הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום רביעי, 26 באוגוסט 2009

לשלוח קורות חיים ללא הכרה או לחכות למשיח? מה המינון הנכון?

קיבלתי היום בקשה לכתוב על המינון הנכון לשליחת קורות חיים. נשאלתי איך כדאי לפעול? האם לשלוח למספר חברות השמה ולכמה שיותר ארגונים וחברות ולהסתכן בכך שמחפש/ת העבודה ממאיס/ה עצמו/ה על רכזי הגיוס או נתפס/ת כמיואש/ת או מצד שני להתאפק ואז להסתכן בכך שחיפוש העבודה לא ישא פרי.
כמו כן, נשאלתי, "אם חברת ההשמה תקבל יותר מדי תשובות בסגנון "המועמד כבר נמצא במאגר שלנו" האם היא תרצה בכלל להמשיך ולחפש עבורי משרות נוספות?".

תשובתי היא פשוטה. כמו בכל דבר אחר בחיים , לא מומלץ להגזים או לנהוג באופן קיצוני. לא כדאי לשבת ולחכות שאולי יקרה משהו ומישהו יפנה אלי ביוזמתו ויציע לי את המשרה עליה אני חולמת. מצד שני לא מומלץ לשלוח קורות חיים לאותן חברות - השמה או אחרות- שוב ושוב ושוב עד שרכזי הגיוס ימחקו את המייל בשאט נפש מבלי אפילו לפתוח אותו.
אני ממליצה להיות מאוד מעודכנים בשוק העבודה, להשתמש בכמה שיותר שיטות בכדי לדעת איזה משרות פתוחות ומתוכן לפנות לאלה שאתם מתאימים לפחות בתשעים אחוזים מדרישות המשרה.

כמו כן, בנוגע לחברות ההשמה- בכדי שהחיפוש דרכן יצליח , כדאי לעדכן אותן לאיזה חברות כבר פניתם באופן עצמאי בכדי ש- א. הן לא יפנו שוב לאותם מקומות- הרי אתם לא רוצים להיתפס נואשים מידי.. ו...ב.- חשוב לי לגלות סוד שאולי לא כולם יודעים- חברת ההשמה לא תוכל לעזור לכם בכך שהיא תשלח שוב קורות חיים שלכם למקום אליו פניתם לבד. חברת ההשמה תוכל לקדם את מועמדותכם רק בחברות שאליהן לא פניתם באופן עצמאי בחצי השנה האחרונה ושאף חברת השמה אחרת לא הפנתה אתכם בחצי שנה האחרונה. משמע, בכדי לחסוך לחברות ההשמה עבודת חינם ובכדי להימנע מהמצב בו חברת השמה מנסה לעזור לכם למצוא עבודה ומתייאשת בגלל שקורות החיים שלכם נמצאים כבר בכל מאגר מידע אפשרי בשוק, אזי, מומלץ לעדכן באופן הישיר והפשוט ביותר את רכזת הגיוס במקומות אליהם כבר פניתם. פשוט פרטו את שמות החברות שכבר שלחתם אליהן קורות חיים או שכבר היה לכם איתן איזשהו קשר בחצי השנה האחרונה. וטיפ נוסף- רישמו ברשימה מסודרת את כל המקומות אליהם פניתם בכדי שגם אתם תוכלו להימנע משליחה כפולה או משולשת של קורות החיים שלכם לאותה חברה. 

אם גם לכם יש שאלות שיכולות לעניין מחפשי עבודה אחרים, שילחו אלי למייל:

5 תגובות:

 1. מעניין. אגב, לדעתי כותבים שאט נפש ולא שאת נפש.

  השבמחק
 2. אם אצטרך לפרט בפני כל חברת השמה את רשימת החברות אליהן פניתי באופן עצמאי, אצטרך לשלוח להן רשימה שבועית. אני פונה ל-2-3 חברות ביום, ממודעות דרושים בלבד. זה לא מעשי. באותו אופן, כדי למסור להן רשימה של כל החברות אליהן פניתי בחצי השנה האחרונה, אצטרך למסור רשימה די ארוכה, אפילו אם אסתפק בחברות בהן הייתי בראיון עבודה.

  באופן מעשי, חברות השמה בדר"כ שואלות אם אני נמצא בהליכי קבלה בחברה כלשהי כיום, שזה הרבה יותר ריאליסטי.

  השבמחק
 3. לצחי,
  נכון, זה קשה לעדכן בשוטף את חברות ההשמה בכל המקומות אליהם פנית, אבל, זו העצה הכי טובה שאוכל לתת בכדי לענות לשאלה- "איך לא להגיע למצב בו חברות ההשמה יחליטו שנמאס להן לטפל בקורות החיים שלך, בגלל שהם קיימים כבר בכל מקום אליו הן פונות". צריך לקחת בחשבון שמועמד שקורות החיים שלו נמצאים כבר בכל מקום הוא מועמד פחות אטרקטיבי עבור חברות ההשמה כי היכולת שלהן לעזור לו ובאמצעות זה לבצע השמה- יורדת ככל שהוא מופץ כבר בשוק.
  אז נכון, זה קשה לעדכן הכל...אבל, זו הדרך הנכונה יותר להתנהל במקרה הזה.
  אגב, אף אחד לא הבטיח לנו שהדרך הנכונה בחיים תהיה גם קלה, נכון?? :)

  השבמחק
 4. לאנונימי...צודק...תוקן! תודה!

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...