הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 27 במרץ 2011

לחפש עבודה זו עבודה- 5 טיפים לניהול זמן נכון בחיפוש עבודה


אחת מהתגובות השכיחות שאני מקבלת בסיום כל פגישת יעוץ היא: "לא יאומן! לחפש עבודה זו ממש עבודה! איך אפשר להספיק הכל??"

אני בטוחה שזו לא הפעם הראשונה שאתם שומעים את הטענה הזו, אולי אפילו השמעתם אותה בעצמכם...

אז, איך לתכנן נכון את הזמן בכדי למקסם תוצאות בחיפוש העבודה שלכם?


הנה 5 טיפים לניהול נכון של הזמן בחיפוש עבודה:

1. מלאו את היום: מנסיון אישי שלי אני יודעת שככל שממלאים יותר את היום, כך באופן פרדוקסלי מספיקים יותר מאשר בימים פנויים. מוזר מאוד, נכון? הסיבה פשוטה- יום פנוי ממטלות הוא יום שנוטים לקחת בו את הזמן, להתנהל לאט ולדחות למאוחר יותר- פשוט כי אפשר. מאוד נוח כשיש תחושה שיש זמן וכלום לא בוער... אבל, הבעיה היא שבסופו של יום, עודף זמן פנוי גורם לכך ששום מטלה איננה מתבצעת. אם כך, אם אינכם עובדים- דאגו למלא את היום שלכם במגוון מטלות ותוכניות.

2. תכננו לעצמכם סדר יום קבוע של חיפוש עבודה: בנו תוכנית מסודרת לחיפוש, פנו שעות קבועות בכל יום ובקיצור- חיפוש העבודה הוא לא מה שעושים בין לבין כשיש זמן פנוי לכך. החיפוש עצמו אמור להיות הבסיס של התוכניות שלכם.

3. אל תפרשו בשיא: מצאתם היום 5 משרות מתאימות וכבר שלחתם קורות חיים? מצויין! אבל, זה לא אומר שבגלל זה אפשר להפסיק לחפש היום ולנוח... נצלו את המומנטום והמשיכו לחפש משרות מתאימות נוספות. ובמילים אחרות: לעשות וי על שליחת מספיק קורות חיים ליום אחד איננה המטרה... המטרה היא למצוא עבודה. תוכלו לנוח לאחר שתמצאו...

4. יעילות חשובה בחיפוש עבודה בדיוק כמו בעבודה: היו יעילים בחיפוש. יש מגוון של שיטות לחיפוש עבודה. בידקו איזו מהן הכי רלבנטית עבורכם, איזה מקור הוא הטוב ביותר למשרות בתחומכם ואיזה לא. בידקו ובקרו את תהליך החיפוש כל הזמן בכדי להפנות את המשאבים למקומות הנכונים ולהימנע מבזבוז זמן מיותר.

5. נצלו את הזמן הפנוי שנותר בכדי לעשות דברים שעושים לכם טוב: כשמחפשים עבודה (ולא עובדים) שוכחים להנות מהזמן הפנוי בין היתר בגלל חוסר הוודאות והדאגות שמתלוות למצב. אבל, למרות זאת, נצלו את השעות הפנויות כל עוד אפשר. לא תאמינו כמה תתגעגעו לתקופה הזו לאחר שתחזרו לעבוד...


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...