הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 15 במאי 2011

צר עולמי כעולם נמלה- האם חיפוש העבודה שלכם צר מידי?


למרות שכל הסימנים מצביעים על כך שמצב שוק העבודה עכשיו הרבה יותר טוב מלפני שנה או אפילו חצי שנה, אני עדיין פוגשת כל הזמן מחפשי עבודה רבים שמחפשים, אבל לא מוצאים....
בשבועות האחרונים פגשתי מספר מועמדים שבתום השיחה בינינו הגעתי למסקנה שאם הם היו פשוט "נפתחים" קצת, הם היו מצליחים להגיע להרבה יותר ראיונות עבודה וכך גם אולי היו מוצאים את התפקיד הבא שלהם מהר יותר.
למה הכוונה ב"נפתחים"? או, זה בדיוק הטיפ שלי השבוע.

אם אתם מחפשים עבודה אני רוצה שתעשו את הניסויים הבאים:

- אם אתם נתקלים במשרה שאיננה חלום חייכם, אך אתם עונים לדרישות שלה ומתאימים לה- שילחו לה קורות חיים.

- אם החלטתם לשנות כיוון בקריירה, ואתם שולחים קורות חיים לתחום חדש שאין לכם בו כל ניסיון ואתם כרגע גם אינכם עובדים...- נסו במקביל לשלוח קורות חיים גם ל PLAN B שלכם...- למשרות בתחום בו כבר יש לכם ניסיון.

- אם קיבלתם זימון לראיון למשרה שאתם לא בטוחים שמתאימה לכם- לכו להתראיין בכל מקרה.

- אם חברת השמה מציעה לכם משרה בחברה שלא ממש עושה לכם את זה- הסכימו למרות זאת.

עכשיו, בטח תחשבו לעצמכם, נו, זו לא חוכמה! כל מה שכתוב כאן בסיסי וברור מאליו ויכולתי לחשוב על זה בעצמי במקום לבזבז זמן על קריאת הפוסט הזה. אז נכון, צודקים- לא המצאתי כאן שום דבר חדש. אני רק מבקשת שתבצעו ולא רק תחשבו על זה. כי אם תבצעו אני בטוחה שמספר האופציות העומדות בפניכם יגדל. ואם תבצעו יכול להיות שיקרו 2 דברים נוספים:

1. תתאמנו. פגשתי לפני כחודש לפגישת יעוץ מועמד צעיר וחסר ניסיון בחיפוש עבודה. הוא שאל אותי אם כדאי להתחיל לחפש עבודה עוד לפני סיום הלימודים, או לחכות כבר ליום ראיונות קבוע שיש בכל שנה באחת מחברות היעוץ הגדולות בארץ, ושאליה הוא מאוד מעונין להתקבל. ברור שהתשובה במצב הזה היא להתחיל להתראיין כבר וככל שמוקדם- כך טוב יותר. כך הוא יתחיל להתנסות בראיונות, ילמד מה שואלים, מה יוצר רושם טוב יותר ומה פחות, איך להתגבר על "מלכודות" קטנות ולאיזה פינות לא להיכנס וכשיגיע יום הראיונות המיוחל- הוא כבר יהיה מוכן ל"דבר האמיתי"...
אם תתראיינו רק למעט משרות ספציפיות שמתאימות בול, אתם עלולים להגיע לראיונות החשובים באמת פחות מוכנים מאשר אם אתם מרחיבים את החיפוש ופשוט מתנסים.

