הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 7 באוקטובר 2012

דוחים את הדחיינות: חמישה טיפים להחזרת האנרגיה לחיפוש העבודה

טוב נו, אין מנוס וחייבים להודות: "אחרי החגים" זה עכשיו. אז אחרי שהקיץ חלף וגם החגים, אין כבר תירוצים ואין יותר למתי לדחות. חייבים לחזור לחיפוש העבודה...
אבל איך לעזאזל עושים את זה? איך גורמים לעצמינו להתיישב שוב מול המחשב ולחזור לאותם האתרים, שכבר מה זה נמאסו עלינו, ולאותה שגרת חיפוש משעממת ואינסופית של קריאת תיאור משרה אחר תיאור משרה, ועוד לחיצה על כפתור ה SEND ועוד לחיצה? אני מכירה לא מעט אנשים שרק המחשבה על כך גורמת להם לחלחלה. וכשמשהו גורם לחלחלה עושים את הכל בכדי להימנע ממנו... נכון? ממציאים תירוצים, מוצאים מיני סידורים "שחייבים, אבל ממש חייבים לעשות בדחיפות", מבטיחים לעצמינו שתיכף נשב ונתחיל לחפש עבודה באופן מסודר, שבקרוב נתחיל להשקיע ושבאמת אין ברירה... אבל, נו, תיכף נתחיל. רק עוד מעט. בינתיים צריך לעשות כלים וגם כמה כביסות ולעזור לילד עם השיעורים וללכת לעשות קניות ולקחת את האוטו לטיפול במוסך...
כן.... כשאנחנו סובלים ממשהו ולא אוהבים לעשות אותו, אנחנו יפה מאוד יודעים כיצד לתרץ לעצמינו את כל התירוצים שבעולם בכדי לזכות בעוד כמה שעות חסד ופשוט לא לעשות.

אז לשם כך התכנסנו פה. כדי לתת לכם כמה טיפים שאולי, אולי יעזרו לכם להתמודד עם אינסטינקט הדחיינות הכה מובן, אבל בלתי רצוי. אז הנה, ללא כל השתהות נוספת, 5 טיפים המוקדשים לכל הדחיינימוס אנונימוס באשר הם:

1. כל מטרה גדולה מורכבת משורה של יעדים (וצעדים) קטנים. 
התייחסו לחיפוש העבודה בדיוק כמו לפרוייקט גדול בעבודה. איך הייתם ניגשים לביצוע פרוייקט שכזה? אני בטוחה שהייתם משקיעים לפחות כמה דקות של תכנון, לפני שהייתם קופצים לביצוע. אל תיתנו למטרה לסנוור אתכם, אל תחשבו על אורכה של הדרך ועל הזמן שיקח לכם. להיפך... בנו תוכנית שמורכבת משורה של צעדים קטנים וקלים לביצוע. החליטו כמה צעדים כאלה אתם מסוגלים לבצע ביום וכמה זמן אתם יכולים להשקיע בכך בכל יום. גם משימות גדולות שלכאורה נראות קשות ומתישות ניתן לחלק לחלקים קטנים שניתנים "לבליעה". בנו לעצמכם תוכנית שכזאת שתאפשר לכם גם זמן פנוי בכל יום, אבל גם זמן שמוקדש באופן קבוע לחיפוש העבודה. אל תגזימו לא לכאן ולא לשם. 

2. הבנה אמיתית ועמוקה שפשוט אין ברירה.
ככל שהזמן עובר ואתם לא עובדים, כך יהיה לכם עוד יותר קשה להיכנס חזרה לשוק העבודה. זו לא בשורת איוב, זו פשוט המציאות. אל תשכחו שגם בראיונות עבודה תצטרכו להסביר מה אתם עושים ולמה לא עובדים... ככל שתקופת האבטלה תתארך, המעסיקים יתחילו לתהות מדוע אתם לא עובדים תקופה כל כך ארוכה וכשמתחילים לתהות...הדימיון עלול לרוץ למחוזות רחוקים ולא רצויים.
ככל שתשנסו מותניים מוקדם יותר, כך יהיה לכם יותר קל במהלך החיפוש. אל תתייאשו מכל כישלון קטן בדרך, כי צפוי שיהיו כאלה ולפעמים גם לא מעט. קבלו בהבנה שזה חלק מהעניין. למצוא עבודה (אלא אם כן שם המשפחה שלכם הוא רוטשילד) זה הכרח ואם ככה, הבינו שפשוט אין ברירה ודחיה היא פשוט לא אופציה.

