הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 6 במאי 2012

קורות חיים: לצוד טנק בחץ וקשת

הסצנה שתקראו בהמשך מתרחשת אצלי לפחות פעם ביום וכיוון שאצלי מדובר בכזו סצנה שוברת קופות, החלטתי לשתף בה גם אתכם. 

מוכנים? 3,  2,  1.... אקשן! (תמיד רציתי להגיד את המשפט הזה!!)

מחפש עבודה: "אז תגידי... זה נכון מה שאומרים??!"
אני: "בדרך כלל כן! אם אומרים אז כנראה שיש בזה גרעין של אמת. רגע... למה בדיוק אתה מתכוון??"
מחפש עבודה: "לזה שצריך לנהל מערך של עשרות קורות חיים ולהתאים קורות חיים לכל משרה..."
אני: "לא צריך להגזים! מערך של עשרות קורות חיים זה מוגזם, אבל להתאים קורות חיים למשרה- כן, בהחלט!"
מחפש עבודה: "טוב, אבל זה לא הגיוני... למי יש זמן לזה בכלל?? יש לי עדיין עבודה (ברוך השם!), מה שאומר שאני לפחות 9 שעות ביום עסוק. ומה עם משפחה, וילדים וקצת לחיות את החיים?? זה פשוט בלתי אפשרי!"

נעצור כאן.
כי הסיטואציה הזו ברורה ומוכרת לכל מחפש עבודה. לחפש לוקח זמן. הרבה יותר זמן ממה שחשבתם לעצמכם כשהתחלתם. ואם רוצים לראות תוצאות- צריך להשקיע....בדיוק כמו בכל מטלה אחרת בחיים. ומי שלא משקיע...טוב, אתם כבר יודעים את ההמשך של זה לבד.

והנה חידה- 3,   2,   1.... אקשן! (יש! אמרתי את זה שוב!!) : 
נניח, לשם הדיון שתרצו לצוד טנק. כן, כן...נסו לזרום איתי עם הדימוי הזה. האם תצטיידו בשיא האופטימיות בחץ וקשת ותנסו באמצעותם לצוד את אותו הטנק?? נו באמת, בטח תענו לי...איזה שטויות אלה?? מי ינסה לעשות דבר כזה? הרי ברור שהחץ מקסימום יגרד קצת לטנק. 
או.קיי... אז נאמר, לעומת זאת, שתרצו לצוד זבוב. כן...מציקן ומזמזם שכזה- זה מגיע לו! (רק לשם הדיון כמובן... מבין כל סוגי החרקים המעופפים, זבובים הם הרי קונצנזוס ואין לי שום דבר נגדם). אז נאמר ששוב תצטיידו לכם באותם חץ וקשת ותיגשו למשימה. אוף, בטח תגידו לי... שוב פעם התחלת? איך אפשר לפגוע בזבוב כזה קטן ותזזיתי בחץ וקשת. זה ממש לא הגיוני!

ולענייננו- אם אתם שולחים בדיוק את אותם קורות החיים לכל המשרות: למשרות שהם ברמת הנסיון שלכם, למשרות הדורשות רמת נסיון גבוהה יותר ולמשרות שאתם הרבה, הרבה יותר מידי מנוסים עבורן (עיינו ערך Over Qualified), שהרי זה בדיוק מה שאתם מנסים לעשות... מנסים באמצעות אותו הכלי לצוד גם טנק (האמצעי-חץ וקשת- בוודאות לא מספיק בכדי להשיג את המטרה ה"גדולה") וגם זבוב קטן וחלש (האמצעי -חץ וקשת- הוא הרבה יותר ממה שצריך בכדי להשיג את המטרה ובלי קשר ממש לא מתאים ולא יעיל).

I REST MY CASE! 

המסקנה? 
התשובה היא כן, בחיפוש עבודה כדי להעלות סיכויים לקבל תגובה צריך להתאים את האמצעי (קורות החיים) למטרה (המשרה) אחרת לא משיגים דבר.

איך עושים את זה? איך מתאימים קורות חיים למשרה ומצד שני לא מנהלים מערך של עשרות קורות חיים ומשאירים גם קצת זמן בשביל לחיות?? :) נו, בשביל מה לדעתכם בניתי את פגישת היעוץ לחיפוש עבודה? בדיוק בשביל מענה לכל הנושאים שעשויים לקצר את תהליך החיפוש ולייעל אותו החל מכתיבה נכונה של קורות חיים, עבודה יעילה עם חברות השמה, הרחבת שיטות החיפוש, הכנה לראיונות עבודה, שימוש מתקדם בלינקדאין ועוד ועוד ועוד...
אז למה אתם מחכים? תנו דחיפה קדימה לחיפוש העבודה שלכם וקיבעו פגישת יעוץ. לפרטים:
maya.bouhnik@gmail.com
054-7380310

6 תגובות:

 1. שלום מאיה,

  הבעיה היא שאתה שולח קו"ח כלליים לחברת ההשמה שגם מעבירה אותם למשרה, ובנוסף ייתכן שפעם שלחת קו"ח לחברה הזו, ועכשיו תשלח קו"ח בנוסח שלישי! אם מישהו ישים לב לכל הנוסחים האלה, תראה רע מאד.
  מה דעתך?

  איתן

  השבמחק
 2. שלום מאיה,

  מה עם הסכנה שבסוף יגיעו מספר גרסאות שונות של קו"ח לאדם אחד. איך הוא יסתכל על מחפש העבודה?

  תודה,
  איתן

  השבמחק
 3. היי איתן, זו בהחלט בעיה ולכן כדאי להתאים בפניה למשרה ספציפית כשאתה יודע שלא מדובר בחברת השמה.

  השבמחק
 4. חברות מנהלות בסיסי נתונים שלמים של קורות חיים וכאשר הן רואות אי התאמות מתחילות חקירות מכאן ועד אין סוף. מנסיון.

  השבמחק
 5. לאנונימי בהתאמה פר משרה אתה לא אמור לשנות לגמרי את כל הזהות שלך... :) אתה גם לא משנה עובדות בשטח. אתה כן עושה כיוונונים והתאמות קטנות בהתאם למשרה. אין כאן שום סיכון לחקירות וחשדות.

  השבמחק
 6. מיקו זאמברי10 במאי 2012 בשעה 19:52

  בשני המקרים אני משתמש בחץ וקשת. רק שבסופו של החץ אני מצמיד לבנת חבלה :)

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...