הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום שלישי, 18 באוגוסט 2009

איך לא לחפש עבודה...??!!

כולנו טועים לפעמים... אבל בחיפוש עבודה טעות היא הפסד של זמן, כסף, התפתחות מקצועית וכמובן גם יוצרת תחושת עוגמת נפש, פגיעה בביטחון העצמי ועוד ועוד. אז אם אפשר להימנע מטעויות, לא כדאי?
15 דברים שאסור לעשות בחיפוש עבודה:

1. אל תשבו בבית ותצפו שהתפקיד החלומי שלכם יקפוץ לביקור.

2. אל תסמכו על מישהו אחר שיחפש עבורכם (שימו לב, נתקלתי לא פעם במקרים בהם האישה מחפשת עבודה עבור בעלה, או האמא עבור הבן שלה...שולחת קורות חיים בשמו, יוצרת קשר עם מעסיקים או חברות השמה, בודקת מדוע לא יצרו קשר עם בעלה וכו'... מיותר לציין: אם אתם רוצים ליצור רושם ראשוני חיובי- זו לא הדרך! אז...אימהות/נשים/בעלים/אחים/אבות וכו'...איתכם הסליחה, אבל הרצון הטוב שלכם במקרה הזה לא מועיל...).

3. אל תסתירו את העובדה שאתם מחפשים עבודה ממכרים וחברים (כמובן כל עוד זה לא דיסקרטי ויפגע לכם במקום העבודה הנוכחי...).

4. אל תשתמשו רק בדרך אחת לחיפוש עבודה, ואם היא לא נושאת פרי תפנו לאחרת. חיפוש עבודה חייב להתנהל במקביל בכמה שיותר מישורים.

5. אל תפנו רק למקום עבודה אחד וכשתקבלו תשובה שלילית תפנו לאחר. פנו במקביל למספר תפקידים והתקדמו בתהליכים במספר מקומות. כך תשובה שלילית אחת לא תעצור את כלל התהליכים (ולא תהרוס את מצב הרוח) ועדיין ישארו אופציות פתוחות אחרות.

6. אל תכינו גרסא אחת של קורות חיים ותשלחו אותה כברירת מחדל לכל המשרות. בידקו לפני השליחה שמה שאתם שולחים מתאים לדרישות המשרה ואם יש צורך בכך , הוסיפו דגשים המתאימים למשרה המבוקשת (ורבותי, נא לנהוג ביושר ולעדכן רק את האמת, לא להגזים ולא לעגל פינות).

7. אל תשלחו קורות חיים במייל אחד למספר מקומות עבודה. שילחו כל פניה במייל נפרד.

8. אל תשלחו קורות חיים עם שגיאות כתיב.

9. לא לשכוח להוסיף את מספר הטלפון לקורות החיים. אל תגחכו! קרה לי לא מעט שקיבלתי קורות חיים ללא פרטי התקשרות!

10. אל תשלחו קורות חיים לפני שנתתם לשניים שלושה אנשים מנוסים להציץ בהם ולתת לכם עליהם ביקורת בונה. מדהים מה שעין רעננה יכולה לגלות!

11. אל תשלחו מכתב מקדים לפני שבדקתם שעידכנתם אותו ושהפרטים נכונים בשם התפקיד אליו אתם פונים ובשם החברה או שם מפרסם המשרה. קיבלתי לא פעם מכתב מקדים המיועד לגלית/ציון/יוסי/ועוד אינספור שמות ממקומות עבודה אחרים ואני...בכלל קוראים לי מאיה...

12. אל תיגשו לראיון עבודה מבלי לאסוף חומר על החברה אליה אתם פונים.

13. קצת חלודים?? אל תגשו לראיון מבלי לחזור על החומר הנדרש לתפקיד כדי לרענן נשכחות. אל תסמכו על המזל...!

14. לא עברתם ראיון? אל תאשימו את המראיין או את מזג האויר או את הרצפה העקומה...עשו חושבים מה גרם לזה. נסו לגלות את הסיבה , עשו ביקורת עצמית ולקראת הראיון הבא, התכוננו כדי לא לחזור על אותה טעות שוב!

15. אל תפנו למשרות שאתם ממש ממש OVER QUALIFIED עבורן או להיפך- לגמרי חסרי נסיון רלבנטי.


6 תגובות:

 1. הכל נכון, אבל יש בעיה עם סעיף 15. אני למשל מוצא את עצמי בזמן האחרון נע בין משרות שאני over qualified להם (כך ע"פ חב' ההשמה בכל אופן) לבין משרות מהזן החדש של all-in-one-job, שבהן המעסיק הפוטנציאלי מנסה לדחוס כמה שיותר כישורים, שבעבר מילאו שניים ומעלה אנשים והיום זה מפורסם כג'וב אחד. רויטל סלומון כתבה על זה כאן. אז לפעמים פשוט אין ברירה אלא להגיש מועמדות למשרות over-qualified, ככה זה.

  השבמחק
 2. תודה רבה על הטיפים
  בהחלט תורם

  השבמחק
 3. תודה רבה על הפרטים. כמו שצריך לדעת איך לא לחפש עבודה, צריך גם לדעת היכן ואיך בדיוק כן צריך לעשות את זה.

  http://www.manpower.co.il

  בהצלחה לכולם בחיפוש העבודה.

  השבמחק
 4. בעייתי קצת סעיף 15, בעיקר במצב כיום שאנשים רוצים לעבוד ואין הרבה איפה..
  מצד אחד, מעסיקים מחפשים אנשים עם נסיון ולכאלה ללא נסיון אין שום סיכוי, מצד שני, אם כבר יש לך ניסיון אז פתאום אתה Over qualified לכל מיני משרות..

  השבמחק
 5. היי יאיר.
  בקרוב אפרסם פוסט חדש בנושא ה- OVER QUALIFIED...
  :)
  מאיה

  השבמחק
 6. הי מיה, מסכים עם ההערות לגבי נק' 15. רוב חברות ההשמה מעדיפות להסתכל מהצד של המעסיק, ולכן מציעות משרות בהתאם למה שכבר עשינו, בעוד שהרבה מחפשי עבודה לא רוצים More of the same, ואז נוצר קונפליקט בין התפקיד שמחפש העבודה רוצה לבין התפקיד שחברת ההשמה מוכנה מוכנה להפנות אותו.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...