3. מיצאו תומך מנטאלי.
נשמע מוזר? זה ממש לא... כל תהליך מורכב בחיים עובר הרבה יותר בקלות כשיש עם מי לחלוק, עם מי להתייעץ ולמי לספר. קל יותר כשיש מישהו כזה שתומך בכם, שיודע להקשיב ושאפשר לחלוק איתו את חוויית החיפוש, כולל ההצלחות שבדרך וגם האכזבות. כדאי גם מאוד שאותו תומך לא רק יקשיב, אלא ידע גם לתת לכם קונטרה, כשצריך, ולדחוף אתכם במעלה ההר כשאתם צריכים לבצע זינוק בעליה.

4. ההיסטוריה תמיד חוזרת.
ברוב המקרים זאת לא הפעם הראשונה שאתם מחפשים עבודה. אז איך מצאתם עבודה בעבר? האם בתהליך החיפוש הנוכחי כבר היו לכם כמה הצלחות קטנות? מה עשיתם בכדי שהן יקרו? למשל, למה לדעתכם חברה מסויימת זימנה אתכם לראיון? מה עשיתם באותו המקרה שבו זומנתם לראיון שני? מה אמרתם אז בראיון שמצא חן בעיניהם? באיזו דרך נחשפתם למשרה? האם דרך חברת השמה? אולי כדאי ליצור איתה קשר שוב? האם דרך חבר? אולי כדאי לבדוק אם בינתיים שמע כל עוד משרה שיכולה להתאים? 
בקיצור, נסו לאתר את אותם הצעדים שהוכיחו את עצמם כבר כיעילים ולבצע אותם שוב בכדי לשחזר את ההצלחה.

5. אתגרו את עצמכם.
כולנו יודעים שכל דבר מונוטוני, שחוזר על עצמו יום אחרי יום, שוחק אותנו ומוציא לנו את החשק. הנה, קחו כדוגמא אותי ואת יחסיי האמביוולנטיים לספורט... אם תכריחו אותי ללכת למכון כושר ולעשות בכל ביקור שם את אותם התרגילים המשעממים, תיפח נשמתי. ואני לא צוחקת. זה פשוט לא כיף לי ואני בכנות יודעת שפשוט לא אלך. אבל כיוון שספורט זה בריא והכרחי מצאתי לעצמי ענף ספורט שבו יש אתגר. אני משחקת טניס ותאמינו לי, אין חבטה אחת שדומה לשניה. יותר מזה, זה ספורט תחרותי וכשיש אתגר, קל יותר להירתם אליו ולא להרגיש שחיקה או מונוטוניות. הן פשוט לא קיימות כשרוצים לנצח... אז הנה הטיפ האחרון להיום: אתגרו את עצמכם בחיפוש העבודה. החליטו שהשבוע אתם מוצאים 5 משרות מדהימות ושולחים להן קורות חיים. איך תעשו את זה? נו, כבר אמרתי שזה אתגר, או לא אמרתי? החליטו שבשבועיים הקרובים אתם משיגים לפחות שני ראיונות עבודה. איך? שוב, זה תלוי בכם... קיבעו גם שבחודש הקרוב אתם מחדשים קשרים עם לפחות 10 קולגות מהעבר ועימדו באתגר!
אם תידחו את החיפוש ותעשו קודם כלים ואחרי זה בישולים ואחרי זה עוד כמה סידורים הרי ש...לא בטוח שתעמדו באתגרים שאתם בעצמכם הצבתם. היפכו את חיפוש העבודה למשחק תחרותי שבינכם לבין עצמכם, הציבו יעדים ברי השגה, העלו את רמת הקושי בכל שבוע ודאגו לכך שבסופו של דבר תנחלו נצחונות קטנים. כל ניצחון קטן כזה מעלה את הסיכוי למצוא עבודה...ותאמינו לי, גם את תחושת הסיפוק העצמי וזה כשלעצמו תורם ישירות להעלאת רמות האנרגיה, האופטימיות והביטחון העצמי. וזה, חברים, בדיוק מה שכדאי שתקרינו בראיון העבודה הבא שלכם...

בהצלחה!

** אני מחזירה אתכם לרגע לנקודה החמישית... אז איך מבצעים ואיך עומדים באתגר? איך מוצאים 5 משרות לפחות בשבוע שעושות לכם את זה? איך משיגים לפחות שני ראיונות בשבועיים הקרובים? אם האתגר הזה נראה לכם קשה מידי- בשביל זה אני כאן... (גם בתור האוזן הקשבת מהטיפ השלישי)  צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: שיטות חיפוש יצירתיות, שימוש מתקדם בלינקדאין וברשתות חברתיות, שידרוג קורות חיים והכנה לראיונות.
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

תגובה 1:

  1. אבא של מאיה הקטנה, קורות החיים שלך נשלחו בהצלחה ל 22 משרות‎

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...