2. תפתחו פתח ללא צפוי. חשוב להבין- לא תמיד תיאורי המשרות שתמצאו באינטרנט או שתשמעו מחברת השמה הם תיאורים מדוייקים ומלאים. יש מקרים בהם בתיאורים האלה אין מידע מלא על המשרה ואת כל האינפורמציה תוכלו לקבל רק אם תיגשו לראיון. לפעמים תיאור המשרה לא ברור, לפעמים תוכלו למצוא רק רשימה של דרישות ללא שום מידע לגבי המשרה עצמה ומה היא כוללת. הבעיה היא שמחפשי עבודה רבים פוסלים מהר מאוד משרות על פי התיאורים החלקיים הללו וכך עלולים לפספס תפקידים טובים שמסתתרים מאחוריהם.
בכדי לדעת אם התפקיד באמת טוב יותר מאיך שהוא נראה "על הנייר" -אין ברירה- תצטרכו לגשת לראיון.
מעבר לכך, רק כשרואים פיזית את המקום, פוגשים באנשים שעובדים שם וחשים את האנרגיות ניתן להחליט נכון יותר אם זהו המקום עבורכם או לא.
אגב, לפני מספר שבועות פגשתי מחפשת עבודה שהלכה לראיון למשרה שממש לא נראתה לה בתחילה. בראיון עצמו היא כל כך התרשמה מהמראיינים שפגשה, עד שפתאום אותה המשרה שבתחילה לא הלהיבה- הפכה לעדיפות הראשונה מבחינתה. היא קראה לזה "תחושת בטן טובה".

אז, לא משנה איך נקרא לזה... פשוט נסו, התנסו, התאמנו והתגמשו. לפעמים זה פשוט, אבל עובד...

נ.ב.
אם תרצו להיחשף למקסימום המשרות הפתוחות בפניכם, אם חשוב לכם לא לפספס שום משרה רלבנטית ובטח ובטח לא לגלות באיחור אחת כזו שלא ידעתם עליה- מוזמנים ליצור איתי קשר לקבלת פרטים על פגישת יעוץ לחיפוש עבודה:
maya.bouhnik@gmail.com


20 comments:

 1. האם רואים בי מועמד אטרקטיבי מספיק כשאני מגיש את מועמדותי ומתראיין? אני לומד הרבה דברים בבית בזמני החופשי. הבעיה היא שעל כל פיפס שואלים כמה נסיון יש לי, כשבסך הכל יש הרבה מאוד חפיפה בין התחומים השונים. אני יכול להוכיח כמה קל לי להמציא את עצמי מחדש.

  השבמחק
 2. אז מה שאת אומרת בעצם שאם אני רוצה למצוא עבודה
  אני צריכה לוותר על המקצוע שלי ולבחור בתפקיד זוטר יותר שיש בו עבודה?
  ומה בדיוק אני אשיג בזה? חוץ מעבודה
  אחרי הכל זו לא המטרה היחידה לעבוד
  המטרה גם לעבוד במקצוע שרכשתי

  למה שאני אעבוד למשל בתמיכה או הלפדסק
  כשאני כבר שנים עוסקת בתפקיד שהוא הרבה יותר נרחב ונחשב מזה?
  רק בגלל שבתחומים האלה יש עבודה ובתחום שלי פחות

  באמת שאני לא מבינה את ההגיון במה שאת כותבת

  השבמחק
 3. היי מיכל, תשובתי היא לא ולא!... :). אני אצטט את עצמי:
  "אם אתם נתקלים במשרה שאיננה חלום חייכם, אך אתם עונים לדרישות שלה ומתאימים לה- שילחו לה קורות חיים.

  - אם החלטתם לשנות כיוון בקריירה, ואתם שולחים קורות חיים לתחום חדש שאין לכם בו כל ניסיון ואתם כרגע גם אינכם עובדים...- נסו במקביל לשלוח קורות חיים גם ל PLAN B שלכם...- למשרות בתחום בו כבר יש לכם ניסיון.

  - אם קיבלתם זימון לראיון למשרה שאתם לא בטוחים שמתאימה לכם- לכו להתראיין בכל מקרה.

  - אם חברת השמה מציעה לכם משרה בחברה שלא ממש עושה לכם את זה- הסכימו למרות זאת."

  כמו שאת רואה, בשום מקום לא טענתי שמחפש עבודה צריך ללכת אחורה ולפנות למשרה זוטרה יותר מנסיונו. כן טענתי שלעיתים אנחנו בררנים מידי כבר בשלב המאוד ראשוני שבו לא בטוח שיש לנו מספיק מידע על המשרה בכדי שזה יהיה נכון לוותר עליה.

