הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 20 ביוני 2010

טיפ השבוע לחיפוש עבודה: כן, גם אליהם כדאי לשלוח קורות חיים!

כתבתם קורות חיים, אפילו שדרגתם אותם אצל יועצ/ת מקצועי/ת. הרחבתם את שיטות חיפוש העבודה שלכם והיאח, הידד!! כל הפעולות האלה אכן נושאות פרי: הטלפון מתחיל לצלצל!

עכשיו מתחילים לזמן אתכם לראיונות, וזה מצוין!

אחד מהשלבים בכל תהליך של גיוס עובד/ת חדש/ה לחברה הוא בדיקת ממליצים. בעבר היה נהוג לבקש מכתבי המלצה, אבל, כיום מעסיקים מעדיפים לקבל מספרי טלפון של שניים- שלושה ממליצים ולשאול אותם את השאלות שהם מעוניינים לשאול ולא להסתמך על תוכן כתוב (לעיתים קרובות המכתבים הכתובים דלים מאוד בתוכן, תבניתיים, קצרים מידי ולא מספקים, חלקם מוטים מידי ולא משקפים נכון את המציאות).

אז, צלחתם מספר ראיונות וביקשו מכם ממליצים. האם בזה מסתיים תפקידכם? ממש לא!
בדיוק בשלב הזה כדאי להשתמש בטיפ הפשוט הבא:

צרו קשר עם הממליצים שאת פרטיהם מסרתם ועדכנו אותם שהם עומדים לקבל טלפון. פרטו על איזה תפקיד אתם מתמודדים ובאיזה חברה מדובר. וגם..: שילחו לממליצים את קורות החיים שלכם.

נשמע מוזר? אולי... אבל, ההגיון שעומד מאחורי זה הוא שבמידה והממליצים שלכם באמת ממליצים ורוצים לעזור לכם ככל שביכולתם להתקבל למשרה, כדאי שגם הם ידעו מה בדיוק כתוב בקורות החיים שלכם, איך מוצג התפקיד שביצעתם במקום העבודה המשותף וכן הלאה.

ולא, אני לא מתכוונת לקשור קשר של הונאה ולבקש מהממליצים ליפות מציאות, אבל, במידה ותהיה בידם האינפורמציה הזו, הסיכויים שההמלצה שלהם תתאם את התכנים שעלו בראיון העבודה יהיו גבוהים יותר!

6 תגובות:

 1. ומניסיוני הקרוב אומר:
  זה אחלה טיפ וזה עובד !!!

  השבמחק
 2. צודקת במאה אחוז. חייבים להתקשר לממליצים ולעדכן אתם מי צפוי להתקשר אליהם, על איזה משרה מדובר, ומה הדגשים שלכם.

  אגב, אין טעם לנסות לבקש שרק יציגו דברים טובים, או שישפצו את ההמלצה כי לא מעט אנשים, ובצדק, נרתעים מזה. אם משהו נותן המלצה, הוא גם אומר בעקיפין משהו על עצמו והרבה אנשים, במיוחד בכירים ומשפיעים, לא אוהבים למצוא עצמם במצב שהם נותנים המלצה לא ראוייה

  השבמחק
 3. יותר מזה: רצוי בהחלט להתקשר לממליצים אפשריים עוד לפני שמוסרים את שמם, למקרה שעלולה להיות למישהו התנגדות לכך. יש לזה עוד ייתרון: כשהתקשרתי לבוס לשעבר לשם כך, הוא מיד הציע לי עבודה בחברה שבה הוא עובד עכשו!

  השבמחק
 4. שימו לב - ישנן חברות שמבקשות מהממליצים לתת שמות ופרטים של אנשים נוספים שעבדתם איתם ואז החברות פונות אליהם. זה לא תמיד עובד לטובתכם, במיוחד אם נתנו שם של מישהו שלא הסתדרתם איתו...
  חשוב לדבר על מקרה כזה עם המממליצים שלכם.

  השבמחק
 5. צודק מאוד, תודה על הטיפ!

  השבמחק
 6. כמה זה נכון ,כמעט כל ראיון עבודה שהייתי ביקשו ממליצים אבל לא נעים לי להתקשר לממליץ מכיוון שהוא המנכל של החברה שעבדתי ואני רוצה להאמין שהוא ימליץ על סמך היכרות איתי ויתן המלצות טובות עם הוא רוצה
  בטובתי.

  אך זה טיפ טוב צריך לחשוב על זה!!!!!!

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...