הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 24 בפברואר 2013

לראיונות עבודה בוידאו אתם כבר מוכנים?!

אני בטוחה שאתם מכירים את התופעה הבאה: יום בהיר אחד אתם פתאום מתוודעים למילה חדשה או למושג חדש. כמובן שאין לכם שמץ של מושג על מה הוא מדבר ולכן אתם חוקרים קצת באיזה מילון או באינטרנט והרי זה פלא! מגלים על מה מדובר... אבל, מאז אותו היום והלאה מתרחשת תופעה מסתורית ביותר! אותו המושג שבמשך כל חייכם לא שמעתם פתאום צץ מולכם על כל צעד ושעל. באמת מוזר! אתם חושבים לעצמכם... איך זה שבמשך שנים לא שמעתי את המילה הזו ופתאום עכשיו היא מופיעה גם במאמר הזה בעיתון וגם בכתבה בטלויזיה וגם בפרק ההוא בספר...?!

טוב, האמת שזה לא קורה רק עם מילים, זה קורה כמעט בכל תחום... אם החלטת לצבוע את שיערך לבלונד פלטינה, את תתחילי לראות הרבה יותר בלונדיניות מסביבך מאשר לפני כן... אם הפכת לאבא, בטוח שפתאום תשים לב לכמות הגדולה של האבות הטריים שמסתובבים עם התינוק בקניון...

זה בדיוק מה שקרה לי השבוע עם העניין הזה ששמו "ראיון עבודה דרך הוידאו". מה זה? עוד שלב של סינון בתהליך הגיוס שבו הראיון מתבצע דרך שיחה אינטרנטית. זה מאוד דומה לראיון פרונטאלי, אבל לא ממש, כי הראיון מתבצע כשאתם ספונים בביתכם החמים והנוח וחוסכים את כל ההשקעה שבהגעה פיזית לראיון העבודה. 

אז כן, תוך מספר ימים גם פגשתי מחפש עבודה שסיפר לי שעבר לאחרונה ראיון עבודה בוידאו ושזו היתה חוויה מוזרה עבורו, גם קראתי על כך יותר משלוש כתבות חדשות עם נתונים שונים ומשונים שתיכף אחלוק אתכם את חלקם וגם קיבלתי שיחת טלפון מעמית סמסון מחברת Comeet.

אז הנה מספר נתונים לשם התחלה:
- 47% מהמגייסים בארה"ב (כך על פי סקר שנערך לאחרונה) חושבים שראיונות בוידאו חוסכים זמן יקר.
- 6 מתוך 10 חברות אמריקאיות משלבות כבר היום ראיונות בוידאו בתהליכי גיוס העובדים שלהם.
- בשנה האחרונה חלה עליה של 78% בשימוש בפלטפורמות לראיונות וידאו לצרכי גיוס בהשוואה לשנה שעברה.
- 13% מהנשאלים שעדיין לא משתמשים בראיונות וידאו, הודו שיתחילו לעשות כן בשנה הקרובה...

אז מה טוב בזה? תלוי את מי שואלים...
מגייסים רבים סובלים מעומס רב ומחוסר זמן. ראיונות טלפוניים אינם נותנים מענה מספק לשלבי הסינון הראשונים ועל כן ראיונות וידאו יכולים להשלים את החסר. 
זהו פתרון מצויין גם לחיסכון בזמן הראיון. בעוד שראיון פרונטלי חייב להיות ארוך דיו בכדי לפחות לכבד את המועמד ואת המאמצים שהשקיע בהגעה לראיון, ראיון וידאו ניתן לקצר כמה שרוצים במידה וכבר מהתשובות הראשונות ברור שלא קיימת התאמה. 
גם למועמדים שגרים רחוק, זו יכולה להיות אופציה לא רעה וחיסכון של שעות נסיעה וחניה עבור כל ראיון וראיון.
מצד שני, ארצינו היא קטנטונת וברוב המקרים המרחקים בין מקומות העבודה לבין המועמדים לא באמת כאלה גדולים.
מנהלת משאבי אנוש שפגשתי לפני כשבוע אמרה לי שזה רעיון נחמד, אבל עבורה זה לא באמת יחסוך הרבה מכיוון שבכל מקרה היא תשקיע בכל ראיון את אותו פרק הזמן בין אם זה יהיה פיזית במשרד או דרך הוידאו... (נו טוב, לפחות זה יחסוך למשרדה לא מעט כוסות קפה... :) גם זה משהו במצב השוק של היום, לא? )