  מעבר לזה, הגמישות שאני ממליצה עליה היא בשלב החיפוש עצמו. ולא בשלב החתימה על החוזה.. אלה שני שלבים שונים לגמרי שהרבה מאוד שלבים אחרים מפרידים ביניהם.

  ללכת לראיון עבודה למשרה זה עדיין לא אומר ללכת לחתום שם על החוזה. אבל, זה כן אומר שאת נותנת צ'אנס למשהו שבעקבותיו אולי תיפתח דלת נוספת: אולי למשרה אחרת באותה החברה שעדיין לא התפרסמה? אולי התנסות נוספת באיך להתראיין לעבודה? אולי יתברר שיש לך ולמראיין מכר משותף והוא דווקא מחפש בדיוק עכשיו עובד נוסף לצוות שלו? אולי המשרה היא הרבה יותר מעניינת ומאתגרת ממה שהיה נראה על פי התיאור שלה באינטרנט? אולי מדובר בתפקיד חדש שכרגע נפתח והוא עדיין לא ממש מגובש, ואת כעובדת מנוסה יכולה לגבש אותו בהתאם לניסיון שלך?

  בקיצור, מה שאני טוענת הוא: אם מאוד מאוד מקובעים- הכל נשאר תקוע, אבל, כשמאפשרים את זה- דלתות חדשות נפתחות... וזה בדיוק התמצית של הפוסט הזה...

  השבמחק
 4. אני נהנה לקרוא את הדברים שאת כותבת...בחלקם את צודקת , בחלקם את טועה (לדעתי כמובן) ,אבל זה מה שטוב אצלנו שלכל אחד יש הסתכלות שונה על דברים....

  לגבי שיפור בשוק העבודה, זה ממש לא נכון, איני יודע מאיפה אנשים מגיעים לזה, המצב בשוק אולי התעורר קצת, וחברות מתחילות לגשש קצת אבל המצב הוא לא ספק ללא שיפור משמעותי.

  לגבי הטיפ שלך לראיונות עבודה, מה יעשו עובד כמוני שעבד 8-10 שנים במקצוע מסויים , הצליח לעשות את התזוזה לתפקיד ניהולי למשך שנתיים ומצא את עצמו בחוץ?
  יש לי 2 אפשרויות , לחפש בתחום הניהולי שלי שבוא אני עם 2 שנים ניסיון בזמן שמחפשים אנשים עם 5 ומעלה שנות ניסיון (מדובר בניהול מוצר ו/או פרוייקטים) , או לעשות אחורה פנה בעקבות התאמה שלי למשרות אחרות בתחום האינטגרתיה.
  - איך אני אמור לענות על השאלה, למה אני מסתכל על תחום של אינטגרציה אם הייתי מנהל מוצר/פרוייקטים עד עכשיו ?
  - איך אני יכול להבטיח למראיין שאני לא בא לברוח (בין אם זה נכון או לא נכון).
  - איך אני יכול להציג את עצמי עוד פרק זמן בראיון שיתאים לי מהבחינה של - הייתי באינטגרתיה , התקדמתי לניהול פרוייקט/מוצר, וחזרתי אחורה לאינטרגתיה ? הרי זה מראה שמשהו לא בסדר אצלי...

  (וכשאני אומר אינטגרציה, אני לא מתכוון לניהול של אנשים או ר"צ, אלה תפקיד של אינטגרטור / אינטגרטור בכיר)?

  ההסתכלות לאחורה נכונה כאשר מישהו נמצא בחוץ חצי שנה - שנה ולא מוצא כלום, ואז אין ברירה, יש תשלומים , משכנתא, ילדים , חובות...המטרה היא לעבוד, כמובן שבמקצוע ובמסלול ההתקדמות, אבל לאור האמור לעיל איך אני יכול להציג את השינוי מהתפקיד האחרון לתפקיד שעשיתי קודם ויותר מאוחר את ה"הורדה" ברמת התפקיד ?

