הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 6 בפברואר 2011

איך להיות דני-דין בלינקדאין?


"אם אני אעדכן את הכרטיס ב-Linkedin כולם בעבודה ידעו שאני מחפש/ת עבודה!"

מזדהים?

אני שומעת את המשפט הזה בכל יום כמה פעמים. כשזה מגיע לחיפוש עבודה תוך כדי עבודה, הפרנויה משתלטת עלינו ואנחנו בטוחים שכולם במקום העבודה עוקבים אחרי מעשינו. אז נכון, אם אתם מחליטים לחפש עבודה תוך כדי עבודה צריך לדעת איך לשמור על דיסקרטיות מירבית, אבל, מכאן ועד לא לעדכן את הכרטיס בלינקדאין הדרך עוד ארוכה.

אז הנה מספר טיפים לניהול הפרטיות שלכם בלינקדאין...:

קודם כל, היכנסו לכרטיס שלכם וליחצו על שם המשתמש שלכם שמופיע בכחול בפינה הימנית למעלה. הקליקו על Settings.

ניהול הפרופיל הציבורי שלכם (Public Profile)- או במילים אחרות- מה אפשר לדעת עליכם מחיפוש פשוט בלינקדאין או דרך מנועי חיפוש כמו Google.
ליחצו על Public Profile ושם הורידו את כל מה שאינכם רוצים שיראו בפרופיל הציבורי שלכם.
לא רוצים שידעו לאיזה קבוצות הצטרפתם? אין בעיה- וודאו שאתם מורידים את ה"וי"שליד ה Groups.
רוצים לעדכן את מקומות העבודה מבלי שיראו לעיניים זרות? כנ"ל...
שימו לב! ברירת המחדל היא שכולם יכולים לראות ה-כ-ל, אז לפני שתתחילו לעדכן - עדכנו את ההגדרות שלכם בהתאם לצורך.

Member Feed Visibility- רוצים להצטרף לקבוצות חדשות, לשנות תמונה, להוסיף קשרים, לעדכן מידע בפרופיל מבלי שהקשרים שלכם יראו את העדכונים הללו כחדשות בעמוד הבית שלהם? עדכנו את ההגדרות וביחרו מי יכול לראות - אף אחד/כולם/רק הקשרים הישירים/כל הרשת שלכם.

Connections Browse- מוכנים שהקשרים שלכם יראו למי אתם מקושרים? אם לא, ביחרו באופציה של הסתרת רשימת הקשרים.

דני-דין זה לא רק לא להיראות...זה גם לראות...- רוצים להסתכל על פרופילים של אחרים מבלי שהם ידעו? ליחצו על Profile Views- ביחרו מה יראו האנשים שצפיתם בפרופיל שלהם. האם הם יראו את הפרטים שלכם? אולי רק חלק? או שבכלל לא?

Profile and Status Updates- לא רוצים שהקשרים שלכם יראו שינויים מאסיביים שעשיתם בפרופיל שלכם? לא רוצים שהם יראו את הסטטוסים שפירסמתם? היכנסו להגדרות האלה ושנו בהתאם.

נקודה למחשבה: ככל שתסתירו יותר, כך החיפוש שלכם יהיה דיסקרטי יותר. מצד שני, ככל שהוא יהיה דיסקרטי יותר- פחות אנשים ידעו שאתם מחפשים, כך שהחיפוש שלכם יצטרך להיות מאוד אקטיבי ולא תוכלו להנות מפניות יזומות של הד-האנטרים למיניהם למשל...

9 תגובות:

 1. להסתיר את הקשרים זה טוב, אבל האם זה תופס גם בעדכוני הסטטוס? אני חושב שאם מישהו מחפש עבודה הוא לא ירצה שיראו עדכון שהוא עכשיו מקושר ל-"Merav Headhunting" על שמותיה השונים.

  השבמחק
 2. כמו בכל דבר בחיים לא צריך להשאיר את הדברים עד לרגע האחרון. עדקונים שוטפים של הפרופיל ימנעו שאלו מיותרות מצד אחד ומצד שני תמיד יציגו את הפרופיל המעודכן שלכם.

  השבמחק
 3. בלינקדאין יש פאק אחד בעייתי מאד:
  כל מי שחבר ברשת הזאת יכול לראות את הכרטיס שלך. אין שום אפשרות לשנות זאת.
  מדהים!

  השבמחק
 4. ומישהו יכול להגיד לי אייך יוצאים מקבוצה בלינקדאין??? תודה

  השבמחק
 5. לאנונימי. בכדי לעזוב קבוצה בלינקדאין יש להיכנס לקבוצה, בשורת הסרגל למעלה ללחוץ על MORE. תיפתח לך רשימה אופקית, אחת מהאפשרויות היא: YOUR SETTINGS. לחץ על זה ויפתח לך מסך חדש. בצד ימין בערך במרכז העמוד תראה כפתור: LEAVE GROUP...

  השבמחק
 6. היי, איך מסירים חבר בלינקדאין?

  השבמחק
 7. היי ליאת, זה פשוט: נכנסים לפרופיל של החבר בלינקדאין, ממש ליד הכפתור send message נמצא הכפתור endorse ולצידו מין סימן של חץ. לחצי על זה והאופציה האחרונה ברשימה שתפתח לך זה remove connection...

  השבמחק
 8. יש איך לעשות את זה גם באפליקציה?

  השבמחק
  תשובות
  1. מאז הפוסט הזה, הרבה דברים השתנו בלינקדאין. אבל העיקרון נשאר... נכנסים ל SETTINGS, מוצאים את האפשרות הקשורה ל PRIVACY ומשנים בהתאם לצורך. אני לא חסידה גדולה של האפליקציה של לינקדאין ולכן אמליץ בכל מקרה לעשות זאת דרך האתר הרגיל.

   מחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...