הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 27 ביוני 2010

ראיון טלפוני זה לא תמיד פיס אוף קייק...


אחד מהשלבים הראשונים של תהליכי גיוס עובדים עשוי להיות הראיון הטלפוני.

לכאורה, הראיון הטלפוני מתבצע בתנאים הרבה פחות מלחיצים מהראיון הפרונטאלי במשרדי החברה, אבל, אל תתנו לתחושה הזו להשפיע עליכם יותר מידי.

אז נכון, בראיון טלפוני אתם עשויים לחוש קצת יותר נינוחים, אבל לראיון שכזה יש גם כמה צדדים פחות חיוביים:

אמרה ידועה היא ש"אין כמו מראה עיניים". במהלך שנות נסיוני כמראיינת, הופתעתי לא פעם מהפערים העצומים שנוצרו בין הרושם שקיבלתי על מועמד לאחר שיחת טלפון קצרה איתו, לבין הרושם שנוצר לאחר פגישה אישית (ראיון).
וכן, יש גם מקרים הפוכים, אני מודה שלעיתים נתקלתי במועמדים שיצרו רושם מצויין בטלפון ובראיון קצת פחות.
אבל, הנקודה החשובה היא שגם ראיון טלפוני הוא שלב בתהליך המיון. הראיון הטלפוני הוא משוכה נוספת בדרך למשרה הרצויה וגם לו יש משקל בהחלטה הראשונית לגבי המשך התהליך.

יש מועמדים שהם, בלא משים, פחות חזקים בראיונות מסוג כזה, פשוט בגלל שמעורבים בו פרמטרים שונים מבראיון פנים מול פנים.
הנה דוגמא קטנה: לפני מספר ימים שוחחתי עם מועמד שרק החל לחפש עבודה. במקרה, אני מכירה אותו כבר מספר שנים, נפגשנו בכל מיני אירועים ואני יודעת שהוא איש מקצוע מעולה. הענין המצחיק הוא שמעולם לא שוחחנו בטלפון. רק לאחרונה ניהלנו שיחה טלפונית ראשונה. אם לא הייתי מכירה אותו לפני כן, לא הייתי מאמינה שמדובר באותו האדם. מי שהצטייר בעיני כאדם חברותי, משעשע וחייכן, יצר רושם שונה לחלוטין בטלפון. קולו היה חלש, ומונוטוני. הוא שוחח על הניסיון המקצועי שלו, אך עשה זאת באופן כה חיוור ומשעמם, שאם לא הייתי יודעת אחרת, הייתי מקבלת רושם שהוא לא ממש אוהב את מה שהוא עושה.

בראיון טלפוני, מכיוון שחוש הראיה אינו משתתף, המראיין יתן משקל רב יותר גם לתוכן, אבל, גם למגוון פרמטרים שבשיחה פרונטאלית עשויים להידחק לשוליים. תשומת הלב תינתן לקול (צורמני/נעים, חלש/חזק), אופן הדיבור, חיתוך הדיבור, מבטא, הגיה, יכולת ביטוי, מהירות דיבור (מהיר מידי עד כדי בליעת מילים/איטי ומונוטוני מידי), טעויות לשוניות וכו'.

לכל אלה תהיה השפעה על הרושם שיווצר. ואגב, זה לא תמיד יעשה במודע.

אם כן, טיפ השבוע לחיפוש עבודה: מעבר לתכנים , שימו לב והיו מודעים לסגנון הדיבור שלכם. האם זהו הרושם שהנכם מעוניינים ליצור אצל המאזין מהצד השני של הקו? האם יש משהו שדורש שיפור? זיכרו שלעיתים הראיון הטלפוני עשוי להיות שיחת המיון הראשונה, על פיה יקבע אם תוזמנו לראיון. דאגו לכך שהרושם שתשאירו לאחר השיחה הזו, הוא הרושם הנכון.

בשבוע הבא- פוסט חדש ובו 10 טיפים לראיון טלפוני מנצח!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...