הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 28 במרץ 2010

שבע טעויות בראיון עבודה

לקראת הפסח החלטתי לעשות קצת סדר, ולהזכיר לכם פוסטים וותיקים שהספיקו להעלות אבק.
אז על מה הפוסט הזה? על ראיונות עבודה...
כולנו יודעים שבראיון , בדיוק כמו בכל מפגש ראשוני בין שני אנשים ישנן מספר דקות בודדות ליצירת רושם. לאחר שהרושם הראשוני הזה נוצר מתחיל להיות קשה יותר לשנותו.
מעבר לכך, הרושם נבנה על ידי מספר פרמטרים מילוליים- הכוונה לתוכן הדברים הנאמרים, וגם לפרמטרים שאינם מילוליים כמו מראה, הופעה, התנהגות, שפת הגוף וכן הלאה.

כדי להצליח בראיון עבודה צריך להיות קודם כל מודעים לכל הפרמטרים הללו וגם, כמובן, לנסות במידת האפשר לשלוט בהם בכדי למנוע רושם שלילי שאיננו רצוי.

טעויות בראיון עבודה שכדאי להימנע מהן:

- שימו לב לשעה המדוייקת בה נקבע הראיון ואל תגיעו באיחור. מצד שני, אל תגיעו מוקדם מידי. להגיע חצי שעה לפני הזמן לראיון, רק יגרום לכם לחכות בלובי וגם לעיתים "להלחיץ" את המראיין.

- הימנעו מגישה שלילית ואל "תלכלכו" על מעסיקים קודמים.

- אל תעלו את נושא השכר והתנאים בשלב מוקדם מידי בראיון. תנו למראיין לעלות את הנושא, אם הוא איננו עושה זאת- עשו זאת אתם, אך שימו לב לתזמון נכון.

- התלבשו בהתאם, אל תגיעו לבושים בג'ינס, וטי-שירט.

- התייחסו ברצינות לשאלה "יש לך שאלות?" זו ההזדמנות להעלות נושאים שעדיין לא עלו בראיון. אל תענו- "לא, על הכל כבר דיברנו".

- הישירו מבט למראיין.

- אל תרדימו את המראיין, הביעו התלהבות מתפקידכם.

רוצים עוד טיפים להצלחה בראיונות עבודה? בבקשה-
4 תגובות:

 1. את כנראה נורא עסוקה כי רשמתי לך מייל לפני כמעט חודשיים ולא קיבלתי שום מענה... אפילו לא האם הוא התקבל אצלך או לא

  השבמחק
 2. היי נדין,
  שילחי לי אותו שוב בבקשה. יכול להיות שהוא נכנס לספאם בטעות ונמחק.
  maya.bouhnik@gmail.com

  השבמחק
 3. קראתי מספר מאמרים בנושא שאומרים לא לבוא בג'ינס וטישרט, ולא ברור לי למה. מדובר על גיקים בחברות הייטק. מה נלבש אם לא ג'ינס וטישרט? האם באמת יש מראיין שפוי שישפוט מפתח תוכנה על זה?

  השבמחק
 4. קודם כל, יש מגוון מועמדים שהולכים לראיונות במגוון סוגי תפקידים וחברות. לא תמיד מדובר בגיקים שהולכים לראיון בסטארט אפ שיושב במוסך. אגב, גם אם מדובר בסטארט אפ- איש שיווק שיגיע בג'ינס וטי-שירט לא יעשה את הרושם הרצוי.
  יש לא מעט תפקידים שדורשים עבודה מול קהל או לקוחות, ויש לא מעט סוגי חברות (לא רק היי-טק). אגב, גם בחברות היי-טק גדולות משקיעים במשרדים מפוארים ויש תרבות ארגונית ונהלים ובהתאם יש ציפיות. ומעבר לזה- הראיון הוא מעמד מיוחד. גם אם לאחר שתתחיל לעבוד בחברה, תוכל להגיע לבוש כרצונך, הראיון הוא מעמד שונה שיש לכבד.
  אם אתה מתעקש- גם ג'נס שחור או כהה (לא משופשף) עם חולצה מכופתרת זו אופציה. העיקר שההופעה תהיה מסודרת, נעימה, ומכבדת.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...