הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 4 במרץ 2012

כימיה. זה כל הסיפור...

מחקר שנעשה לאחרונה בארה"ב מצא שהאקלים הפסיכולוגי שבו אנחנו עובדים משפיע באופן ישיר על רמת האושר שלנו ועל הבריאות הגופנית שלנו. יותר מזה, המחקר מצא שחוסר כימיה עם המנהל הישיר שלנו משפיע גם על היחסים בתוך המשפחה הגרעינית שלנו ואפילו מעלה את הסיכון ללקות בשבץ.

מחקר אחר מצא (גם הוא אמריקאי, אגב) כי רק 11.7% ממשתתפיו (מתוך אלפים) חשים שיש להם כימיה עם הארגון בו הם עובדים. 61.3% ענו שבגלל חוסר כימיה עם הארגון הם מחפשים עבודה באופן אקטיבי ו4.1% ענו שהמצב במקום העבודה שלהם כזה בלתי נסבל מבחינתם ולכן הם רוצים לעזוב. ועכשיו!!!

תוך כדי קריאת תוצאות המחקרים הללו נזכרתי במחפשת עבודה שהכרתי בפגישת יעוץ לפני כשנה. אותה מחפשת עבודה סיפרה לי באופן מפורט מה חשוב לה במקום עבודה ואיזה תפקיד היא מחפשת. היא גם סיפרה לי שהדבר הכי חשוב לה הוא הביטחון והיציבות ושמקום העבודה יהיה קרוב יחסית לבית כי היא גרה בירושלים. המשכנו לשוחח, עברנו על קורות החיים שלה וגם על מצבה מבחינת ראיונות עבודה ובשלב הזה בשיחה זה הגיע: הפרדוקס!

סיפור שהיה כך היה: מתוך כל הראיונות שאותה מועמדת עברה, היה מקום אחד שבו היא חשקה במיוחד. בחברה הזו היא עברה כבר ראיון כפול והיא מאוד, מאוד, מאוד רצתה וקיוותה לקבל תשובה חיובית על המשך התהליך. לא היתה לה תחושה טובה כל כך לגבי ההמשך בגלל פערים קטנים בין דרישות המשרה לנסיון שהיה לה, אבל זו לא הנקודה. הנקודה המענינת היא שאותה מועמדת חיפשה מקום עבודה קבוע, יציב ובטוח שנמצא באזור ירושלים ושהתפקיד יהיה X ולא חלילה Y ואילו התפקיד שכל כך מצא חן בעיניה ושאפילו הדיר מהן שינה היה דווקא תפקיד Y בחברה בתל אביב. ומה עוד? אה כן... בחברת סטארט אפ!

או.קיי... הנה הפרדוקס במלוא תפארתו. תשאלו (וכן, גם אני שאלתי) איך זה יתכן? איך זה שמכל הגדרות החיפוש שלה נשאר אפס מאופס ודווקא הצעה הפוכה לגמרי היא זו שמצאה חן בעיניה?

התשובה פשוטה: כימיה...
דווקא באותה החברה הראיון זרם. היא פגשה שני מראיינים אחד אחרי השני, עם שניהם זה פשוט היה זה! כימיה, תקשורת מעולה, שיחה בגובה העיניים ובקיצור- תחושת בטן טובה!
הכימיה הזו הצליחה להעיף הצידה את כל התנאים והמגבלות והפכה את מה שעל הנייר היה הכי לא מתאים למקום הראשון מתוך כל האופציות.

אז מהו הלקח מכל זה?
- קודם כל שעם כל הכבוד להגיון, לפעמים הרגש משפיע עלינו יותר.
- שכימיה, אותו דבר חמקמק שקשה לתאור, הוא משהו שחשוב שיהיה לנו עם הארגון בו אנחנו עובדים. וכן, חשוב התפקיד וחשובים תנאי השכר, וגם המיקום חשוב, אבל לפני ההחלטה אם לחתום על חוזה כדאי גם לבדוק פרמטרים אחרים כמו הזדהות עם סוג הארגון והחזון שלו, חיבור עם האנשים שאמורים לעבוד איתם בצמידות, חיבור עם התרבות הארגונית ובכלל- תחושת בטן.
- ודבר חשוב מאוד לסיום...: מה שבהתחלה ו"על הנייר" נראה אולי לא מלהיב, עשוי להיות הדבר הכי טוב שעדיין לא קרה לכם, אם רק תתנו צ'אנס. אז לפעמים כדאי פשוט לנסות ולהתנסות. ואני אסיים עם משפט ששמעתי פעם מאיש חכם: "בחיים מתחרטים לא על מה שעשינו, אלא על מה שלא....". אז תנסו ותעשו!

בהצלחה!

**אני לא קואצ'רית ניו-אייג', אבל, מהנסיון שלי מפגישות היעוץ לחיפוש עבודה, יש אנשים שרק זקוקים למישהו אובייקטיבי שיעשה להם "סדר בראש" ויתן להם דחיפה (אל דאגה, זה לא כואב!). אם זה דחיפה לקום ולהתחיל לחפש עבודה ואם לחילופין זריקת מוטיבציה לחיפוש העבודה שלהם המתמשך ומתמשך כמסטיק.
אם אתם זקוקים לדחיפה הזו, זה הזמן לקבוע פגישת יעוץ. זה קצר, זה ממוקד והכי חשוב...- יש תוצאות!
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...