  תודה !

  השבמחק
 5. הכל נכון אלא מאי? אליה וקוץ בה. כאשר גילך מעל 50 לא עולה בדעתו של אף אחד להתייחס לקורות חייך..
  אופססס... טעיתי. מתיחסים בזריזות ע"י שליחה ל-JUNK או ל-TRASH.

  השבמחק
 6. ALEX ,
  יש טעות קטנה בפיך....זה לא מעל 50...ברגע שאתה חוצה את גיל ה 40 ההתיחסות אליך שונה לגמרי ...

  השבמחק
 7. הכל נכון אלא מאי? אליה וקוץ בה. כאשר גילך מעל 50 לא עולה בדעתו של אף אחד להתייחס לקורות חייך..
  אופססס... טעיתי. מתיחסים בזריזות ע"י שליחה ל-JUNK או ל-TRASH.

  השבמחק
 8. Alex,
  זה קורא כבר כשאתה מגיע לגיל 40...

  השבמחק
 9. לאחד ששואל, לא הבנתי עדיין את מצבך במדוייק. האם אתה לא מוצא בכלל משרות בדרג שאליו הגעת ולכן אתה מחפש גם משרות זוטרות יותר? כמה זמן אינך עובד? האם אתה בטוח שמבחינת דרכי החיפוש, קורות החיים והאופן בו אתה מתראיין הכל בסדר? אולי יש מקום לשינויים בקורות החיים? אולי צריך לשנות שיטות חיפוש וזה כבר יצור הזדמנויות חדשות לראיונות?

  השבמחק
 10. אמנם איני האחד ששאל אבל יש לי תשובות משלי:
  1.האם אתה לא מוצא בכלל משרות בדרג שאליו הגעת ולכן אתה מחפש גם משרות זוטרות יותר?
  תשובה: נכון
  2. כמה זמן אינך עובד?
  תשובה: מספר חודשים

  3. האם אתה בטוח שמבחינת דרכי החיפוש, קורות החיים והאופן בו אתה מתראיין הכל בסדר?
  תשובה: קורות החיים שלי דפוקים. אני מעל גיל 50 ולכן אני גם לא מגיע לפסיק של ראיון טלפוני.
  לגבי האופן שאני מתראיין: בעבר כאשר זומנתי לראיון הגעתי ב- 90% מהמקרים לקו הגמר וב-85% מהם קיבלתי את המשרה כך שכנראה אני לא רע בלהתראיין.


  4. אולי יש מקום לשינויים בקורות החיים?
  תשובה: לכתוב שאני בן 25?

  5. אולי צריך לשנות שיטות חיפוש וזה כבר יצור הזדמנויות חדשות לראיונות?
  תשובה: אני בטוח שכולם ישמחו לשמוע את השיטות החדשות

  השבמחק
 11. שלום מאיה,

  במקרים רבים בהם אני מגישה מועמדות גם ל"משרות שהן לא חלום חיי.." אני במקרה הטוב מקבלת את העבודה בשכר של 6000 ש"ח (כשהמשכורת האחרונה שלי היתה 19K)במקרה הפחות טוב אני אובר קוולופייד (תשובה מנצחת שאין מה לעשות איתה בדר"כ).

  יש לי מעל 7 שנים וותק בתחום שלי וגם זה לא תמיד עוזר כשמנסים לשנות כיוון.

  מה שכן הייתי רוצה שתשפכי עליו אור (בהזדמנות ומניסיונך) מה קורה בחברות גדולות שמריצות אותך תהליך ארוך של שלל ראיונות ומבחנים ובשלב ההחלטה הם מבטיחים תשובה תוך שבוע, אחרי שבוע מקווים שעוד השבוע.. וכעבור חודש עדין אומרים לך שאתה לגמרי נלקח בחשבון אבל תשובה ברורה עדין אין. מה אמורים לעשות בינתיים? להתקשר? מה אמורים להניח מכך.

