הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 6 ביוני 2010

מראה מראה שעל הקיר, מי הכי יפה בעיר?

אם תלכו אחורה ותחטטו בין פוסטים ישנים בבלוג הזה, תגלו הרבה מאוד מאמרים על איך כותבים נכון קורות חיים.
ואכן, ברור לכולם שלקורות החיים יש משקל מכריע על ההצלחה בחיפוש עבודה. אבל, לאחרונה נתקלתי בכמה מקרים בהם קורות החיים היו כתובים באופן כמעט מושלם, על פי כל הכללים והחוקים הפורמאלים והבלתי פורמאלים עד כדי כך שבמבט ראשון היה נראה לי שלאותם מחפשי עבודה אין כל צורך ביעוץ שלי לגבי קורות החיים.

ולמרות זאת בעליהם הגאים לא הצליחו למצוא עבודה תקופה ארוכה. קורות החיים אמנם עשו עבודה מצויינת והצליחו ליצור זימונים לראיונות, אבל נדמה ששם בדיוק התהליך נתקע ולא היה המשך לאחר ראיון העבודה הראשון.

ולמה זה קרה? כי באופן פרדוקסאלי קורות החיים היו יפים מידי. יפים יותר מהמציאות.

קחו למשל את רון (שם בדוי :)), על פניו, קורות החיים שלו נראו מעולה. בפגישה שלנו הוא סיפר שאין לו מושג מדוע זה קורה, ושלראיונות עבודה הוא מצליח להגיע, אבל, משום מה לאחר הראיון הראשון הכל נגמר והתהליך נתקע.

החלטתי שנעשה סימולציה של ראיון עבודה.

במהלך הראיון המרצע יצא מהשק.
מה מסתבר? שבחלק גדול ממה שהיה כתוב בקורות החיים לא היה לו נסיון בכלל. חלק גדול מהטכנולוגיות שהוא ציין שעסק בהן במהלך עבודתו- הוא הכיר רק בשם. הוא הניח שעובד עם נסיון ארוך כשלו אמור היה להכיר את כל הטכנולוגיות הללו ולכן החליט להוסיפן לקורות החיים. ברור שבעקבות זאת הוא זומן לראיונות העבודה.

וברגע שהמראיינים החלו לשאול אותו על כל אותם הדברים שהיו כתובים בקורות החיים הוא החל לגמגם ולהתבלבל.
הוא גם כל כך פחד מהשאלות האלה שלאט לאט איבד את בטחונו העצמי ולאורך כל הראיון חיכה בחשש לכל אותן השאלות הבעייתיות שהיה צפוי שהן תיכף מגיעות.
וברור לכולנו שמראיינים חשים בחוסר ביטחון עצמי וזה בטח ובטח לא תורם להצלחה בראיון.

אז מהו הטיפ להפעם?

קורות חיים טובים ושיווקיים הם בהחלט המפתח להצלחה ביצירת זימונים לראיונות עבודה. אבל, שימו לב: מה שכתוב בקורות החיים חייב לתאום את המציאות. אל תכתבו קורות חיים שיהיו יפים יותר מכם!
**
ומה קרה עם רון?
תיקנו את קורות החיים שלו, השארנו רק את הטכנולוגיות שאיתן הוא באמת עבד והוא החל לשלוח קורות חיים למשרות מתאימות יותר לנסיון שלו.
לאחר פחות מחודש הוא מצא עבודה...

4 תגובות:

 1. מאיה שלום,
  שמי יגאל, סיימתי בחודש אחרון תאר שני במקצוע יחסית חדש בשבילי. אין לי ניסיון בתחום (רק עקיף), זומנתי למספר רעיונות אך ללא תוצאה. אשמח אם תוכלי לכוון איך להתמודד בראיון כשאין ניסין ואני רוצה להכנס לתחום.
  בתודה מראש,
  יגאל.

  השבמחק
 2. היי יגאל, קודם כל מזל טוב על סיום התואר השני.
  שנית, לא הבנתי מה למדת, במה כן יש לך נסיון, למה הכוונה בעקיף וכו'... בכדי לתת תשובה, אני זקוקה לעוד נתונים. לגבי איך משתלבים בעבודה ללא נסיון- לגבי זה אין פתרונות פלא... צריך הרבה סבלנות, להשקיע מספר שעות ביום בחיפוש, לחפש בצורה מסודרת ועקבית וצריך גם לחפש בכל מיני שיטות ולא לשים את כל הביצים בסל אחד. לידיעתך אני נותנת יעוץ אישי בחיפוש עבודה נכון. איך מחפשים עבודה בשיטת ה WEB2.0 איך יוצרים מיתוג אישי באינטרנט וכו'. לפרטים נוספים שלח אלי מייל:
  maya.bouhnik@gmail.com

  השבמחק
 3. מאיה,
  הי, מצבי די דומה למתואר בפוסט, אמנם לא המצאתי נסיון ועבדתי עם כל הטכנולוגיות המצויינות בקו"ח למרות שברובן לא עסקתי באינטנסיביות כזו שתביא אותי לרמת מומחה. אפשר לומר שהנסיון שלי הרבה יותר רחב מאשר מעמיק. האם אני צריך לציין זאת בקו"ח? יש עוד דברים שאני לא בטוח לגבי חשיפתם בקו"ח כגון "בן 45" נסיון בארגונים קטנים בלבד בעוד אני מעוניין להתפתח בארגון אנטרפרייז, ניהול צוות של כפיף אחד בלבד ועוד...
  מה דעתך?

  גדי.

  השבמחק
 4. היי גדי, כל פרט אפשר להציג באופן נכון פחות או באופן נכון, שיווקי ומושך יותר. לפעמים יש פרטי מידע שלא חייבים לשתף בהם אם חשים שזה פוגע בהתאמה למשרה. ובקיצור, יש כל מיני "טריקים" קטנים בכתיבת קורות חיים שאפשר להשתמש בהם בכדי להעלות את הסיכוי לקבל זימון לראיון.בחלק מהמקרים צריך גם להתאים את קורות החיים למשרה הספציפית אליה פונים.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...