הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 13 בספטמבר 2009

טיפ השבוע לחיפוש עבודה: מה אומר הטייטל שלך?


רוב מחפשי העבודה ניגשים לכתיבת קורות החיים כמטלה לא נעימה. הכתיבה מתבצעת לפעמים במהירות, כדי שקורות החיים יהיו מוכנים ואפשר כבר יהיה לשלוח אותם ולעיתים היא מתבצעת תוך כדי קשיים לא מעטים והתחבטויות- מה לכתוב, מה לא לכתוב, איך לתאר את התפקיד ועוד אינספור סוגיות.

הפעם אני רוצה להסב את תשומת הלב שלכם לנושא שנוטים לא לשים לב אליו: הטייטל, או שם התפקיד.

האם תהיתם אי פעם אם הטייטל הנוכחי שלכם קיים גם בחברות אחרות ולא רק בחברה בה אתם עובדים?

אם את תוכניתנית, ברור לכולנו מה התפקיד שלך. אם אתה בודק תוכנה, גם זה ברור. אבל, לפעמים חברות בונות תפקידים שהם ספציפיים לצרכים שלהן. לפעמים עובדים מקבלים תפקידים בעלי טייטלים ברורים מאוד בתוך החברה, אבל, לאנשים מבחוץ לא יהיה שמץ של מושג מהו התפקיד.

והמקרה ההפוך הוא בו אתם מקבלים טייטל מעורפל בסגנון- "אחראי מקצועי", "מנהל פרוייקטים", "איש מערכות מידע". טייטלים כלליים הם גם בעייתיים. מנהל פרוייקטים, למשל, עשוי לעסוק באלף ואחד סוגים של מטלות ותחומים. איש מערכות מידע יכול להיות איש סיסטם, DBA, מיישם, מטמיע, מנהל מערכות מידע, אדם שמוציא דו"חות ומעדכן את מאגר המידע וכן הלאה.

דוגמא אחרת היא ארגונים גדולים שבהם יש חלוקה מורכבת לחטיבות, מחלקות ויחידות . עובד מקבל טייטל המשוייך לחטיבה המסויימת בחברה בה הוא עובד. לעיתים החטיבות מסומנות בראשי תיבות כדי לקצר...

ולכן, בכתיבת קורות החיים יש לשים לב לכותרות ולא רק לתוכן הנסיון המקצועי. בבואכם לכתוב את שם התפקיד אותו ביצעתם וודאו ש:

1. הטייטל מובן לכל קורא ולא רק לעובדים בחברה בה עבדת.

2. אם יש צורך, כדאי להוסיף בסוגריים הסבר קצר על מהות שם התפקיד.

3. אם מדובר בטייטל כללי מידי , כדאי למקד אותו.

4. לא לציין טייטל עמום המורכב כולו משם החטיבות התוך ארגוניות. ניתן לציינן, אך צריך להוסיף תיאור קצר שלהן ולהסביר במה עסקה החטיבה.

זיכרו, חלק גדול מממייני קורות החיים לא באמת קוראים אותם, רובם מרפרפים עליהם, מחפשים מלל מסויים ומעמיקים בקריאה רק כשמצאו את המלל הזה. הכותרות מושכות את העין במיוחד, בין היתר בגלל מיקומן, בגלל שהן לרוב מודגשות וכו'... אם הכותרת לא תהיה ברורה מספיק, אתם עלולים לפספס ראיון עבודה, וזה כמובן, חבל.


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...