הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 29 במאי 2011

טיפ השבוע לחיפוש עבודה: בסוף הכל בגלל מסמר קטן...


לפעמים בחיים, מספיק שתעשו טעות ממש ממש קטנטנה בכדי שיהיה לה אימפקט גדול. וזה עוד יותר נכון בנוגע לחיפוש עבודה, כי בחיפוש עבודה מדובר על תהליך שבו כל פרט משפיע על ההחלטה אם כן, או לא.
במשך השבוע החולף נתקלתי בשתי סוגיות שאני חושבת שכדאי לשתף בהן גם אתכם. בשני המקרים מדובר באמת בצעד קטן ולכאורה חסר משמעות דרמטית, אבל, בפועל יש לו השלכות שכדאי לקחת בחשבון...:

- שליחת קורות חיים דרך מנועי הפצה אוטומטיים: אין לי בעיה אישית עם אתרים להפצה של קורות חיים, כמגייסת עובדים השתמשתי בעבר באתרים כאלה, אבל, חשוב מאוד שתדעו לפני שאתם שולחים את קורות החיים שלכם בשיטת הפצה כזו שיש לכך יתרונות, אבל גם חסרונות.

היתרון העיקרי הוא שאתם חוסכים המון זמן וגם מגיעים לחברות שאולי לא הייתם מגיעים אליהן אילולא השימוש באתר ההפצה האוטומטי. בלחיצת כפתור, קורות החיים שלכם נשלחים בבת אחת למספר רב של חברות (ביניהן הרבה או בעיקר חברות השמה). עבורכם זה מצויין בכדי לחסוך בזמן, אבל, מהצד השני כל החברות הנמנות על אותו השירות מקבלות בו זמנית את קורות החיים שלכם.

תשאלו אותי- אז מה הבעיה עם זה? הבעיה פשוטה מאוד- בתקופה האחרונה שמעתי ממספר חברות השמה שהן אינן פונות למועמדים שהגיעו דרך מקורות הפצה כאלה באופן גורף או במידה והם פתחו את קובץ קורות החיים כמה דקות מאוחר מידי אחרי קבלת המייל. ההנחה של אותן החברות היא שאם הפצתם בשעה 10 בבוקר את קורות החיים שלכם, הם, מן הסתם, נשלחו באותו הרגע ל 30-40 חברות בו זמנית, כך שרבע שעה מאוחר יותר כבר לא בטוח שנותרו משרות להציע לכם כי מאוד יתכן שבינתיים כבר קיבלתם ארבע שיחות טלפון מחברות השמה מתחרות, שכבר שלחו הלאה את קורות החיים שלכם. זה בדיוק מה שמוריד את המוטיבציה להתחיל את הטיפול במועמד/ת מסויימ/ת מההנחה שעכשיו נקודת המוצא היא הרבה יותר מוגבלת מבחינת המשרות הרלבנטיות שנותרו לשליחה.

אז מה לעשות? זו כבר ההחלטה שלכם, מה שחשוב לי הוא שתהיו מודעים לכל זה לפני שתחליטו.

- עוד נקודה חשובה, אבל לכאורה שטותית, היא פניה לשירותי שדרוג קורות חיים שנותנים שירותים למאסות גדולות של מחפשי עבודה או נותנים שירות דרך האינטרנט. הרבה מהשירותים האלה עובדים על פי תבניות קבועות. כמי שעוסקת בתחום אני מכירה אותו היטב ושמתי לב לכך שאני כבר יכולה לדעת אם מועמד פנה לשירות שדרוג קורות חיים כזה או אחר לפני שהגיע אלי, על פי איך שקורות החיים שלו מעוצבים. מה שקורה בסופו של דבר הוא שאם אתם נעזרים בשירות כזה אתם מקבלים קורות חיים שבנויים ונראים כאילו יצאו מאותו פס יצור יחד עם כל שאר קורות החיים שעברו דרכם.

תשאלו אותי מה זה משנה? אז זה אולי לא באמת כזה נורא, אבל אם אני הייתי מחפשת עבודה עכשיו לא הייתי רוצה להכריז בראש חוצות ובקולי קולות שנעזרתי בשירות של שדרוג קורות חיים. אגב בינינו, אין בזה שום בושה, להיפך, הרי אני עוסקת בזה בעצמי... אבל אני חושבת שכמחפש/ת עבודה יש עובדות שעדיף לשמור בסוד בינכם לבין עצמכם.

אז מה לעשות? תחליטו אתם, מה שחשוב הוא שאם למרות זאת תחליטו לפנות לשירות כזה לפחות תדאגו לאחר מכן לטשטש קצת את העקבות...

רוצים לקרוא עוד על טעויות קטנות בחיפוש עבודה ? ליחצו כאן .

יש לכם דוגמאות וטיפים נוספים? מוזמנים להעלות כאן למטה תגובה...

תגובה 1:

  1. בעניין מנגנוני הפצה אוטומטית של קורות חיים- חסרונות נוספים:
    במקרה ובו החלטת לשפר/לשנות משהו בקורות החיים - הגירסה הנוכחית כבר נשלחה לכל העולם ואישתו,כך שכבר אין יותר מדי אפשרות לתקן.
    והכי חשוב - אם אתה כרגע עובד- צפה לקבל מבול של טלפונים, מה שלו כל כך מומלץ וכמו כן יש סיכוי שקורות החיים שלך יגיעו גם למעסיק הנוכחי... בקיצור איבוד שליטה

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...