  אשמח לתגובתך.
  ד.

  השבמחק
 12. אני אנסה להרחיב, אחרי זמן רב בתחום אינטגרציה שכלל גם קצת פרוייקטי אינטגרציה ועבודה מול לקוחות נפל בחלקי המזל והתחלתי לעבוד בניהול מוצר/פרוייקט תוכנה בחברת סטרטאפ קטנה. אחרי כשנתיים מצאתי את עצמי בחוץ (מסיבות כאלא ואחרות).

  1. האם אתה לא מוצא בכלל משרות בדרג שאליו הגעת ולכן אתה מחפש גם משרות זוטרות יותר?
  זה לא שאני לא מוצא, אני לא מקבל טלפונים , וכשאני מקבל זה יותר לברר פרטים ולהגיד לי "אבל אנחנו מחפשים X" ואני חושב באותו הרגע, אוקי אז הם מחפשים X בקורות חיים שלי רשום Y ...
  לגבי משרות אני מחפש משרות זוטרות של ניהול מוצר/פרוייקט , אבל כמו שאמרתי אני לא מקבל טלפונים כמעט בכלל...

  2. כמה זמן אינך עובד?
  כחצי שנה...
  מה שאירוני שאני עוד צעיר (בן 34).

  3. האם אתה בטוח שמבחינת דרכי החיפוש, קורות החיים והאופן בו אתה מתראיין הכל בסדר?
  אני דיי בטוח שהכל בסדר,התקדמתי בראיונות בתחום של ניהול מוצר/פרוייקט זוטר,פעם אחת המשרה הוקפאה, ב 2 מיקרים שונים הגעתי לשלב סופי , ב 2-3 מקרים אחרים נפלתי אחרי השלב השני....
  הבעיה - אני כמעט ולא מקבל טלפונים...
  בחצי שנה האחרונה הייתי ב 6-7 ראיונות וגם זה בקושי.

  4. אולי יש מקום לשינויים בקורות החיים?
  קורות החיים שלי עברו בדיקה על ידי מספר גורמים , כולל סמנכל"י פיתוח במטרה לנסח אותם בצורה הכי מדוייקת שתפגע לתפקיד שאני מוכשר לעשות ומחפש.

  5. אולי צריך לשנות שיטות חיפוש וזה כבר יצור הזדמנויות חדשות לראיונות?
  אולי , אולם אני לאור העובדה שאני מחפש הרבה זמן נוקט בכל שיטה אפשרית:
  - לינקדאין
  - פייסבוק
  - רשימות תפוסה
  - חברות השמה
  - חברים
  - פורומים
  - חברות שהייתי בעבר בקשר מסויים איתם

  אשמח לקבל הבהרות ותשובות בנושא ?
  כמו כן אשמח לקבל תשובות לגבי השאלות הקודמות ששאלתי:
  - איך אני אמור לענות על השאלה, למה אני מסתכל על תחום של אינטגרציה אם הייתי מנהל מוצר/פרוייקטים עד עכשיו ?
  - איך אני יכול להבטיח למראיין שאני לא בא לברוח (בין אם זה נכון או לא נכון).
  - איך אני יכול להציג את עצמי עוד פרק זמן בראיון שיתאים לי מהבחינה של: הייתי באינטגרתיה , התקדמתי לניהול פרוייקט/מוצר, וחזרתי אחורה לאינטרגתיה ? הרי זה מראה שמשהו לא בסדר אצלי...
  (וכשאני אומר אינטגרציה, אני לא מתכוון לניהול של אנשים או ר"צ, אלה תפקיד של אינטגרטור / אינטגרטור בכיר)?
  -איך אני יכול להציג את השינוי מהתפקיד האחרון לתפקיד שעשיתי קודם ויותר מאוחר את ה"הורדה" ברמת התפקיד ?

  השבמחק
 13. טוק טוק?

