הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 1 ביולי 2012

שישה טיפים למוכרי דירות. אופס, סליחה!! למחפשי עבודה

קראתי לפני מספר ימים כתבה בנושא נדל"ן שהתפרסמה במוסף ממון של ידיעות אחרונות. בכתבה צויינו שישה כללי אצבע למוכרי דירות שנכתבו על ידי מנכ"לית גיאוקרטוגרפיה וסמנכ"ל השיווק ברימקס ישראל. 
נו, אז כיוון שחובבת טיפים אנוכי התחלתי לקרוא. תוך כדי קריאת הכללים חשתי תחושה חזקה של דז'ה וו. זו הסיבה שהחלטתי לקרוא הכל שוב מחדש, אבל הפעם שיניתי לעצמי תוך כדי הקריאה מספר מילים. והרי זה פלא: הטיפים היו מתאימים (כמעט בול) לחיפוש עבודה.

זה לא מפתיע כלל. בכל שוק (ולא משנה של מה) שיש בו ביקוש והיצע מתנהלים תהליכים מסויימים. מי שיודע להתאים עצמו לתהליכים הללו- מצליח. מי שלא מודע להם, או לא מספיק לוקח אותם ברצינות- לא. 

אז הנה ששת כללי האצבע למכירת דירה (ואם אתם במקרה באמת רוצים למכור- הנה זכיתם בשניים במחיר אחד) עם ההסבה שעשיתי בהם לחיפוש עבודה. התוספות בסוגריים שבכותרות הן תוספות שלי:

1. לפרסם רק אם באמת מתכוונים למכור. ככל שנכס מפורסם יותר זמן, כך הוא "נשרף" וערכו יורד. 
ובחיפוש עבודה: כן, בהחלט! ככל שמועמד מחפש עבודה זמן ארוך יותר כך ערכו בשוק יורד. יש לכך כל מיני סיבות- לעיתים הוא מחפש זמן רב, לא מתעד את החיפוש ושולח קורות חיים שוב ושוב לאותן החברות שכבר מזהות אותו בתור: "אוף, שוב המועמד ההוא שמחפש עבודה כבר שנה ושולח קורות חיים כל שבועיים...".
לעיתים הוא רק "מרחרח" כדי לגלות "כמה הוא שווה" בשוק ואולי אפילו בכדי להשיג העלאה בשכר. ועוד ועוד סיבות.
מה שברור הוא זה: כשמעסיקים כבר מתחילים לזכור בעל פה את השם שלכם, כשהם נתקלים שוב ושוב בקורות החיים שלכם וכשהם רואים במאגר שלהם ששלחתם קורות חיים גם לפני חודש, שלושה חודשים, חצי שנה ושנה- הם מתחילים לחשוב למה? למה אתם עדיין מחפשים? למה עדיין לא מצאתם? מה לא בסדר אצלכם, בעצם?? 

2. לא לבקש יותר מידי (הכוונה למחיר גבוה מידי) כדי להשאיר מקום למשא ומתן.
ובחיפוש עבודה: מי שכבר התייעץ איתי בעבר בנוגע לאיך מציגים ציפיות שכר בפני מעסיקים כבר שמע ממני את הדברים הבאים: כשמבקשים יותר מידי אמנם מעלים את נקודת המוצא של המשא ומתן, אבל גם לוקחים סיכון שהצד השני יוותר על מו"מ מלכתחילה. נושא השכר הוא נושא רגיש לשני הצדדים- גם למועמדים וגם למעסיקים. צריך לזכור: אם תבקשו שכר גבוה מידי, יש מעסיקים שיחששו שבין הדרישות שלכם לבין מה שהם מסוגלים לשלם קיים פער גדול מידי. מעסיקים כאלה ימנעו מראש מכניסה למשא ומתן ופשוט יוותרו עליכם. לפעמים אפילו לא תדעו שזה בגלל השכר. בקיצור, מה שחשבתם שהוא צעד נכון לניהול מו"מ עלול לגרום לפספוס התפקיד. 

3. להכיר את מחירי הסגירה האקטואליים באזורכם (בעזרת אתרים ומתווכים).
ובחיפוש עבודה: נו, ברור, אין צורך להרחיב... מי מתחיל לחפש עבודה מבלי לבדוק את הנתונים שבסקרי השכר? 

4. לבצע סקר נכסים המוצעים למכירה באזור- כדי לצאת ב"מחיר שיווק" אטרקטיבי.
ובחיפוש עבודה: למה באמת שלא תעשו סקר מתחרים. למה הכוונה? לטיפ הבא: עשו חתך פשוט בלינקדאין תוך שימוש במילות מפתח הקשורות לתחום שלכם ועיברו קצת על פרופילים של המתחרים שלכם. כך תלמדו עד כמה הנסיון והידע שלכם אטרקטיביים: עד כמה הם נדירים או לחילופין שכיחים...

5. להתחשב במאפייני הנכס: שטח, גיל, כיווני אויר, מרפסת, חניה ומחסן.
ובחיפוש עבודה: טוב, כבר הזהרתי אתכם שם למעלה שהטיפים מתאימים כמעט בול, נכון?? :) אז תתעלמו בבקשה מהמחסן ומכיווני האוויר ונתרכז במסר עצמו- המאפיינים הקשורים לערך שוק: נסיון, תחום, טכנולוגיות, השכלה, כישורים ועוד. ככל שתהיה לכם תמונה מדוייקת יותר של ערך השוק שלכם, ככה יהיה לכם קל לתכנן נכון את חיפוש העבודה, להבין כמה זמן החיפוש עומד לקחת, באיזה דרישות שכר לנקוב, איזה נסיון או השכלה חסרים לכם וכו'...

6. לשפץ את הדירה קוסמטית: שיפוץ קל יכול להוסיף לערך הנכס.
ובחיפוש עבודה: נו, זו באמת הרמה להנחתה אז אני לא יכולה להתאפק: שדרגו את קורות החיים שלכם. גם שיפוץ קל של קורות החיים יכול לשפר פלאים את יכולת המכירה שלהם. שיפוץ מעמיק יותר יבטיח העברה של המסר הנכון, התאמתם לתוכנות לסינון אוטומטיות ובשורה התחתונה: יצירת זימונים לראיונות עבודה.

אז מה אתם מחליטים? רוצים למכור בקלות יותר? רוצים להעלות את ערך הנכס? :) קיבעו פגישת יעוץ לחיפוש עבודה: שדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות, שיטות חיפוש יצירתיות, התאמת קורות חיים למשרה, תכנון נכון של קריירה וטיפים ליעול וקיצור תהליך החיפוש:
maya.bouhnik@gmail.com
054-7380310

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...