הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום רביעי, 2 בספטמבר 2009

טיפ השבוע לחיפוש עבודה: שוברים את המיתוס לגבי אורך קורות החיים!

במשך השנים נתקלתי בלא מעט מחפשי עבודה שהתאמצו והתעקשו ודחסו את קורות החיים שלהם לעמוד אחד. חלק נכבד מהאינפורמציה החשובה הלכה, מן הסתם, לאיבוד בגלל הנסיון העיקש לכווץ את קורות החיים. ניסיתי להבין מדוע הרבה נתונים לא הופיעו בקורות החיים ונעניתי בתשובה: "כי כולם אומרים לי שצריך לכתוב קורות חיים על עמוד אחד בלבד".
אז, בהזדמנות הזו אני רוצה לשבור את המיתוס הזה: קורות חיים לא חייבים לכווץ לעמוד אחד!

מהם שורשי המיתוס הזה? מי יודע? הניחוש שלי הוא שהמקור נעוץ עוד בעידן הפקסימיליה. בעבר שליחת קורות החיים היתה נעשית רק דרך הפקס'. יתכן והחשש היה שהדפים ייפרדו אלה מאלה ואם קורות חיים יהיו ארוכים מעמוד אחד, לא בטוח שהעמוד השני של קורות החיים ישאר יחד עם העמוד הראשון...כשיש יותר מידי דפים מודפסים, בטוח שמשהו ילך לאיבוד, לא?...

יכול להיות שזו הסיבה, אבל, כיוון שכיום כבר לא ממש נהוג לשלוח קורות חיים בפקס' (כן, אם לא ידעתם, הנה טיפ נוסף- שילחו קורות חיים באימייל, אלא אם כן המודעה מבקשת בבירור לשלוח למספר פקס') אזי, המיתוס הזה נעשה מיותר...
ההמלצה שלי היא כזו: אם יש לכם נסיון של עד 5 שנים, וודאו שקורות החיים שלכם לא עולים על עמוד אחד, מכיוון שלא צריך להגזים עם הפירוט. לעומת זאת, אם יש לכם יותר מ 5 שנות נסיון, אתם כבר יכולים להתחיל ולגלוש לעבר העמוד השני.

אבל, וזו נקודה חשובה! לא מומלץ לגלוש יותר מידי. גם אם יש לכם 10 שנות נסיון, לא כדאי להגיע לסוף העמוד השלישי...אם תעשו זאת, לא בטוח שהקורא יחזיק מעמד עד לסוף הרזומה וילווה אתכם עד לשם.
בעמוד השלישי תהיו בודדים בצריח... שחקן תיאטרון ללא קהל... מפקד ללא חיילים...מנכ"ל בלי עובדים... טוב, אין צורך להמשיך, בטח כבר הבנתם את הכוונה.

אז זה החוק החדש- אפשר לעבור את העמוד הראשון אבל לא להגיע לסוף השלישי והכל תלוי בכמה נסיון יש לכם! ולא לשכוח! אם יש לכם עד 5 שנות נסיון- יש להיצמד לעמוד אחד!

תגובה 1:

 1. אין קשר לעידן הפקסימליה, דווקא אז קוח שלי הכילו 2-3 עמודים.

  זה שאלה של סגנון שמי שחורג ממנו נראה כיום טרחני ולא ממוקד.

  בבסיס עומדת העובדה שאפשר להסתפק בסיסמאות שבעצם יכולות להחליף את הבלה בלה. לדוגמה:
  "שימוש בUML" מחליף את
  "ניתוח המערכת לעומק תוך שימוש בשפות מידול שונות כגון UML, הפקת שירטוטים ושילובם במסמכי הניתוח של המערכת".

  ראבק - אמרת UML - אמרת הכל. ואם הגעת לראיון והתברר שלא באמת כתבת אלא רק "קראת מידי פעם מסמכים בנושא" - כל הקוח שרופים.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...