  השבמחק
 14. לד. לגבי השאלות שלך כתבתי פוסט שלם לפני כמספר חודשים: http://careertips4geeks.blogspot.com/2011/02/10.html
  הפוסט נכתב בכדי לשפוך אור על מצבים של שליחת קורות חיים שבעקבותיה דממת אלחוט, אבל חלק ממה שכתבתי שם רלבנטי גם במקרים של ראיונות ללא קבלת תשובה סופית. ממליצה לך לקרוא....

  בכל מקרה- אם הופנית למשרה דרך חברת השמה - מומלץ קודם כל לבדוק אם שם יכולים לברר עבורך מה המצב.

  אם הגעת למשרה ישירות ואמרו לך בבירור שמעוניינים להמשיך איתך בתהליך- כדאי לבדוק מה קורה מספר ימים לאחר תום התקופה שציינו.

  אגב, לא תמיד ניתן להבין מבחוץ למה התשובה מתמהמהת ולרוב זה לא תלוי בך בכלל אלא בגורמים הקשורים בחברה.

  בכל אופן, העצה שלי היא תמיד זו: אסור לשים את כל הביצים בסל אחד, או במילים אחרות: לא מפסיקים לחפש עד שיש חוזה ביד (או כמה כאלה, אם אתם בני מזל). ולכן, לא משנה עד כמה התלהבת ממקום זה או אחר- אסור לבנות על רק על מקום אחד וחייבים להמשיך לחפש אופציות נוספות.
  אגב, א. זה גם יוריד קצת באופו טבעי ממידת הלחץ... ב. אם חברה רוצה אותך - היא כבר תדע איך ליצור איתך קשר בעצמה...

  השבמחק
 15. לאחד ששואל וגם לאלכס- אתם מציגים, כל אחד ממקומו הוא, 2 מקרים של קושי במציאת עבודה בתקופת זמן ארוכה.

  אלכס- לפי אופן הכתיבה שלך קשה שלא לקבל תחושה של מרירות ותסכול רב. ואני לא שופטת אותך- רק מציינת תחושה. מה שאתה כותב על אפליית גיל זה בהחלט מצב לא קל, אבל, לצערי אף פרט בודד לא יכול לשנות את המצב הזה לבדו, לא אתה ומן הסתם גם לא אני, נדרשת כאן פעולה הרבה יותר נרחבת. אני כן יכולה לעזור לך בטיפים להתמודדות וניסיון להתגבר על המצב הנתון הזה. וזה מה שאני עושה בפגישות היעוץ שאני מקיימת עם מחפשי עבודה (אגב, רוב המועמדים שמתייעצים איתי הם בכירים, בעלי נסיון רב שנים ועל כן אני מכירה את מימדי התופעה שאתה מעלה- מקרוב מאוד). אם תרצה פרטים על פגישה כזו- מוזמן לשלוח אלי מייל אישי.

  לאחד ששואל- גם אתה מעלה כאן הרבה מאוד שאלות שיהיה זה מאוד לא מקצועי לנסות לענות על הכל על רגל אחת, מבלי להכיר אותך מעבר לנתונים שסיפקת, מבלי לעבור על קורות החיים שלך ומבלי לשוחח איתך. מה שאני כן יכולה להבטיח לך- לכל השאלות שהעלית יש פתרונות, חלקם פשוטים ביותר.

  שים לב לכמה מסקנות שעולות ממה שכתבת כאן:
  1. אם חברה יוצרת איתך קשר למשרה שאתה לא מתאים לה- יש מקום לבדוק למה זה קורה... כנראה המסר בקורות החיים עדיין לא מספיק מכוון נכון או, שאתה פונה מלכתחילה למשרות שאינן מתאימות בול לניסיון שלך...
  2. אם אתה לא מקבל מספיק טלפונים - צריך לשנות קצת אסטרטגיה בכדי שדברים יתחילו לזוז באופן מהיר יותר.
  3. ממה שאתה מספר היו לפחות 5 הזדמנויות של משרות רלבנטיות שהתקדמת בהן בתהליך אבל לא התקבלת. למה זה קרה לדעתך?? כנראה קרה משהו בראיונות שצריך לשנות...

