הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 31 ביולי 2011

תום עידן קורות החיים? לא בטוח...

השבוע לינקדאין הכריזה על PLUG-IN חדש שאמור לשנות את כללי המשחק בחיפוש עבודה והגשת מועמדות למשרה.
מדובר על כפתור שחברות אמורות להוסיף לצד המשרות המתפרסמות באתר שלהן. לחיצה על הכפתור תאפשר למועמדים להגיש מועמדות למשרה בלחיצה אחת שתשלח לחברה המגייסת פניה באמצעות פרופיל הלינקדאין שלהם.

חשבתי הרבה על החידוש המרענן הזה ותהיתי אם זה מה שיביא לתום עידן קורות החיים הקונבנציונליים.
אז כן, כמו שאתם יכולים לראות בסרטון, יש לחידוש הזה לא מעט יתרונות:
- חסכון בזמן. לא עוד פתיחת תיבת המייל, חיפוש קובץ רלבנטי ושליחה... מספיקה לחיצת כפתור אחת לאחר איתור המשרה בשביל להגיש מועמדות.
- תיעוד. לינקדאין מאפשרים לכם לשמור את רשימת כל המשרות שפניתם אליהן. וכולנו כבר יודעים, כמה חשוב לתעד את החיפוש, לא?
- שילוב אמצעים. חלקנו הגדול גם ככה משתמשים בלינקדאין לחיפוש עבודה- אז למה שלא לרכז הכל במקום אחד?

אז זהו, שלא הכל מושלם...

שימוש ב PLUG-IN הזה נחמד וחוסך זמן, אבל לא מתאים לכולם. הוא יכול להתאים מאוד לעובדים ש"מגששים" ומחפשים עבודה באופן פאסיבי. אם יש לעובדים כאלה כבר פרופיל יפה ומושקע בלינקדאין, כפתור כזה באמת יכול לחסוך זמן.
אבל, אם אתם מחפשי עבודה אקטיביים, ברור שתצטרכו גם פרופיל מושקע בלינקדאין וגם קורות חיים מרשימים (בשביל לפנות למשרות דרך אמצעים אחרים) אז חסכון בזמן או ריכוז כל החיפוש במקום אחד- בטוח שעדיין לא תמצאו כאן.

מעבר לזה, אי אפשר יהיה להתאים את קורות החיים למשרה. אחת מהחולשות הבסיסיות של קורות חיים דיגיטאליים היא שיש לכם רק גרסא אחת שאמורה להתאים לכל סוגי המשרות שתפנו אליהן. בשליחת אותו הפרופיל בדיוק לסוגים שונים של משרות, התאמה של קורות החיים למשרה ספציפית היא פשוט בלתי אפשרית. זה בדיוק עקב האכילס של הכלי החדש הזה... וזה לדעתי TURN OFF רציני מאוד שללינקדאין עדיין אין פתרון עבורו.

ולסיום, אם כבר היום מעסיקים מתלוננים על כך שמועמדים לא מתאימים שולחים קורות חיים למשרות וזה מעמיס על מחלקות הגיוס ומקשה על סינון התבן מהמוץ, הרי שעכשיו הקלות הבלתי נסבלת של הגשת מועמדות לעבודה בלחיצת כפתור, רק תחזק את הבעיה הזו.

מה אתם חושבים על זה?
אשמח לשמוע את דעתכם...

13 תגובות:

 1. מסכים לגמרי!
  לינקדאין היו רוצים שכולם יגישו מועמדות דרכם, המציאות קצת שונה...
  ובטח לא מתאימה למציאות הישראלית

  השבמחק
 2. ואני שואל, ריבוי גרסאות של קורות חיים - זה לא הגזמה פרועה?!?
  עם כל הכבוד למגייסים/ות בשנים האחרונות העצלנות חוגגת... מה קרה לקורות חיים מסודרים בליווי פנייה קצרה שממוקדת למשרה הרלוונטית?
  אני מבין שבמציאות הנוכחית התגובה הזו היא בבחינת הוצאת קיטור מיותרת אולי, אבל כמחפש עבודה אקטיבי המצב אבסורדי ומתסכל.
  כיום בלי שילוב מרבית ״מילות הקוד״ הנחוצות למשרה ובהטיה המדויקת (שהמגייס חס וחלילה לא יתאמץ לחשוב) - הסיכוי למענה שואף לאפס.
  בעבר גייסתי עובדים בהודו הרחוקה, שם המרחק בין קורות החיים והמציאות הוא ענקי, אנשים פשוט למדו לכתוב קורות חיים שיזכו למענה - אבל בפועל הנסיון האמיתי והיכולות שואפים לאפס. כמו שדברים נראים כיום - אנחנו בכיוון דומה, אומנות כתיבת הקו״ח חשובה מהניסיון והיכולות בפועל.
  אולי כדאי לזרום עם שיטת החשיבה של לינקדאין בכל זאת....

  השבמחק
 3. אנונימי - אני איתך!

  השבמחק
 4. אני חושבת שאמנם יש גרסה אחת של קו"ח אבל היתרון הוא שהם נגישים ברשת, ולא תופסים מקום באימייל. כך העניין מקל את החיים גם עבור המגייס וגם עבור מחפש העבודה. גם מהירות התגובה של מחפש העבודה הרבה יותר גבוהה. עד כה היינו צריכים לעשות אטאצ'מנט או למלא את הקו"ח שוב. כעת יש מקום אחד בו יושבים הקו"ח שלי ורק משם אני שולחת אותם. מה עוד שבלינקד אין ישר ניתן לראות את ההמלצות על המועמד, בעוד שבשליחת קו"ח רגיל בד"כ מסתפקים בעמוד אחד והמלצות מבקשים רק לפעמים.
  לדעתי, זה מרענן ויצליח,
  אלה

  השבמחק
 5. רעיון נחמד
  לינקדאין יכולים לשכלל את הכפתור כך שבלחיצה עליו ייפתח מסך קטן האם לשלוח קו"ח As is או לבצע שינויים, לחיצה נוספת תשלח את הקו"ח As is או תפתח מסך לעריכת קו"ח.