בין כך או בין כך, נראה כי העתיד פונה לכיוון אחד ברור וכפי שזה תופס תאוצה בחו"ל, זה גם מה שיקרה בישראל ואפילו מתחיל לאט לאט לקרום עור וגידים כבר עכשיו.
זה בהחלט יעמיד אתכם כמחפשי עבודה בפני אתגר חדש- איך צולחים ראיון וידאו שכזה? נראה לכם שזה בדיוק כמו לעבור ראיון רגיל? זהו, שלא! החמימות הביתית עלולה לתעתע ולהשפיע בכיוון הלא נכון.

ציינתי קודם את שיחת הטלפון שקיבלתי מעמית סמסון. עמית, פסיכולוג תעסוקתי בהשכלתו, שימש תקופה ארוכה כסמנכ"ל משאבי אנוש של חברת Schema וחבר לאחרונה לעומר טג'ר, שחר בן דוד ותומר דיקרמן, מקימי חברת Comeet, שמפתחת אתר אינטרנט המאפשר לארגונים לנהל ראיונות עבודה בצורה יעילה וללא צורך ברישום מוקדם. הפתרון אינו מחייב הורדה של תוכנה או התקנה ונגיש לכל אחד מכל מקום. המערכת מותאמת במיוחד לניהול הראיון וזימון המועמדים, ומספקת הן למראיין והן למועמד נוחות מלאה ותנאים טובים לניהול ראיון אפקטיבי

סמסון: "סופרים ועיתונאים של פעם טענו בתוקף שיהיה להם קשה לעזוב את העט ולעבור למקלדת קרה ומנוכרת. רבים מהאזרחים טענו לפני כעשור שהטלפון הנייד הוא מיותר ואין בו צורך. דוגמאות כאלה יש לרוב כמעט בכל תחום של חיינו.
אם יש מישהו שחושב שפקס הוא מוצר שיהיה במשרדים של עוד שבע שנים שיקום! ואם מישהו חושב שרוב ראיונות העבודה בעוד חמש עד שבע שנים יתקיימו במשרד שיקום גם הוא!
המעבר לעבודה מלאה ברשת, התקדמות הווידאו, ניצול יעיל של זמן מחד והתנגדות לבזבז אותו שלא לצורך מאידך, המעבר לעבודה בסגנון המגמה הירוקה, כל אלה ועוד יובילו לכך שרוב ראיונות העבודה הראשוניים יתנהלו ברשת כאשר המועמד נמצא בביתו או בנסיעת עסקים או אפילו באמצע חופשה והמראיין יהיה בארץ אחרת או יבשת אחרת, במשרד המקומי או בזה שמעבר לים. הריאיון יתקיים בשעות העבודה הרגילות אבל הוא גם עשוי לגלוש לשעות פחות שגרתיות. גיוס למשרות דיסקרטיות יהיה פשוט וכך גם מועמדים החרדים לדיסקרטיות החיפוש שלהם לא יצטרכו להיחשףהרשת תיתן את הפתרון!"

ניצלתי את שיחתי עם עמית ואת התנסויותיו הטריות בראיונות דרך הוידאו וביקשתי ממנו טיפים למועמדים להצלחה בראיונות כאלה, והרי הם:

1. הכנות לראיון - התכוננו לראיון בוידאו כמו לראיון רגיל:
- לבוש הולם
- הופעה כללית הולמת (לא בטוח שחייבים לצחצח נעליים, כל היתר – מוקפד)

2. גבולות – הנוכחות שלכם בבית והעדר הקשר הפיזי הממשי גורם לכם להרגיש נוח יותר מאשר בראיון במשרד. עליכם להקפיד על כך שלמרות שהגבולות מעט מטושטשים, הקודים של התנהגות בראיון ישמרו. קחו לדוגמא את המועמד שרואיין   בוידאו והרשה לעצמו להדליק סיגריה... 
Big Mistake, Big No No!