  זה רק חלק ממה שמשתמע מדבריך. זאת אומרת, שלמרות שיש לך תחושה שאתה עושה הכל (כנראה) נכון, יש כאן לא מעט שלבים שדורשים בדיקה מעמיקה יותר . תראה, בחיפוש עבודה לא עוזר לחשוב שעשית כבר הכל ולהיות פסימי. צריך להמשיך ולנסות בכל יום מחדש ולא להתייאש עד שמוצאים. פשוט כי אין ברירה אחרת. שנית, אם יש דרכי פעולה שנקטת שלא נושאות פרי- צריך לשנות אסטרטגיה. אין טעם לחרוש כל הזמן באותה הצורה שעד כה הוכיחה עצמה כלא יעילה...
  גם לך אני יכולה להמליץ לשלוח אלי מייל פרטי ולשקול פגישת יעוץ כי ממה שאתה מספר זה לא מצב שניתן לפתור בטיפ קצר שכותבים בבלוג...

  השבמחק
 16. תשובה למאיה,
  אני ממש לא מריר ותגובתי הינה יותר כנגד כל אותן טענות שמהן משתמע שאם רק נתייעץ עם "מומחה לחיפוש עבודה" בתשלום כמובן, יפתחו בפנינו אופקים שטרם ידענו.
  לפעמים זה מזכיר לי את סוכני הטלויזיה שהיו עוצרים אותי ואת בנותי (יפות מהאמא) ומבטיחים להן קריירה מדהימה שתהפוך אותן (וגם אותי אפוטרופוסן הטבעי) לעשירות עוד בטרם יגיעו לגיל בת המצווה. הם הבטיחו לנו מניה וביה הצלחה מסחררת וכל אשר נדרש הוא להכין BOOK במחיר צנוע של כמה אלםי שקלים. מעניין היה שכאשר הצעתי להם שותפות ברווחים הם מיהרו לסגת.
  אני אשמח מאוד להתייעץ ואני אפילו מוכן לשלם בעין יפה מעל ומעבר לכל תשלום, נגיד משכורת או אפילו שתיים, אבל רק אחרי שהייעוץ יביא למשרה.
  מרימה את הכפפה?

  אגב, בהערת שוליים אספר לך שבינתיים אני מפרסם ספרי נוער שזוכים להצלחה רבה. גגלי "המרגל האבוד והשמלה הירוקה" וקראי את הביקורות. ולא רק זה אלא שגם אני מפרסם סיפור בהמשכים ב"טיפו" - "חפשי בלוג סופר", כך שאם נחזור לפיסקה הראשונה - המרירות היחידה ששורה בי - הינה טעמו המתוק של השוקולד המריר.

  השבמחק
 17. שוקולד מריר זה בהחלט מצויין... :) וספרים זה עוד יותר טוב... בכל אופן, כמו שכתבתי קודם- אני מכירה מקרוב את הבעיה שתיארת מעצם תחום העיסוק שלי ואני גם יודעת שלכל מי שפגשתי בפגישת יעוץ הצלחתי לחדש, גם ל"שועלים הוותיקים" בחיפוש עבודה, גם למיואשים וגם לאלה שחשבו שכבר ניסו הכל. כך שאם בעתיד תהיה מעונין- מוזמן לעדכן אותי... :).

  השבמחק
 18. היי מאיה, תודה על תשובתך.

  ברצוני לחדד לגבי מספר נושאים:
  - חברות יוצרות איתי קשר,אולם רוב תפקידי ניהול המוצר הינם עבור מנהל מוצר שעוסק ב inbound+outbound אולםאני מנהל מוצר בתחום הinbound , בנוסף נקח את פקטור הניסיון שנדהמים (למרות שזה רשום בקורות חיים) שיש לי רק שנתיים ניסיון..

