הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום רביעי, 17 בנובמבר 2010

פוסט אורח: טיפים לחיפוש עבודה באתרי דרושים

הפוסט הזה נשלח אלי באדיבות אתר דרושים באינטרנט. מוזמנים לקרוא ולהיעזר בטיפים:

זירת הפעילות המרכזית לחיפושי העבודה עברה כבר מזמן לאינטרנט. אם פעם היינו צריכים לחכות למוספי הדרושים של ימי שלישי או שישי, היום האינפורמציה נגישה 24/7.
על היתרונות של המדיום הזה אין צורך להרחיב פרט לכך שהאתרים הם דינאמיים ולא סטאטיים וניתן בהם להתמקד מראש במשרות הרצויות מבלי לקרוא חומר מיותר ולא רלבנטי.

הטיפים הבאים עשויים לייעל לכם את החיפוש באתרי הדרושים :

- קובץ קורות חיים מודולארי – חשוב להכין מספר קבצים של קורות חיים אשר כל אחד יתאים למשרה הספציפית בה אתם מעוניינים. ארגנו את קורות החיים בתיקיות נפרדות בכדי למנוע טעויות שליחה מביכות. תוכלו לפתוח תיקיית מאסטר בשם קורות חיים כאשר בתוכה תיקיות משנה אשר יתארו את סוג העבודה אליה מופנים קורות החיים (ניהול מוצר, שיווק וכיו"ב) וכך נקטין את הסבירות לטעויות.

- כתובת מייל אחת - באתרי הדרושים המובילים ישנם "סוכנים חכמים" אשר יודעים לסרוק את מאגר המשרות לפי פרמטרים אשר הוגדרו ע"י מחפשי העבודה ולשלוח את המשרות שנמצאו מתאימות אל כתובת המייל שהוגדרה במערכת. חשוב להשתמש בכתובת אחת אליה יתנקזו כל המשרות מכל הסוכנים החכמים (זה גם יחסוך זמן במעבר על משרות כפולות). מומלץ לפתוח בקלות תיבת מייל אשר מיועדת למטרה זו בלבד.

- תיעוד – מרבית האתרים הגדולים והחשובים יספקו לכם את האפשרות לראות להיכן שלחתם קורות חיים על מנת להימנע משליחה כפולה. במידה והאתר אינו מספק את האופציה, חובה לערוך רישום ידני של המשרות אליהן שלחתם קורות חיים. מעסיק פוטנציאלי אשר יקבל את קורות החיים מספר פעמים בהפרש של כמה ימים, עלול עוד לחשוב שיש לכם בעית זיכרון וסדר וזאת עוד בטרם נפגשתם.


- זיכרו: לוח דרושים באינטרנט אמור להיות חינמי, רב המשרות מופיעות באתרים החינמיים- צריך רק למצוא אותן.

בהצלחה!

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...