הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 3 באפריל 2011

חמישה טיפים להורדת רמת המתח בראיון עבודה

במסגרת פגישות היעוץ שאני עורכת, אני עושה גם סימולציות של ראיונות כחלק מההכנה לראיון עבודה. תופעה שחוזרת במספר רב של מקרים היא שמרואיין שיכול להיות חייכן ונעים לפני תחילת הסימולציה פתאום משתנה ברגע שהיא מתחילה. זה מסתמן בשפת הגוף, החיוך נעלם והלחץ משתלט אפילו על אופן הדיבור.

אז נכון, ראיון עבודה הוא סיטואציה לא כל כך נעימה וגם קצת מלחיצה, אבל ניתן להוריד את רמות הלחץ והמתח באמצעות מספר דרכים פשוטות.

הנה 5 דרכים להורדת המתח בראיון עבודה:

1. היו כמה שיותר מוכנים לפני:

- וודאו שאתם יודעים את הכתובת המדוייקת אליה אתם צריכים להגיע, כולל מספר הכניסה והקומה בבנין ושם המראיינ/ת.

- אם הראיון מתבצע במקום שבו מעולם לא הייתם קודם, בידקו מראש איך מגיעים אליו, מתי הדרכים לשם פקוקות או פנויות והיכן ניתן לחנות בסביבה.

- בררו מבעוד מועד את פרטי המשרה המדוייקים- מהן הדרישות לה, איזה כישורים נדרשים ומהו תיאור התפקיד.

- לימדו על החברה ומוצריה (או שירותיה) באתר החברה ודרך רשתות חברתיות.

- היו מוכנים לשאלות קשות והחליטו מראש איך אתם עונים. אם יש צורך בכך, עשו סימולציה של ראיון עם חברים או גשו ליעוץ להכנה לראיון עבודה.

2. פרגנו לעצמכם:

כולנו יודעים עד כמה קשה לקבל תגובה לקורות החיים ובטח ובטח לקבל זימון לראיון. אם כבר זומנתם, חישבו חיובי...יש הרבה מועמדים אחרים ששלחו קורות חיים ולא זומנו אז זו כבר התחלה טובה. פרגון עצמי וחשיבה חיובית יעזרו לחיזוק הביטחון העצמי שלכם.

3. דמיון מודרך:

מכירים את הטריק שעוזר למי שיש פחד במה? כן, בדיוק... לדמיין את הקהל עירום... :). טוב, אז אני לא באמת מציעה שתדמיינו שהמראיין עירום, רק שגם הוא בסה"כ אנושי ואולי גם לחוץ ומתוח. למה? יכולות להיות לכך אלף סיבות החל מפני שאולי כבר נמאס לו לראיין עוד מועמד ועוד מועמד והוא רוצה למצוא את העובד/ת החדש/ה, אולי בגלל סיבות אישיות, ואולי בגלל לחץ זמן בעבודה. מי יודע? יכול בכלל להיות שזה הראיון הראשון שלו... הרי לא תמיד מדובר במראיין מקצועי שראיין כבר עשרות מועמדים בחייו.

4. פנו זמן:

ראיון עבודה לוקח זמן- גם ההגעה לראיון וגם הראיון עצמו. לפעמים הראיון עשוי להוביל לראיון נוסף ברצף. קחו זאת בחשבון ופנו זמן בכדי שלא תשבו על קוצים במהלך הראיון.

5. אופטימיות:

גם אם זה לא נראה ככה, כל ראיון הוא פתח למשהו חדש- להכיר חברה חדשה, רעיון/מוצר חדש, סביבה חדשה, אנשים חדשים. גם אם התפקיד בסופו של דבר לא יהיה שלכם, אולי הראיון יוביל לאיזושהי הזדמנות אחרת...

בהצלחה!

***רוצים להגיע מוכנים יותר לראיון עבודה? בקשו ממני פרטים על ההכנה לראיונות עבודה:
054-7380310

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...