  - לגבי טלפונים אני ידוע שאני לא היחיד במצב הזה וזה לאור שיחה עם חברים, מכרים , עובדים לשעבר, שכנים וכיוצא בזה, פשוט אין טלפונים , הדרישה היחידה בשוק היום היא לאנשי פיתוח בלבד, אלא אם כן אני אסכים ללכת לעסוק באינגטגרציה. בהתייחסות לשינוי אסטרטגיה.

  אין לי יאוש ואני לא אמרתי נואש, אני ממשיך לחפש ומנסה ללמוד, אבל השיחות לא מגיעות.
  יצא לי לקחת חלק ב 2 הדרכות יעוץ שונות (שלא תלויות אחת בשניה) אחת במסגרת אחד ממקומות העבודה הקודמים שלי ועוד אחת במסגרת הלימודים , בשתיהן התקבלו פידבקים חיובים על הקורות חיים וכן מסקנה שאני מובן וברור לגבי המטרות שלי עדיין אין שום התקדמות,
  אז איך פגישת יעוץ איתך תהיה שונה? אין לי בעייה לשלם אבל כמו שקודמי ALEX אמר , האם את מוכנה להרים את הכפפה ולתת יעוץ כאשר את יודעת שאת התמורה עליו תקבלי אחרי שאמצא עבודה?

  לגבי התפשרות , ששמח אם תוכלי לענות בבלוג לגבי השאלות הבאות (שכן הן אינן דורשות יעוץ , אולם הכוונה או דרכי פעולה שיכולות להקל עלי או על כל אחד אחר במצב דומה לשלי):
  - איך אני אמור לענות על השאלה, למה אני מסתכל על תחום של אינטגרציה אם הייתי מנהל מוצר/פרוייקטים עד עכשיו ?
  - איך אני יכול להבטיח למראיין שאני לא בא לברוח (בין אם זה נכון או לא נכון).
  - איך אני יכול להציג את עצמי עוד פרק זמן בראיון שיתאים לי מהבחינה של: הייתי באינטגרתיה , התקדמתי לניהול פרוייקט/מוצר, וחזרתי אחורה לאינטרגתיה ? הרי זה מראה שמשהו לא בסדר אצלי...(וכשאני אומר אינטגרציה, אני לא מתכוון לניהול של אנשים או ר"צ, אלה תפקיד של אינטגרטור / אינטגרטור בכיר)?
  -איך אני יכול להציג את השינוי מהתפקיד האחרון לתפקיד שעשיתי קודם ויותר מאוחר את ה"הורדה" ברמת התפקיד ?


  תודה על התשובות ....ולמרות שאני אולי נשמע שלילי לגבי יעוץ , אני שוקל את הנושא בכובד ראש.

  תודה !

  השבמחק
 19. שכחתי לציין - רוב משרות ניהול המוצר/פרוייקט מופנות לקהל יעד בעל ניסיון של 3-5 ומעלה שנות ניסיון בתחום (של ניהול מוצר/פרוייקט).
  התחרות שלי מול קהל יעד כזה דיי חלשה, שכן אני בקושי יכול לגרד את השנתיים עם הניסיון שלי ...

  זה דיי מסביר את העניין שאין כמעט פניות וטלפונים אלי לצורך זימון לראיון עבודה....
  מספר המקומות שמחפש עובד זוטר מהסוג הנ"ל שואף לאפס ולרוב מסתכם בחברת סטרטאפ (שאין לי בעייה לעבוד בה) , אולם כמה גיוסים כאלא יש כבר בשנה...

  השבמחק
 20. לאחד ששואל, שוב- כמו שכתבתי לפני מספר ימים- כל השאלות שלך דורשות חשיבה מעמיקה ובניית אסטרטגיה בכובד ראש. זו לא משימה בלתי אפשרית, אבל מאוד קשה לעשות את זה על רגל אחת בבלוג וגם מבלי לפגוש אותך.
  תודה על כל הכפפות שנזרקו כאן, אבל, הן דורשות ממני לשנות את תחום השירותים שאני נותנת ולהסב אותם להשמה... ובהשמה אינני עוסקת :) .

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...