "ON LINE" באופן שיחמיא לאישיות שלכם?
הנה 5 עצות המבוססות על הפוסט בלינק:
1. היו בררנים ונהלו חיים כפולים- דאגו לכך שברשתות מקצועיות כמו הלינקדין יהיה לכם פרופיל מקצועי ושברשתות כמו הפייסבוק תהיו מקושרים רק לאנשים שאתם באמת מכירים טוב. בידקו למי אתם מקושרים. קשרים שהכרטיס שלהם לא הולם, או שמופיע בו תוכן גס/תמונות לא נאותות וכו' כדאי לנתק (וירטואלית לפחות). אתם הרי מכירים את הפתגם "הראה לי מי חבריך ואומר לך מי אתה", נכון?
2. הצטרפו לקבוצות שיש לכם איתן מכנה משותף, אינטרסים משותפים, ושקשרים בהן יקדמו אתכם.
3. פרגנו לרשת הקשרים שלכם, עיזרו ככל שתוכלו ובמה שתוכלו לאנשים המקושרים אליכם ונצלו קשרים טובים לטובתכם לכשתצטרכו עזרה כזו...למשל, הבעת תמיכה במקרים בהם אתם מקבלים "ON LINE " תגובות שליליות/ ביקורות לא טובות על הפרופיל שלכם, על הבלוג שלכם או על דעות שהבעתם בפורומים.
4. היו ישרים וכנים גם ברשת. אל תשקרו, אף אחד לא אוהב רמאים- גם לא ברשת.
5. אין אנשים מושלמים- לא במציאות ולא ברשת. אל תדאגו אם יש גם מספר תגובות לא כ"כ טובות כלפיכם. מה שחשוב הוא שעיקר החומר שיש ברשת עליכם הוא חיובי ושמשקלו רב הרבה יותר מכמה הערות לא נעימות.

5 תגובות:

 1. אני לא מאמין בחים כפולים ברשת - אפשר לנהל יחסים חברתיים ברשת פרטית ויחסים מקצועיםם ברשת מקצועית, אבל האמת היא תמיד אחת ויחידה. אין חיים כפולים ברשת או בחיים. מוניטין נצבר אט אט ונהרס מהר

  השבמחק
 2. היי אנונימי, כנראה שהמושג חיים כפולים בהקשר הזה לא כל כך ברור. הכוונה לשמור על מוניטין טוב ואחיד בכל הרשתות. מה שנהפך לקשה כיוון שהגבול בין האישי לעסקי נהפך למטושטש. נתקלתי כבר במספר מקרים בעיתיים שאנשים בכירים בעת ובעונה אחת מציגים עצמם ברשת דרך התפקיד הבכיר שלהם ויחד עם זאת מציגים תמונות חושפניות, לא מחמיאות ושלא הולמות את תפקידם, או שמערבבים בין יוזמות עסקיות לבין פתיחות יתר בפוסטים אישיים שהם כותבים על עצמם לדוגמא על חיי הזוגיות שלהם. הכוונה כאן היא לדעת להפריד בין השניים ולא לערבב.

  השבמחק
 3. MAYA, המאמר יפה ונכון.

  הכי טוב וקל הוא להגיד תמיד את האמת ורק את האמת, כי אז לא צריך לזכור מה אומרים למי !!

  מדהים (אבל לא מפתיע) שיש אנשים שחושבים שניתן להסתתר ברשת.

  יהודה

  השבמחק
 4. על אופציית הפרטיות בפייסבוק שמעתם?
  פשוט חוסמים את הכניסה לכל מי שלא חבר שלכם ותוחזר הפרטיות לחיים האישיים! את החיים המקצועיים נהלו לכם בנחת בלינקדין...

  השבמחק
 5. ד"א - זו בדיוק הסיבה שאין לי כרטיס בפייסבוק וברשתות חברתיו אחרות.
  לינקד-אין היא המקום היחיד שאני רשום אליו, וגם זה - מסיבות מקצועיות גרידא.

  מה שכן, גיגול השם שלי יעלה מיד את הבלוג האישי שאני כותב. הוא מספיק חושפני, אך לא ימצאו שם דבר על חיי המין או ההוללות שלי..
  אני משתד לשמור עליו מכובד ככל האפשר..

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...