הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 13 במרץ 2011

שש דרכים להרחבת רשת הקשרים בלינקדאין


הלינקדאין, מבחינתי, היא רשת עסקית שמטרתה שמירה על רשת הקשרים העסקיים והמקצועיים שלכם וגם הרחבתה תוך יצירת קשרים חדשים. יהיו שיתנגדו לתפיסה הזו ויטענו שהם מעדיפים להוסיף לרשת שלהם רק אנשים שהם מכירים במציאות. זה כמובן עניין של השקפה, מפני שלטעמי אם רשת הקשרים שלכם מורכבת רק מחברים או קולגות נוכחיים/לשעבר, אזי פספסתם את אחד מהיתרונות הגדולים של הרשת הזו. אבל, המטרה של הפוסט הזה היא לא לעסוק בסוגיה הזו, אלא, לתת טיפים למי שמעונין לעבות את רשת הקשרים שלו, אבל, לא יודע איך.

אז הנה 6 דרכים להרחבת רשימת אנשי הקשר שלכם ב LinkedIn:

- מכירים את האלבומים הנחמדים של פעם שיועדו לשמירת כרטיסי ביקור? אני בטוחה שעדיין אפשר לקנות כאלה גם היום... למי שיש אלבום כזה, אם לא כמה כאלו, הנה הצעת יעול, אם לא עשיתם זאת עד היום- קחו את אלבומי כרטיסי הביקור האלה והתחילו לאתר את בעלי הכרטיסים בלינקדאין. רוב הסיכויים הם (אם אלה כרטיסי ביקור ישנים יחסית) שאותם האנשים עברו תפקידים ומקומות עבודה. מי יודע? אולי מישהו עובד כרגע בדיוק בחברה שאתם מעוניינים לפנות אליה בחיפוש העבודה שלכם?

- מהיום והלאה, נסו לאתר בלינקדאין כל אדם שאתם פוגשים ויכול להיות רלבנטי לחיפוש העבודה שלכם (לקוחות, קולגות, אפילו ההורים של החברים מהגן של הבן שלכם).

- אם אתם נוהגים לקרוא ולהשתתף בדיונים בקבוצות השונות בלינקדאין אתם יודעים שלפעמים מתפתח דיון ארוך סביב אחד מהנושאים. אם יצא לכם להגיב לאחד מהכותבים והתפתח ביניכם דיון מענין למה שלא תשלחו לו בקשת הצטרפות לרשת שלכם? מה שבטוח הוא שיש לכם לפחות נושא מענין אחד לדבר עליו...

- גיליתם משרות מעניינות? כדאי לנסות לשלוח בקשת חברות למפרסמי המשרות. יש, לדוגמא, הד-האנטרים שכדאי להוסיף לרשת שלכם והם מצידם ישמחו להיענות בחיוב בכדי להרחיב את כמות המועמדים הפוטנציאלים ברשת שלהם.

- השתמשו בהמלצות של האתר המופיעות תחת- People you may know, בכדי לגלות מכרים שאולי כבר שכחתם.

- שימו לב, הטיפ האחרון הוא למיטיבי לכת... או במילים אחרות- למתקדמים...: אם אתם מעוניינים להרחיב את כמות הקשרים ומהר, בלי קשר להיכרות קודמת, או לנתונים אחרים, הצטרפו לקבוצות של Open networkers וכך תוכלו להציע חברות לאנשים מבלי לחשוש שהם יתלוננו באתר שהם אינם מכירים אתכם ומבלי לעבור על חוקי השימוש...

הערה קטנה לסיום- קחו בחשבון שבניית רשת קשרים איכותית לוקחת המון זמן, במיוחד כשאתם משתמשים במנוי רגיל ללא תשלום. לכן, בכדי להנות מהפירות של הרשת הזו יש לזרוע את הזרעים לאט לאט ובעקביות.

בהצלחה!

תגובה 1:

  1. עוד טיפ קטן:
    פעם בשבוע לינקדאין שולחת עדכון שבועי באימייל על פעילויות של הקשרים.
    דרך זה אפשר לראות אנשי קשר מעניינים שהם יצרואיתם קשר או קבוצות חדשות שהם הצטרפו אליהם וכמובן גם דיונים מעניינים שלהם.
    כל זה נותן פתח לקשרים חדשים...

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...