הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 11 באוקטובר 2009

המדריך המהיר לחיפוש עבודה דרך Facebook חלק א'.

בפוסטים קודמים כתבתי על חיפוש עבודה בעידן המדיה החברתית ועל Networking. נשאלתי בעקבותיהם איך עושים Networking ואיך משתמשים ברשתות חברתיות כדי לחפש עבודה.

לפני שאני ממשיכה, אני חייבת לציין- ליצור קשרים באינטרנט זה לא שונה כ"כ מליצור קשרים רגילים. לשניהם אנו זקוקים לאותם כישורי החיברות. חוש הומור, נימוס, אסרטיביות, יכולת הצגה עצמית, יכולת מכירתית, שיווק עצמי - כל אלה הם חלק מהכישורים הללו. ההבדל הוא שלהרחבת הקשרים באינטרנט מתווסף הצורך בידע טכנולוגי מינימאלי ובשליטה באתרי הרשתות החברתיות על שלל האופציות הטמונות בהם.

איך משלבים בין שני הגורמים הללו לכדי Networking מוצלח ואיך משתמשים בהם כדי למצוא עבודה? יש נקודות כלליות שאפשר ללמד בקלות ויש אחרות, תלויות מקרה, שעדיף להעבירן בפגישת יעוץ אישית של אחד על אחד.

על מה שאני יכולה לכתוב- אני כותבת. אם אתם חשים שהכל טוב ויפה בתאוריה, אך אתם מעדיפים ליווי אישי כדי להפוך את התאוריה למעשה- עדכנו אותי- צרו איתי קשר במייל: maya.bouhnik@gmail.com .


הפעם אני רוצה להתעכב במיוחד על חיפוש עבודה דרך Facebook. ולמה? כי זו רשת שאיננה נתפסת כלל כרשת עסקית או ככזו שנפנה אליה כצעד ראשון כשנוצר הצורך להתחיל לחפש עבודה.

אבל, מי שחושב שאי אפשר לחפש בה עבודה טועה טעות גדולה.

ב Facebook רשומים יותר מ 300 מיליון משתמשים. אז נכון, חלק גדול מהמשתמשים הם בני נוער, צעירים וסתם כאלה שלא קשורים בשום אופן לחיפוש העבודה שלנו... אבל, יש שם גם הרבה מאוד מנויים שהם אנשי גיוס ומשאבי אנוש, נושאי תפקידים בכירים, אנשי שיווק, אנשי עסקים ויש גם כרטיסים של חברות וארגונים שכבר הבינו מזמן את הפוטנציאל העסקי של הרשת הזו.

אז לפני הכל- אם החלטתם, ובצדק, לחפש עבודה דרך Facebook היזהרו ושימו לב לנקודות הבאות:

1. מה שאתם כותבים ברשת, נשמר. שימו לב שלא להביע דעות קיצוניות, לא לקלל, לא להשתמש במילים שהשתיקה יפה להם, לא לחלוק מידע אישי אינטימי מידי. ובמילים אחרות- אל תספרו את מה שלא הייתם מכריזים בקולי קולות באוזני 300 מיליון איש בעולם האמיתי...


2. בידקו את כרטיסכם כאילו הייתם מישהו אחר. מה הרושם שנוצר לדעתכם? מה מעסיק פוטנציאלי עשוי או עלול לחשוב עליכם? האם אתם מצטיירים כאדם שכדאי להעסיק?


3. דאגו לשמור על הגבול הדק והמעורפל שבין הפרסונה החברתית והפרטית שלכם לבין הדימוי העסקי- פורמאלי.


4. לימדו להשתמש בפונקציית ה Security של האתר.


בשבוע הבא, יפורסם חלק ב' של הפוסט- 6 טיפים מהירים לחיפוש עבודה דרך Facebook....

תגובה 1:

  1. אה, וטיפ קטן למעסיקים: אל תבנו על הפייסבוק, כי אם תחפשו שם מה המועמדים כותבים בסוף עוד תיפלו על איזה טריקסטר, וחבל.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...