הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 2 במאי 2010

מה זה מה? חברת כח אדם/ השמה/ אאוטסורסינג ...

אם אתם כבר "שועלים" מנוסים בשוק העבודה- אז הפוסט הזה לא בשבילכם. אבל, אם רק השתחררתם מהצבא או שאתם בוגרים טריים המסיימים בימים אלו את הלימודים, אני רוצה לעשות עבורכם סדר בין שלוש סוגי חברות: חברות כח אדם, חברות השמה וחברות אאוטסורסינג.

אז קודם כל- מה משותף ביניהן?

המשותף ביניהן הוא שכל החברות האלה עוסקות בגיוס והשמת עובדים אצל לקוחות, זאת אומרת אצל מעסיקים אחרים.

אבל,

חברות השמה הן חברות שעוסקות במיון קורות חיים והתאמת מועמדים למשרות. חברות השמה מתווכות בין מועמדים למעסיקים ואינן מעסיקות בעצמן עובדים אצל לקוחותיה. במקרה של השמה- המועמדים עובדים ישירות אצל המעסיקים.
-
חברות כח אדם, לעומת זאת, הן חברות שמעסיקות עובדים אצל לקוחות במשרות חלקיות/זמניות ולפעמים גם לטווח ארוך (אם כי בעקבות חוק שיצא לפי מספר שנים הן מוגבלות בהעסקה של עד 9 חודשים בלבד, למעט מקרים יוצאי דופן של החרגות מההסכם הקיבוצי).
-
חברות אאוטסורסינג או בשם נרדף- בתי תוכנה, ובשם הלא נחמד- "חברות גולגלות" הן חברות שלרוב מתמחות בתחומי מערכות מידע ותוכנה ומעסיקות עובדים IN-HOUSE (אם קיימים בחברה פיתוחים ופרוייקטים פנימיים) ואצל לקוחות. אלו אינן חברות השמה, למרות שהן עובדות על מגוון רב למדי של משרות, פרוייקטים ומכרזים. לאחר מיון בתוך החברה (שכולל בדרך כלל ראיון מקצועי/מש"א), קורות החיים נשלחים ללקוח ושם מתחיל תהליך מיון נוסף. במידה והמועמד/ת מתקבל/ת לעבודה , הוא או היא יהיו עובדים של חברת האאוטסורסינג (ולכן מולה נסגרים ענייני השכר והתנאים), אבל ישבו פיזית אצל הלקוח הסופי.

2 comments:

  1. מה זה מכרזים של חברת כוח אדם וכיצד הם מתבצעים? על סמך מה אילו נתונים בוחרים את המועמדים?

    השבמחק
  2. לאנונימי, הכוונה במכרזים למצב שבו נפתחת משרה בארגון גדול/מוסד ממשלתי/צבא וכו'... ופותחים את האופציה לאייש את המשרה בפני מספר ספקים של עובדים. בתחום ההיי-טק אלה הן חברות האאוטסורסינג. החברות מקבלות את תיאור התפקיד ומחפשות את המועמד המתאים ביותר, הן ניגשות למכרז עם המועמד שבחרו והארגון בסופו של תהליך בוחר במועמד המתאים ביותר מבין כל המועמדים (שהוגשו על ידי כל הספקים) שבהמשך יעבוד בארגון דרך אותו הספק שהגיש אותו.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...