  השבמחק
 6. בתחום ההיי טק הפרופיל בלינקד אין הוא כבר מזמן קורות החיים האמיתיים.

  הפלאג אין החדש רק מקל על המכניקה. מבחינת המהות אנחנו כבר מזמן שם.

  השבמחק
 7. אין ספק שיש יתרונות וחסרונות להוספת הפיצ'ר החדש.
  מצד אחד, העניין מקל על תהליך שליחת קו"ח (כאמור, בלחיצת כפתור) וגם מאפשר למועמד לראות אילו מחבריו עובדים בחברה אליה מעוניין לשלוח את קו"ח ולבקש מהם המלצה - שילוב מעניין של תוכנית "חבר מביא חבר" בחברה. מלבד זאת שאינטגרציה בין המערכות הפורמליות של הגיוס לבין הרשתות החברתיות תמיד מבורכת בעיני. ומצד שני... כפי שציינת, הדבר בהחלט דורש עבודה לשני הצדדים - למועמד ולצוות הגיוס. המועמד צריך לוודא שפרופיל הלינקדאין שלו מעודכן כראוי ומפורט במידה זהה לקו"ח, ואילו צוות הגיוס צריך לבחון את כ-ל הפרופילים שנשלחים, ואכן יתכן שחלקם או אף רובם לא יהיו רלוונטים. צריך גם לקחת בחשבון שיש מערכות גיוס שאינן מסוגלות "לקלוט" קו"ח שאינם נשלחים כקובץ רגיל. דבר שיצריך עבודה "ידנית" של צוות הגיוס, ויתכן שיקח זמן רב יותר.
  *אגב, מסכימה שכדאי להוסיף אופציה של הוספת קובץ לבקשה.
  ולשורה התחתונה :) אנחנו (888) עובדים כעת על הוספת הכפתור באתר שלנו כפיילוט - בתקווה שזה יעלה בשבוע הקרוב. מקווה מאד שתהיה זו פעילות אפקטיבית לכל הצדדים.
  אשמח לעדכן בהמשך :)

  השבמחק
 8. היי שני,
  שיהיה בהצלחה...! מחכה לעדכונים ומסקנות מהפיילוט! נראה לי שאתם הראשונים בארץ... :)

  השבמחק
 9. שלום מאיה
  תודה על העדכון- כרגיל טוב לשמוע את מאמרייך המשכילים
  בתור חברת השמה מגייסת - איך אני מוסיף את כהכפתור למשרה שאני מפרסם בקבוצה שלנו ב- DISCUSSIONS ????

  בתודה ויום נעים
  רון

  השבמחק
 10. היי רונן- תודה.
  לגבי שאלתך, אפשר להוסיף את הכפתור רק לאתרים ולא לקבוצות בתוך הלינקדאין וזה נעשה על ידי הוספת קטע קוד שאפשר למצוא דרך הלינק שפירסמתי.

  השבמחק
 11. בפעם האחרונה שחיפשתי עבודה לפני כשנה והגעתי לראיוו - ובדיוק כמו בפעמים שלפני כן - נידרשתי למלא דף קורות חיים למרות שהמראיין החזיק קורות חיים מודפסים ששלחתי במייל, ונדרשתי לבצע את המטלה המייגעת של לציין את הפרופיל הצבאי, באיזה תיכון למדתי, שמות הילדים, עבודות קודמות..

  מה החברות עושות עם הדפים האלו ועם קורות החיים? אם הן מחפשות מומחה בתחום ספציפי עם נסיון בסקטור מסויים- כיצד מתבצע החיפוש? (מחפשים לפי מילות מפתח בקבצי המחשב? מדפדפים בדפי קורות החיים שמולאו ידנית?)

  הגיע הזמן שתהיה דרך סטנדרטית לשמור את המידע ולהעביר כך שניתן יהיה לקלוט אותו אוטומטית לבסיסי הנתונים של חברות ההשמה, מבלי לאלץ את המועמד לכתוב כל דבר בעצמו על דף ואת החברה להקליד הכל למחשב ידנית.

  השבמחק
 12. היי גרי, כל חברה והשיטה שלה לשמירת הנתונים במאגר. בכל אופן, אתה צודק..., אם כבר שלחת קורות חיים, לא ברור למה צריך למלא שוב טופס פרטים לפני הראיון.
  אני מניחה שהסיבה לכך היא לוודא שיהיה להם את כל הפרטים החשובים, כי לפעמים אנשים משמיטים פרטים בקורות החיים ולא הכל מופיע שם...

  השבמחק
 13. הי מאיה,

  ראשית עלי לציין שאני נהנה מאד לקרא את המאמרים (פוסטים) שלך. כרגיל. אחלה מאמר.
  מה שנראה לי חסר באפליקציה החדשה הזו של לינקט-אין, הוא אפשרות ליצירת שאלון או כל טופס שהוא. בצד של החברה צריך להיות מסנן כדי לעבד את הנתונים של כל המועמדים.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...