3. הרקע – המצלמה מאפשרת למראיין לתת הצצה קטנה לתוך הבית שלכם או למקום בו אתם מתראיינים. גם כאן יש להקפיד על מראה ראוי:
- רקע של מיטה – אז שתהיה מסודרת
- ספריה – אז שלא יהיה בלאגן גדול מידי

 - ציוד ייעודי – בדקו לפני התחלת הריאיון שהציוד פועל כשורה: מצלמה, מיקרופון, רמקולים.

4. כניסה לחדר הראיון הווירטואלי- וודאו שיש לכם את הלינק הנדרש לצורך הכניסה לחדר הווירטואלי.

5. מה עוד קורה במחשב שלכם? סגרו את כל האפליקציות האחרות העובדות במחשב, אתם בטח לא מעוניינים שדברים לא רצויים יקפצו למסך במהלך הראיון, נכון?

6. תאורה –דאגו שהחדר לא יהיה חשוך, אבל גם לא מואר מידי (בדיקה מוקדמת של המצלמה מאפשרת לדאוג לכך). אין למקם את המצלמה מול מקור אור חזק (חלון פתוח לדוגמא).

7. קשר עין – אין "באמת" קשר עין, אבל בכל זאת הישירו מבט למצלמה ובכל מקרה אל תסובבו את הראש באופן שעלול להקרין חוסר שקט והיעדר מיקוד.

8. קשב - הקשיבו עד הסוף ודברו באופן ברור ולאט יותר מהרגיל – שיחה בוידאו מתאפיינת לעיתים קרובות בדיליי מסוים. זה מחייב להיות ערני כל הזמן וכאמור להקשיב עד הסוף, לא להתפרץ לדברי הצד השני, לדבר באופן ברור ואם אתם מדברים מהר בדר"כ אז להאט. בהמשך לסעיף 4 הקפידו גם שהקול איננו גבוה או נמוך מידי (דמיינו לרגע את יונית לוי המשוחחת ב – Delay עם כתבנו אהרון ברנע בוושינגטון).

9. זמנים - אל תאחרו! הוזמנתם לשעה מסוימת, התארגנו כמה דקות לפני והגיעו בשעה המיועדת כאשר הבדיקות של הציוד נעשו ואתם מוכנים ומאורגנים לראיון.

10."שקט! מצלמים כאן!" - נהלו את הראיון כאשר אתם בתוך חדר סגור. פעילות של אנשים או בעלי חיים ברקע עלולה להכניס רעש מיותר וגם לשדר חובבנות.

11. הכנה ומיקוד - הראיון בוידאו משמש, לעיתים קרובות, ראיון ראשוני כחלק מהשלב ההתחלתי בתהליך הגיוס. בהמשך המועמדים המתאימים יוזמנו לחברה. לפיכך הריאיון הזה עשוי להיות קצר מאוד וממוקד ולכן כמועמדים עליכם להיות מוכנים: אספו כל מידע אפשרי על החברה לפני הריאיון, היו ממוקדים וחדים מתחילת הריאיון ועד סופו! 

***כל הטיפים האלה לא מספיקים לכם? עדיין חסרים לכם טיפים לצליחת ראיונות עבודה באשר הם (פיזיים או וירטואליים)? צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה- הכנה לראיונות עבודה טלפוניים או התנהגותיים, שדרוג קורות חיים, שימוש מתקדם בלינקדאין, שיטות חיפוש עבודה חדשניות ויצירתיות שיבטיחו שלא תפספסו בשום פנים ואופן שום משרה פתוחה רלבנטית!
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...