הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 16 באוגוסט 2009

שש נקודות לבדיקה לפני ההחלטה הסופית לדחות תפקיד
ידוע לכולנו שמצב השוק כרגע איננו מדהים. ברור גם שמחפשי עבודה רבים מתראינים למשרות שבעבר לא היו מוכנים לשקול בכלל בגלל אילוצי השוק.

מצד שני, יש כמובן עדיין מקרים רבים של דחיית הצעות בגלל גובה ההצעה. מטרת הפוסט הזה להעלות מספר נקודות שיש לחשוב עליהן לפני שתחרצו סופית את גורל ההצעה שקיבלתם ותידחו אותה:

1. חישבו האם אתם לומדים בתפקיד הזה תחומים חדשים? לפעמים למידת תחומים חדשים, קבלת אחריות וביצוע מטלות שאין לכם בהן ניסיון, יפתחו בפניכם בעתיד מבחר תפקידים חדשים נוספים.

2. האם התפקיד כולל שימוש בכלים שהינם בחזית הטכנולוגיה? האם אתם תיחשפו דרכו לטכנולוגיות חדשות?

3. האם לחברה יש מוניטין מצויין שבזכותו גם קורות החיים שלכם יראו טוב יותר וישודרגו?

4. האם מעבר לשכר עצמו יש בהצעה שקיבלתם חבילת הטבות מצויינת (כמו מספר רב של ימי חופש, ימי מחלה מהיום הראשון, ביטוחי בריאות, רווחה על חשבון החברה וכו'...). חבילת הטבות טובה שווה הרבה מאוד כסף.

5. האם מקום העבודה ממוקם קרוב מאוד למקום מגוריכם מה שיקצר עבורכם את הנסיעות ויאריך את שעות הפנאי שלכם? גם זמן שווה כסף וזמן פנוי נוסף הוא בוודאי שדרוג רציני לחיים האישיים.

6. כמה זמן הנכם מחפשים עבודה?אם אתם מחפשים תקופה ארוכה, שווה להתפשר על שכר קצת יותר נמוך ממה שציפיתם שהרי זה הרבה יותר גבוה מכלום (שזה השכר שאתם מקבלים כרגע כשאינכם עובדים אם איכם זכאים יותר לדמי אבטלה).

לסיכום, חישבו טוב על כל ההשלכות ורק אז כשאתם בטוחים באמת- עשו את ההחלטה.

2 comments:

  1. כל כך נכון!! הרבה פעמים מועמדים מוותרים על משרות כי הם לא לוקחים בחשבון את כל הנקודות הללו, ואחרי חודש-חודשיים חוזרים אלינו עם ציפיות הרבה יותר נמוכות, ואז המשרה כבר מאויישת. וחבל! אם כי אני יכולה להבין כמה קשה להתפשר על שכר..

    השבמחק
  2. זה נכון ,אבל נמאס לעבוד בשכר נמוך
    בגלל כל מה שכתוב אם בן אדם מאריך
    את עצמו נכון אז הוא צריך לעמוד על שלו ובסוף למצוא את מה שחיפש.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...