הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 8 בינואר 2012

איך להחזיר את החשק לחיפוש עבודה שחוק?

כמו בכל דבר אחר, כך בחיפוש עבודה- גם אם תתנפלו על משימת החיפוש בשיא המוטיבציה בתחילת התהליך, ככל שיעבור הזמן גם האדם האופטימי והמתמיד ביותר יתחיל לחוש בשחיקה.
אין קשה יותר מלחזור שוב ושוב על אותן הפעולות שאינן יוצרות את התוצאה הרצויה ולהמשיך כאילו כלום באותה הדרך ובאותן האנרגיות כמו בהתחלה. אין אפס, זה פשוט לא קורה. אם הרוח מפסיקה לנשוב ולהניע את הגלגלים, עם הזמן הם יפסיקו לנוע...

נכון, לחפש עבודה זו עבודה (אין אחד שלא אומר לי את זה במהלך פגישת היעוץ ובעיקר בסופה)... אז איך מחזירים עטרה ליושנה? אופס, סליחה... :) איך מחזירים את החשק לחיפוש עבודה שחוק?

הנה 7 טיפים להעלאת המוטיבציה:

עת לנטוע ועת לקצור
טוב, שלא תבינו אותי לא נכון, אני לא מנסה להפוך אתכם לחקלאים. כוונתי היא שלכל דבר יש זמן ושבשום דבר לא צריך להגזים. אני לא יודעת אם זה קרה כך גם אצלכם, אבל אני זוכרת היטב את תקופת המבחנים באוניברסיטה- לחץ, מבחנים ברצף, הררי חומר מצולם וסיכומי שיעור... ו...מתכוננים למבחן ובשלב מסויים מרגישים שדי! כל המוסיף גורע. למידה נוספת כבר תתחיל להשפיע בדיוק להיפך ובמקום להועיל היא תתחיל לבלבל ולהזיק.
כך גם בחיפוש עבודה- אל תגזימו! קיבעו לעצמכם זמן קבוע בכל יום להשקעה בחיפוש, השקיעו עד 3-4 שעות ביום ודעו לעצור בזמן. במקביל מלאו את היום בעוד עיסוקים (במיוחד אם אינכם עובדים) בכדי לאזן קצת את סדר היום...

אם זה לא עובד- אולי זה שבור??
טוב, זו סתם כותרת שהמצאתי כרגע, שום דבר לא באמת יכול להישבר בחיפוש העבודה (טוב, נו...חוץ ממצב הרוח). מה שכן, אם אתם ממשיכים לבצע שוב ושוב את אותן הפעולות שאינן מניבות פירות (שוב דימוי חקלאי, מה קורה איתי היום?!)- עצרו לרגע ונתחו את המצב. יש כל כך הרבה דרכים לחפש היום עבודה, אז אם אתם משתמשים בדרך שלא עובדת, הפסיקו ונסו לשנות אסטרטגיות לטובת דרכים אחרות.

BI לא רק לאנשי מערכות מידע
לטובת מי שלא מכיר את המושג, הכוונה לבינה עסקית. הטיפ הזה הוא המשכו הישיר של הקודם. איספו מידע, תעדו את מהלך העניינים ואחת לתקופה נתחו את הנתונים- איזו שיטת חיפוש משיגה את התוצאות הטובות ביותר? איזה כלי יוצר יותר ראיונות עבודה? שם אתם צריכים להשקיע יותר זמן...

בררנות- לא בבית ספרנו
עם היד על הלב- כמה משרות פתוחות בכל רגע נתון שהן גם משרת החלומות שלכם? אם יש עשרות כאלה- מעולה! מצבכם טוב. אבל אם ניתן לספור אותן על יד אחת בקושי- אולי כדאי להרחיב קצת את גזרת החיפוש גם למשרות מתאימות אך שאינן פסגת החלום? אם תחכו למושלם- יכול להיות שתמשיכו לחכות לנצח...

פול גז בניוטרל
כן, זוהי טעות שכיחה. שולחים קורות חיים ולא מקבלים תגובה, אז מתחילים להילחץ ולשלוח למשרות שאינן מתאימות כל כך וגם לא מקבלים תגובה ואז נמאס ו..."שוברים את הכלים ולא משחקים!" ושולחים למשרות עוד יותר לא מתאימות רק כדי שמישהו סוף סוף יגיב! במילים אחרות- ככל שנקבל פחות תגובות למשלוח קורות החיים שלנו, כך בתגובה נשלח ליותר ויותר משרות שהן עוד פחות מתאימות לנסיון שיש לנו. כפועל יוצא מכך קורה הבלתי נמנע. מהו? זהו שהתשובה היא כלום... מצד אחד אתם שולחים ליותר משרות, מצד שני אתם ממשיכים לקבל דממת אלחוט כתגובה. אבל דממת האלחוט הזו מציקה עוד יותר בגלל היחס הלא הגיוני שבין ההשקעה והתועלת: ההשקעה גדלה (אתם שולחים יותר) התוצאה נשארת אותה התוצאה (אין תגובה...). אז מה לעשות? לא להיכנס למעגל הקסמים הזה מלכתחילה ולהקפיד לשלוח קורות חיים רק למשרות שיש לכם אחוז התאמה גבוה לדרישות שלהן.

לסמן מטרות ברורות
נסו לירות חץ בחושך למטרה שאין לכם מושג היכן היא מוצבת. הסיכוי שלכם לפגוע שואף לאפס. כך גם בחיפוש עבודה. כדי שחיפוש העבודה יהיה יעיל יותר וודאו בראש ובראשונה שאתם יודעים לאן אתם מכוונים. קיבעו לעצמכם מטרות ריאליות שינחו את חיפוש העבודה שלכם.

צאו מאזור הנוחות
כן, לפעמים בכדי להשיג מטרה צריך לעשות דברים שלא ממש אוהבים, או שלא הכי נוח איתם וזה נכון גם בנוגע לשיטות שמשתמשים בהן למציאת עבודה. אז יאללה, בלי תירוצים!


בקיצור, מה דעתכם לצאת קצת מאזור הנוחות ולהכניס אנרגיה חדשה לחיפוש העבודה שלכם? גם אם נראה לכם שכבר עשיתם הכל, אני בטוחה (לגמרי, בוודאות ומנסיון של מאות פגישות יעוץ!) שיש עוד דרכים שלא ניסיתם.
אחד מהדברים המייאשים ביותר זה לחשוב "ניסיתי כבר הכל, שום דבר לא עובד". אז תנו לי לחדש לכם וצרו איתי קשר לקביעת פגישת יעוץ לחיפוש ומציאת עבודה. מבטיחה שתגלו שעדיין לא ניסיתם הכל וש...יש עדיין הרבה מה לעשות בכדי להפיח חיים בחיפוש העבודה שלכם! ואם אתם עדיין מתלבטים, הציצו במטותא כאן.
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com


תגובה 1:

  1. האמת היא שנשבר לי מחיפוש עבודה. נשחקתי ממנו לגמרי. אני לא פשוט מספיק טוב בשביל להתקבל לעבודה? מה עם קצת אמון בבן אדם?
    אני מצטער שפניתי לחברות השמה שמתקשרות אלי ומציעות משרות. נמאס מהטלפונים המזוויעים האלה ששואלים אותי אם כבר פנו אלי מחברת כך וכך? ואם כן, אז איך מתקדם התהליך מולן. זו שיחה כבדה טיכו עם רשימה באורך הגלות של חברות ומה יוצא לי מזה? שאני משבץ ראיונות עבודה, ובסוף מצטער שבאתי לראיון במקום ללכת לים.

    ?Where are the feasts we were promised

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...