הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 15 ביולי 2012

שש שאלות שכל מחפש עבודה חייב לשאול את עצמו

מי לא מכיר את התופעה: אתם רוצים להגיד משהו למישהו...המשהו הזה הוא מאוד מאוד חשוב, אז אתם מדמיינים את סיטואציית השיחה, מתסרטים בפרוטרוט מה תגידו ומה הצד השני יענה ומה אתם תגידו בתגובה... אתם יוצרים לעצמכם כמה תרשימי זרימה שיכסו את כל הכיוונים שהשיחה עשויה או (חלילה) עלולה לזרום אליהם ובקיצור: אתם מתכוננים מראש.
לפעמים להתכונן יותר מידי מראש אמנם לא ממש עוזר משום שתכנונים בצד ומציאות בצד, אבל בגדול- כשמשהו חשוב על הפרק אי אפשר שלא לרצות לכסות את כל התרחישים האפשריים.

והנה דווקא בתחום חיפוש העבודה אני נתקלת לא מעט באנשים שנותנים יותר מידי משקל ליד המקרה. דווקא בתהליך שהיום אורך אצל רוב האנשים לפחות מספר חודשים, שכולל כל כך הרבה משתנים ושדורש כל כך הרבה השקעה, קיימת נטיה (לא אצל כולם, אבל אצל רבים) לזרום ללא תכנון.

ולמה אני מתכוונת? לכך שבדיוק כמו בשיחה הדמיונית הזו שאנחנו עושים בינינו לבין עצמינו בכדי להתכונן לשיחה האמיתית, כך גם בחיפוש עבודה כדאי מאוד לארגן את המחשבות כבר בתחילת החיפוש, לבנות לעצמינו אג'נדה סדורה וברורה ורק אז לצאת לדרך.
הרבה יותר קל לצאת לדרך כשאנחנו יודעים מהו היעד שלנו. וכשיודעים מהו היעד צריך לבדוק באיזה שבילים עלינו לבחור בכדי להגיע אליו, אילו שבילים נגישים לנו ואיזה לא ובאיזה מכשולים בדרך אנחנו עלולים להיתקל. במילים אחרות, העצירה הזו לצורך תכנון המסע, הכרחית בכדי שהוא יעבור חלק יותר.

אז הנה בכבודן ובעצמן 6 השאלות שכל מחפש עבודה חייב לשאול את עצמו לפני היציאה לדרך (ותסלחנה לי הנשים, מאוד קשה לכתוב בשפה העברית כשכל מילה שניה צריך לכוון פעמיים גם לנשים וגם לגברים, אז בכדי להקל, אני כותבת בלשון זכר...):

מה אני מחפש (או: מה רצוי?)?
נראה לכם ברור מאליו? זהו שלא... יש כל כך הרבה מחפשי עבודה שכל מה שהם יודעים זה בדיוק להיפך- מה הם לא רוצים... ברוב המקרים הם פשוט רוצים לעזוב את מקום העבודה הנוכחי כי לא טוב להם שם, או לשנות תפקיד כי נמאס להם ממה שהם עשו עד עכשיו והם זקוקים לשינוי וע-כ-ש-י-ו! זו גם הסיבה שהם לא ממש עצרו וחשבו באופן אקטיבי איזה תפקיד הם בשורה התחתונה מחפשים ומה הם רוצים.
אם כך- הנה השלב הראשון: חישבו היטב מה אתם מחפשים ומה חשוב לכם שהתפקיד יכלול.

האם אני בטוח?
חוסר ביטחון במה שרוצים מוקרן החוצה גם אם שלא במודע. ספק או התלבטות קל מאוד לחוש בראיון עבודה ואתם ממש לא רוצים להקרין את זה לאחרים. סמנו לעצמכם מטרות או יעדים שאתם בטוחים שאתם רוצים להשיג, כולל משנה סדורה של כל הסיבות למה בחרתם במה שבחרתם. זיכרו: אם אתם לא בטוחים בזה, גם המעסיקים הפוטנציאלים לא יהיו בטוחים....

