הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 6 בספטמבר 2009

"אני שונא/ת את העבודה שלי!!!" מה לעשות??

היו כנים, האם אמרתם או כתבתם אי פעם את המשפט: "אני שונא/ת את העבודה שלי! אני שונא/ת את הבוס שלי! אני שונא/ת את החברה בה אני עובד/ת!"??
 אנחנו מבלים את רוב שעות הערות שלנו במקום העבודה שלנו. קשה לקום בכל יום ולצאת לעבודה אם זו התחושה שאנו חשים.
אז מה כדאי לעשות אם אנחנו לא אוהבים את מקום העבודה שלנו??

א. גם אם אתם ממש סובלים ושונאים את מקום העבודה שלכם, עדיף לשמור את המחשבות האלה לעצמכם או לשתף בהן רק את המשפחה והחברים הקרובים. אל תתלוננו על מקום העבודה שלכם  בטוויטר או בפייסבוק - כבר שמענו על לא מעט מקרים בחו"ל בהם דווקא האנשים הלא נכונים ראו פוסטים כאלה ו...הגיבו על ידי כך שפיטרו את העובדים ה"סוררים".   ברשתות החברתיות מסתובבים לא רק העובדים, אלא גם הבוסים שלהם...

ב. אל תעזבו את מקום העבודה לפני שאתם בטוחים שעשיתם הכל כדי להישאר. נסו לחשוב האם יש דברים שאתם יכולים לעשות אחרת בכדי לשפר את הרגשתכם בעבודה? האם תוכלו לבקש העברה לתפקיד אחר? רק אם באמת ניסיתם הכל, ואתם ממש לא מסוגלים להמשיך, שיקלו עזיבה.

ג. החלטתם לעזוב? או.קיי...החלו בהכנות לחיפוש עבודה חדשה. אל תעזבו לפני שמצאתם תפקיד חדש. הרבה יותר קל למצוא עבודה כשאתם עובדים מאשר כאשר אתם מובטלים...במקום זאת עדכנו את הפרופיל שלכם בלינקדין, עדכנו את קורות החיים שלכם, החלו לעבות את רשת הקשרים שלכם ברשתות החברתיות.

ד. זה הזמן להתחיל לגשש ולהרגיש את השוק. החלו לחפש עבודה בחוכמה ובדיסקרטיות.

ה. הגיע הזמן לעזוב? או.קיי, אבל,  גם אם בא לכם לצעוק מהגג הגבוה ביותר בסביבה שאתם עוזבים, כדאי להמשיך  ולהתאפק. גם אם באמת שנאתם את מקום העבודה, ברור שתזדקקו להמלצות משם בכדי להתקבל לתפקיד הבא שלכם...

ו. ולסיום , והכי חשוב- סיימו יפה! לא משנה מה קרה, דאגו לתת הודעה מוקדמת כמקובל במקום העבודה, העבירו חפיפה מסודרת, הציעו להיות זמינים לשאלות גם לאחר העזיבה וסיימו את תפקידכם בצורה האלגנטית והמכובדת ביותר.

הפוסט נכתב בהשראת המאמר בלינק:

4 תגובות:

 1. Maya do you hate your job/employer?

  השבמחק
 2. Maya, do you hate your job/employer?

  I read for the second time your career tips in this blog and I must tell you that there's much to improve......

  השבמחק
 3. רב פקד ג'ורש13 בספטמבר 2009 בשעה 18:44

  ואני רוצה לאחל לבוסים המפטרים עובדים, משום שכתבו בפייסבוק שהם לא אוהבים את העבודה, שמישהו ימצא את הדרך לתקוע להם בגב לא סכין כי אם חרב!

  זה מה שבא לי להגיד לכבוד השנה החדשה.

  באיזו קלות מפטרים עובד/ת. מה עם חופש הביטוי? זו בכלל היתה הכפשה מה שכתבו על מקום העבודה ברשת?

  השבמחק
 4. למה "נכתב בהשראת מאמר מאנגלית" ולא להגיד שתרגמת - גם זה מכובד, לא?

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...