הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 5 בפברואר 2012

למה קורות החיים שלכם כבר לא עושים את זה עבורכם?

מחפשי עבודה רבים מבין אלה שאני פוגשת בפגישות היעוץ אומרים לי בדיוק את אותו הדבר: "אין לי מושג מה קרה! אני כבר שנים משתמש/ת בגרסה הזו של קורות החיים, מצאתי באמצעותם עבודה כבר כמה פעמים, אבל היום זה כבר לא עובד עבורי. שלחתי את קורות חיים שלי לעשרות משרות ואין שום תגובה! איך זה יכול להיות שעד לפני כמה שנים ובאמצעות אותם קורות חיים הצלחתי כל כך והיום- לא!?!?".

אז זהו שהמחשבה הזו שגויה מיסודה... זוכרים את הסלוגן: "מה שלא הולך קדימה- הולך אחורה"? זה בדיוק מה שקורה... העולם משתנה והולך קדימה ומה שהיה מוצלח פעם, לא בהכרח יהיה מוצלח באותה המידה היום.

אז מה בעצם השתנה? התשובה היא שכמעט הכל:
קחו את העובדה הפשוטה שכיום יש הרבה יותר דרכים ומקומות שניתן להשתמש בהם בכדי לפרסם מודעת דרושים. חלק מהדרכים ויראליות מאוד וחלקן חינם אין כסף.
ערבבו עם הגדילה הטבעית בהיצע העובדים.
ולסיום הוסיפו לתערובת את הקלות הבלתי נסבלת של השימוש בכפתור ה SEND... (- מנהלי גיוס טוענים שיותר ממחצית מכמות קורות החיים המגיעים אליהם לא עונים על הדרישות הבסיסיות של המשרה שאליה הם מופנים).

והתוצאה?
זרם בלתי פוסק של קורות חיים בדיוק כמו בסרטון הבא- It doesn't stop! it keeps coming and coming!בכדי לסבר את האוזן (אגב, הנתונים לקוחים מתוך כתבה שפורסמה ב WALL STREET JOURNAL, אבל הם תואמים בהחלט למציאות גם בארץ): מתוך כל 100 מועמדים ששולחים קורות חיים, רק 25 מהם נבדקים על ידי המגייסים,
4-6 מהם מוזמנים לראיון פרונטאלי ואחד מקבל הצעה. ב 80% מהמקרים המועמד הנבחר יסכים להצעה שקיבל.

אני אחזור שוב: רק 25 קורות חיים מתוך 100 זוכים בכלל להקרא על ידי המגייס....
אז לא פלא שהתחושה השגורה בקרב מחפשי עבודה היא שקורות החיים שלהם נעלמים במסתוריות במשולש ברמודה.

רוצים עוד כמה נתונים מתוך אותה כתבה? בבקשה:
חברת סטארבקס מדווחת שב 2011 התקבלו אצלה 7.6 מיליון (!) קורות חיים בעבור 65,000 המשרות שנפתחו שם. בחברת פרוקטר & גמבל התקבלו מיליון קורות חיים עבור 2000 תפקידים...

האם מחלקות הגיוס גדלות בהתאמה לכמויות קורות החיים הללו? זהו שממש לא! ובינינו, אנשי משאבי אנוש וגיוס הם בין הראשונים להיות מקוצצים כשחברה נמצאת במצב פיננסי לא טוב.

הצעד הבא והבלתי נמנע של כל זה יצר את הצורך בכלי מיון נוסף שיקצר זמן ותהליכים וכך נכנסו לשימוש כל אותן תוכנות לסינון טקסטואלי. האם זה הפתרון האידאלי? שוב, התשובה היא: ממש לא! זה פשוט הפתרון הטוב ביותר בהתייחס לנסיבות. אני אגלה לכם עוד משהו, שימוש בתוכנות כאלה הוא הדרך הכי טובה לקצר זמנים, אבל גם לפספס מועמדים טובים בעלי פוטנציאל התאמה גבוה לתפקיד רק בגלל שאותם המועמדים פשוט לא יודעים מול מה הם מתמודדים ואיך להתאים את עצמם למצב החדש (משפט ארוך, אני יודעת... אז שווה לקרוא אותו שוב... )
טעות אחת קטנה כמו לא להשתמש במבנה קלאסי של קורות חיים והתוכנה עלולה לפספס פרטים חשובים בקורות החיים שלכם, ולא להעלות אתכם בתוצאות החיפוש...

אם כך, לא פלא שכל מחפש עבודה שני מתחיל לתהות שמא המשרות המתפרסמות בכלל לא אמיתיות ושהחברות מפרסמות משרות רק בכדי לבנות מאגר של מועמדים...

אז, תשאלו, מה לעשות עם כל המידע הזה? הנה 3 הצעות יעול:

1. אם אתם בצד של המעסיק למה שלא תוסיפו מנגנון פשוט שישלח לכל מועמד ששולח קורות חיים אישור על קבלתם? זה המינימום שאפשר וכדאי לעשות בכדי לתת למועמדים את הכבוד הראוי ולפחות את הידיעה שקורות החיים שלהם הגיעו ליעדם.
2. אם אתם מחפשים עבודה, חשוב שתהיו מודעים לנתונים ותתאימו עצמכם למצב. איך? קודם כל בכך שתבינו את הסטטיסטיקות, דרך זה שתבינו איך תוכנות הסינון האוטומטיות עובדות וכלה בכך שתוודאו שקורות החיים שלכם בנויים באופן הכי נכון בכדי להשלף בתוצאות של חתכי החיפוש.
3. כבר שנים שבאופן גורף חברות מציינות את שיטת ה"חבר מביא חבר" כשיטת גיוס העובדים המוצלחת ביותר. זו השיטה שבאמת מצליחה לקצר תהליכים, לעקוף מכשולים ולהשיג ראיון עבודה. אז אם יש לכם הרבה חברים- אשריכם! הם הראשונים שצריך להפעיל בחיפוש עבודה ואם אין לכם... אז, נו, אין לי מה להגיד חוץ מ-תשיגו כמה... :)

רוצים לוודא שקורות החיים שלכם כתובים הכי נכון שאפשר בכדי להישלף בתוצאות החיפוש של תוכנות הסינון האוטומטיות? קיבעו עכשיו פגישת יעוץ לחיפוש עבודה וכתיבת קורות חיים:
מאיה בוכניק: 054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...