האם הרצוי גם מצוי??
טוב, אחרי כל האופטימיות חייבים גם לעשות reality check... אז סימנו מטרה- ועכשיו מה? יש בכלל היצע בשוק של תפקידים מהסוג שאני רוצה? כמה משרות כאלה פתוחות בכל רגע נתון?

האם הרצוי והמצוי גם אפשרי?
כאן קבור הכלב. חשבנו היטב והגדרנו לעצמינו מה אנחנו מחפשים, וידאנו שיש משרות פתוחות כאלה בשוק ונותר רק לבדוק עניין אחד: האם אנחנו גם יכולים להשיג אותן? זו לא חוכמה לסמן יעד בלתי מושג, נכון? עם כל הכבוד לרצון שלנו, בטנגו הזה יש שני רוקדים: העובד והמעסיק, והמעסיק אוחז בתפקיד הגבר. משמע- בריקוד הזה הוא המוביל, כי ללא הסכמתו בעצם אין שום דיל...
אגב, שימו לב, הנקודה הזו חשובה ביותר לכל מי שמעונין בשינוי קריירה.

האם יש עוד אופציות?
תכנון נכון של חיפוש עבודה ממשיך בסימון מטרות משנה. כן, בדיוק... ברבים. נו, מה לעשות שאנחנו מתכננים ומישהו שם למעלה צוחק?? אז כדי לכסות את עצמינו מכל הכיוונים שבהם הרצוי לא ממש מצוי או שהוא מצוי אך לא כל כך אפשרי, כדאי לסמן לא רק יעד אחד, אלא מספר יעדים. או במקרים מסויימים: יעד ראשי ומספר יעדי משנה. ואם נדייק עוד יותר, ניתן גם "לתת בהם סימנים" ולדרג אותם על פי סדר העדיפויות שלכם.
אבל מה שחשוב לזכור: כל אחד מהיעדים לגיטימי והחיפוש יתנהל במקביל עבור כל היעדים שסימנו לנו: היעד הרצוי ובמקביל גם היעדים שהם בחיתוך שבין הרצוי, למצוי, לאפשרי (יש הקוראים לזה במילה הפחות נעימה: פשרה)...

האם הייתי מציע לעצמי עבודה??
זו גולת הכותרת של תכנון חיפוש העבודה. היו כנים וחישבו היטב: אם אתם הייתם יושבים בצד השני וצריכים להחליט, האם הייתם מציעים לעצמיכם עבודה?? ואם כן (רצוי מאוד...), נא נמקו את תשובתכם: למה? למה הייתם רוצים להעסיק את עצמיכם? מה אתם מביאים לתפקיד ולארגון? למה דווקא אתם? 
אי אפשר להתחיל לחפש עבודה ללא תשובה ברורה ומשכנעת לשאלה הזו, כי בינינו- אם לכם אין תשובה טובה לשאלה הזו ואם אתם לא ממש יודעים למה כן- איך, לעזאזל, המעסיק הפוטנציאלי שלכם ידע??

כהרגלי בקודש אוסיף כאן שאם אתם נמצאים עכשיו בצומת דרכים, מתכננים לחפש עבודה ורוצים לעשות את זה הכי יעיל וקצר שאפשר ומההתחלה (וגם אם כבר התחלתם ומשהו בחיפוש פשוט לא זורם כמו שצריך)- צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה :
maya.bouhnik@gmail.com
054-7380310

תגובה 1:

  1. טיפ לגישת "האם יש עוד אופציות?" - בעיקר אם מדובר בחלופות שונות משמעותית .
    ברמה הבסיסית כדאי ליצור קורות חיים מותאמות לכל סוג משרה. הבעייה היא שכאשר עובדים מול חברות השמה, אין לנו שליטה מלאה על תהליך שליחת קורות החיים.
    במקרה זה, ניתן לתת קורות חיים שונים לחברות שונות, ובעבודה מול כל חברה להתייחס רק (או בעיקר) לסוג משרות אחד.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...