הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 25 במרץ 2012

שישה טיפים לחיפוש עבודה דור 3.0

בדיקה שעשה לאחרונה משרד העבודה בארצות הברית מצא כי חלק גדול מהמשרות הפתוחות בשוק העבודה האמריקאי אינן מתפרסמות בשום מקום. במילים אחרות, יותר מ 80% מהמשרות הפתוחות אינן מתפרסמות במדיה.
אני לא בטוחה שבישראל מדובר באותם המספרים, אבל מה שכן בטוח הוא שאחוז מסויים מהמשרות הפתוחות בארץ גם הן אינן מתפרסמות בשום מקום. הן פשוט נסגרות לפני כן באמצעים אחרים כמו שימוש בשיטת חבר מביא חבר, מפה לאוזן וכו'...
זאת ועוד, אם אתם מחפשים עבודה ובמקרה גם אוחזים בטייטל בכיר, אתם בוודאי מזדהים ביתר קלות עם הכתוב מעלה. זה לא סוד שמעטות המשרות הבכירות המתפרסמות באתרי דרושים.

אז מה עושים במקרה כזה שבו כמות המשרות המפורסמות והמתאימות זערורית עד בלתי קיימת? זהו שמצב שכזה דורש שינוס מותניים, פינוי זמן (כן, כן, די עם התירוצים!) ושינוי תפיסה. הסתפקות בשליחת קורות חיים דרך אתרי דרושים לכשמתפרסמת משרה והמתנה למשיח היא פאסה רציני. אל תבינו אותי לא נכון, שימוש באתרי דרושים הוא עוד דרך שכדאי להשתמש בה, אבל לא רק.

אז ברוכים הבאים לחיפוש עבודה דור 3.0. הנה מספר שדרוגים שאתם חייבים להכניס לחיפוש העבודה שלכם כדי להעלות סיכויים להיחשף למשרות ולקבל תגובות:

1. דעו מה אתם מחפשים- כמו בכל דבר, ההצלחה גבוהה יותר כשהמטרה ברורה.

2. מחקר שוק- עירכו מחקר מעמיק בכדי לגלות באיזה חברות תוכלו למצוא משרות שתואמות את התפקיד/ים שאתם מחפשים. כל המידע שאתם זקוקים לו נמצא כיום באינטרנט במרחק הכפתור השמאלי בעכבר (או הדבר האדום הקטן הזה בלפ-טופ). לאחר הזיהוי של החברות הרלבנטיות, החלו לעקוב אחריהן ואחרי הפרסומים שלהן.

3. היו בכל מקום, כל הזמן- כמות התכנים שאנחנו נחשפים אליהם מידי יום היא ענקית והולכת וגדלה כל הזמן גם תוך כדי קריאת שורות אלה. גם מגוון הדרכים לחפש עבודה הולך ועולה באופן מתמיד. זוהי אחת הסיבות לקושי הגדול שחשים היום מחפשי העבודה. פעם יכולתם להסתפק בקניית עיתון וכל המשרות התפרסמו שם. היום כבר לא. יש עשרות אתרי דרושים, עשרות חברות השמה, רשתות חברתיות, אתרים לאינספור, כלים מפה ועד הודעה חדשה, אפליקציות ומה לא?
מפגישות היעוץ שאני מקיימת עם מחפשי עבודה אני מגלה שאחת מהטעויות הבולטות ביותר שמחפשי עבודה עדיין עושים (גם אם זה ישמע לכם מפתיע) היא שהם משתמשים לצורך החיפוש בדרך אחת או שתיים וזהו. והם חוזרים על אותה הדרך ומשתמשים בדיוק באותם הכלים שוב ושוב, יום אחרי יום גם אם ברור שהתוצאות בשטח לא ממש מלהיבות.
אז זהו שזו טעות לחזור על אותה התנהגות ולצפות לתוצאה שונה.
שדרוג חיפוש העבודה שלכם לדור 3.0 ידרוש מכם הרבה יותר מחוייבות, זמן והשקעה. וזה אומר- בדיוק כמו בכותרת- לזהות את מקסימום הדרכים בהן ניתן להיחשף למשרות מתאימות ולהיות שם. בכל מקום. כל הזמן.

4. בניה וטיפוח מתמיד של רשת הקשרים- כן, אני יודעת שכולם מדברים על זה בלי סוף! גם אני כתבתי על נטוורקינג לא מעט פוסטים (מוזמנים לחטט כאן בבלוג ולקרוא), אבל, אם כולם מדברים על זה כנראה יש בזה היגיון, נכון? הרי ברור שאם חלק גדול מהמשרות נסגר מפה לאוזן, כדאי שגם אנחנו נהיה בלופ הזה עם האוזן האישית שלנו, לא?
בקיצור, כמו שאנחנו עושים ביטוח רכב לפני התאונה ולא אחריה, כך צריך לבנות ולטפח רשת של קשרים לפני שמחפשים עבודה ולא כשמובטלים...

5. מחקר מתחרים- כיוון שכל המידע נמצא בשליפה, למה שלא תרחרחו קצת מי מתחרים איתכם על אותן המשרות? יודעים לעשות חיפוש בלינקדאין? יופי! אז חפשו שם במטותא מי אוחז בתחום התמחות כשלכם ומחפש כרגע עבודה (זו לא בעיה, חלק גדול ממחפשי העבודה מצהירים זאת על עצמם). איך מציגים את עצמם המתחרים שלכם? איזה ניסיון יש להם? באיזה מילות מפתח הם משתמשים? איזה ידע חסר לכם בהשוואה אליהם? איך נראה כרטיס הלינקדאין שלכם בהשוואה לשלהם? מידע הוא כוח. השתמשו בו.

6. מכירות. מכירות. מכירות.- אם לא הבנתם את זה עד עכשיו הסכיתו ושימעו: תהליך חיפוש עבודה הוא תהליך של מכירה קלאסי. מהרגע הראשון של כתיבת קורות החיים (אם תרצו- האריזה של המוצר) דרך הראיון הטלפוני (טלמיטינג, אניוואן?), הראיונות הפרונטאליים ואפילו הממליצים. כל עקרונות המכירה תקפים גם בחיפוש עבודה, לימדו אותם והדרך תהיה הרבה יותר קלה...

מחפשים עבודה ורוצים להרחיב את שיטות החיפוש שלכם למקסימום האפשרי? רוצים ללמוד איך להיות בכל מקום וכל הזמן? רוצים להיכנס ללופ הזה של ה"מפה לאוזן"? רוצים להיות בטוחים שאתם נחשפים לכל משרה פתוחה שרלבנטית לכם בלי פספוסים?
צרו קשר לקביעת פגישת יעוץ לחיפוש עבודה: 054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...