הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 3 בפברואר 2013

קורות חיים: עקרון קצה הקרחון!

עם איזו כמות מידע אתם מתמודדים בכל יום? כמה עיתונים אתם קוראים בשבוע? בכמה אתרים גולשים ביום? כמה סטטוסים בפייסבוק תופסים את תשומת הלב שלכם בכל יום אקראי ועם איזו כמות חומר מקצועי אתם צריכים להתמודד ביום/שבוע/חודש?

אני לא סתם שואלת את זה. אנחנו נחשפים להמון, המון, ה-מ-ו-ן מידע בכל יום. לא משנה אם זהו מידע מקצועי, חדשותי או אפילו סתם להנאה, אבל מה שבטוח הוא שאנחנו "מותקפים" באינפורמציה מכל הכיוונים.

וכשיש לנו יותר מידי ממשהו, גם אם מדובר במשהו טוב, אנחנו לא תמיד יודעים איך להתמודד עם העודף הזה בדיוק כמו שאומרים שם בפרסומת הידועה: "למה מגיע לנו כל הטוב הזה?!" :)

אז מה עושים כשיש הרבה ממשהו ואילו הזמן מוגבל? מנסים לעגל פינות, למצוא קיצורי דרך, לעשות דברים מהר יותר... אני בהחלט מרגישה את זה גם לגבי עצמי: בכדי להספיק ולקרוא כמה שיותר חדשות ומאמרים, כמה שיותר אימיילים, כמה שיותר עיתונים וספרים, אני חייבת להזדרז- לקרוא מהר יותר כדי להספיק הכל. 
זה כמובן לא כזה קל- כמות תמיד באה על חשבון האיכות וכך אני תופסת את עצמי חסרת סבלנות כלפי תוכן שאיננו תופס את תשומת הלב שלי מספיק מהר, מתחילה ספרים רק כדי לזנוח אותם אחרי 70 עמודים, מרפרפת לאורכו של טקסט בשביל להגיע ישר לשורה התחתונה, קוראת חלקי פסקאות, רק כותרות וחלקי משפטים, עד ש...נו, עד שזו כבר לא קריאה מהנה, זו קריאה שהופכת לקריעה... בקיצור- למטלה!

"נו, חבובה, תגיעי כבר לפואנטה!" אתם בטח ממלמלים לעצמכם..."אין זמן...יאללה! איך זה קשור בכלל לקורות חיים?!". נו, טוב ששאלתם, אחרת הייתי ממשיכה וממשיכה ואתם מצידכם הייתם פשוט קופצים לסוף הפוסט הזה והופכים אותי לאחת ווירדית כזו שמדברת לעצמה...

אז הנה, אני מגיעה לזה- ככה זה קשור לכתיבת קורות חיים:
כמחפשי עבודה המשקיעים שעות בכתיבת קורות החיים שלכם, אתם חייבים להבין שלאלה שקוראים אותם יש הרבה כאלה. וכשיש למישהו הרבה ממשהו, כבר סיכמנו שהוא ינסה לחפש דרך לחסוך לעצמו זמן ולהגיע ישר למה שחשוב. זה בדיוק מה שקורה למי שמתמודד עם ערימות של קורות חיים וצריך למצוא את ה-אחד בתוכם. האם הוא יקרא כל קו"ח כאילו היו יצירת המופת האבודה של דוסטוייבסקי? המממ... לא... האם הוא ישקיע זמן בכל קובץ וקובץ? גם לא... 
מה כן? הוא ינסה להבין במינימום הזמן האפשרי (10-20 שניות) אם סוף כל סוף מצא את הסינדרלה שמתאימה לנעל הזכוכית שלו, או שלא.

אז, למי שחיפש את השורה התחתונה של הפוסט הזה- שימו לב, אל תפספסו, הנה זה בא: 
כיתבו את קורות החיים שלכם בהתאמה לאיך שהייתם קוראים אותם, אם היו לכם 200 כאלה שעומדים בתור. במילים אחרות, הבינו שמי שקורא את קורות החיים לא באמת קורא. הוא רק מחפש את מה שהוא רוצה למצוא. 
אני קוראת לזה עקרון קצה הקרחון

מה זה? זה פשוט מאוד: הקורא ירפרף במהלך "קריאת" קורות החיים בעיקר על קצה הקרחון של כל חלק וחלק. והכוונה כמובן לכל מה שלמעלה: 
- החלק העליון של הדף.
- החלק העליון של הנסיון התעסוקתי.
- תחילתה של כל פיסקה ופיסקה.

בקיצור ולעניין: הקורא לא ישקיע בקריאה כאילו הוא קורא פרוזה, משום שהוא בעצם בכלל לא קורא- הוא מחפש ומרפרף. הוא ירפרף על הכתוב ויעצר במקומות הבאים: תחילת הרזומה, כותרות של תפקידים, 2-3 תפקידים אחרונים, 3-4 מילים ראשונות של פסקאות. אם מה שיקרא שם יענין אותו, הוא יתעמק עוד קצת וימשיך לקרוא. אם לא- אז לא! עיניו ימשיכו במסען המהיר כלפי מטה ומשם בזריזות...לכיוון ה X הקטן הזה של היציאה מהקובץ...

רוצים לתפוס את תשומת הלב של אלו שירפרפו על קורות החיים שלכם?! השקיעו בקצוות העליונים, השתמשו כבר שם במילים שהמגייסים מחפשים.

**כן, כתיבת קורות חיים הפכה לאמנות- אפשר לכתוב קורות חיים בסדר, ואפשר לכתוב קורות חיים שהם מאסטר-פיס. אפשר להשתמש בטריקים קטנים שיתפסו את תשומת הלב של הקורא, אפשר להתאים קורות חיים לתוכנות סינון אוטומטיות ואפשר להפוך מסמך פורמאלי ומשעמם למשהו מלהיב ושיווקי.
רוצים לדעת איך? 
צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לשדרוג קורות חיים וחיפוש עבודה:
מאיה בוכניק: 054-7380310, maya.bouhnik@gmail.com


אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...