הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 13 בדצמבר 2009

פינת החדשות החמות: ועידת ישראל לעסקים- יום ראשון

ביקרתי היום בועידת ישראל לעסקים ואני רוצה לספר לכם קצת על מה שהיה שם (אגב, הועידה מתקיימת יומיים, כך שמחר אמשיך בסיקור).
לפני הכל אני חייבת לפרגן ולציין שהמארגנים (גלובס) עשו חיל ודאגו לכל הפרטים הקטנים, כמו גם לגדולים.
אז מה היה?

גלובס משיקים את פרוייקט ה DESK:
לאחר עבודה של כשנה על הפרוייקט סיפר אליאב אללוף, מנהל המדיה החברתית של גלובס, מושקת פלטפורמת תוכן חדשה לגולשים. מה חדש בה? מדובר בפלטפורמת תוכן מזוהה לצד תוכן עיתונאי. אם עד היום קראתם ידיעה שהכעיסה אתכם והגבתם בטוקבק עצבני, הרי שמעכשיו תחשבו פעמיים איך להגיב ומה לכתוב. מהיום לצד הטוקבקים האנונימים אפשר יהיה לכתוב תגובות שיוסיפו תוכן לקוראים ויהיו מזוהות, מה שיצור דיון עשיר יותר.
הכותב יקבל כרטיס ביקור דינאמי שיתעדכן על פי תחומי הענין וההתמחות שלו, הוא ידע מי קורא את התכנים שלו- גברים/נשים, מאיזה חברה/ארגון, באיזה שעות ועוד... הרישום יתבצע דרך כתובת המייל שלכם ולא צריך ליצור זהות חדשה. מעבר לכך, אם אתם כותבים בלוג או מבלים זמן רב בפייסבוק- תוכלו לקשר את הכל יחד.
אגב, התגובות תתפרסמנה לא על פי סדר כרונולוגי, אלא על פי ענין. משמע- כתבתם תוכן מענין, הרבה קוראים אהבו/קראו? התגובה שלכם תטפס במעלה הרשימה...

טייפ קאסטות כאיום סובייטי??
Jared Cohen המכהן בממשל אובמה כחבר בצוות תכנון המדיניות של משרד החוץ דיבר על חדשנות טכנולוגית.
לא אפרט את כל מה שאמר, רק שתי אנקדוטות מההרצאה שלו שמצאו חן בעיני.
הראשונה מופיעה כאן בכותרת. חדשנות טכנולוגית היא דבר חיובי, אבל, תמיד קיימת הסכנה שיעשה בה שימוש שלילי למטרות טרור ובכדי ליצור פחד. זה קורה היום כל הזמן, אך קרה גם בעבר: עם המצאת טייפ הקאסטות, הממשל האמריקאי כל כך חשש מההמצאה החדשה עד שראה בה איום חדש שבו הסובייטים יוכלו להשתמש. היום, כמובן, הענין הזה נראה לנו ממש מצחיק.
השניה קשורה למהומות שפרצו לפני כמה חודשים באירן. מסתבר שבדיוק בשיא המהומות, כשהשימוש בטוויטר היה באירן בשיאו, החליטו בעלי האתר להוריד את השירות זמנית כדי לערוך בו שדרוגים. הממשל האמריקאי גילה זאת ומכיוון שהאינטרס שלו היה לשמור על זרימת המידע באתר, להופעל חץ כבד על החברה לדחות את הורדת האתר עד לשוך המהומות ואכן כך היה.

ומה מנבאים לנו בנוגע לאינטרנט לעשור הקרוב?
אילן ישועה, מנכ"ל וואלה, לא פוסל כניסה לתחרות בשוק הגלובלי. לטענתו, האינטרנט עדיין בחיתוליו.
מאיר ברנד, מנכ"ל גוגל ישראל, צופה שבעתיד האינטרנט יהיה יותר נגיש, יותר רלבנטי לחיים, מהיר יותר וצורות חיפוש חדשות יתפתחו. כמו כן, הטכנולוגיה תשבור את מחסום השפה ותאפשר תקשורת תוך תרגום סימולטני.
גיגי לוי, מנכ"ל 888, צופה את התחזקותן של הרשתות החברתיות, יותר כסף יהיה מעורב ויחול מיזוג בין מגוון הטכנולוגיות (מחשב, נייד, טלויזיה...).
יובל נתן, מנכ"ל MAKO, מודה שיש כוונה בעתיד להתחיל לגבות כסף על התכנים באתר.

זה הכל להיום. המשך דיווחים מהוועידה- מחר.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...