הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 24 במרץ 2013

מחירות לעבדות: עשר המכות של חיפוש העבודה! (ב')

טוב, אז זה לא באמת מחירות לעבדות- כי להיות מובטל זה לא בהכרח להיות חופשי (יהיו שיגידו שדווקא להיפך...) ובכלל, יש גם מחפשי עבודה שעובדים ומחפשים במקביל (אז ברור שחירות- אין להם) וגם לעבוד, פירושו לא בדיוק להיות עבד...טוב נו, אולי רק קצת..., אבל מה שכן בטוח זה שלחפש עבודה היום זה לא פיקניק, אלא בדיוק להיפך (דמיינו לכם ארוחת חג שנמשכת ונמשכת ולא רואים את הסוף) ושזה פרוייקט בפני עצמו.

חג הפסח נותן לי את ההשראה לפוסט הזה- מדוייק יותר להגיד שעשר המכות שנפלו על המצרים, פתאום מזכירות לי עשר מכות שונות לגמרי ועם זאת מאוד דומות, שנופלות היום על כל מי שמחליט (אם ביוזמתו ואם כי אין ברירה) לחפש עבודה.

אז הנה הן- עשר המכות של חיפוש העבודה, שגם המצרים הקדמונים לא היו רוצים להתנסות בהן:

1. דם
איך דם מתחבר לחיפוש עבודה? נו, זה ברור- התחרות הקשה על כל משרה הופכת את חיפוש העבודה לסוג של היאבקות WWF. יש תפקידים שבהם באמת שלא תהיה לכם בעיה למצוא עבודה, אבל ברבים אחרים החיפוש לא יהיה קל והוא עשוי להתארך למספר חודשים אפילו.

2. צפרדע
איך צפרדע מתחברת לחיפוש עבודה? זהו, שהיא לא, אבל הקפיצות שלה כן... לא משנה כמה נסיון יש לכם ואיזו השכלה, אחד מהדברים הראשונים שמגייסים ישימו לב אליו ואפילו יחקרו אתכם לגביו הוא עניין הקפיצות השכיחות שיש בקורות החיים שלכם, ממקום עבודה אחד לשני. ככל שיש יותר קפיצות- ככה תידרשו ליותר הסברים... ככל שהקפיצות תכופות יותר (ולא משנה מה גרם להן) - כך יהיה לכם יותר קשה.

3. כינים
איך כינים קשורים לחיפוש עבודה- חחח, אני מקווה שאין להם שום קשר ישיר, רק תופעת הלוואי שלהן רלבנטית כאן- הגירודים... כן, אין כמעט מחפש עבודה אחד שלא יתפוס את עצמו מגרד בראשו בתהיה- איך זה שפעם הכל היה הרבה יותר פשוט וקל? איך זה שפעם בדיוק אותם קורות החיים הצליחו לייצר לו עשרות ראיונות עבודה ואילו היום- לא... מה נשתנה בחיפוש הזה מכל החיפושים הקודמים??

4. ערוב
טוב נו, חיות, חרקים ומכרסמים למיניהם הם דימויים באמת מוגזמים, אפילו לחיפוש עבודה... אז נקפוץ הלאה...

5. דבר
מה הקשר בין חיפוש עבודה לדבר? פשוט מאוד, דבר זו מחלה ויום מחלה זה בהחלט תירוץ שכיח בכדי להצליח להתפנות לראיונות עבודה, תוך כדי עבודה... ;)

6. שחין
ראו מכות 4, 5.

7. ברד
ברד זה דווקא משהו טוב שהופך להיות מוגזם... כן, גשם ומים זה מצויין, אבל כשזה מגיע קר מידי, הרבה מידי ונופל לנו חזק מידי על הראש- זה כבר מתחיל להיות לא נעים...
אז איך זה קשור לחיפוש עבודה? נו, זה ברור- חוק מרפי שלעולם אינו מרפה אומר כך: או שתחפשו המון זמן עבודה ותירקו דם (מכה 1) בכדי סוף סוף לקבל זימון לראיון או... או שפתאום כאילו יפתחו מעליכם השמיים ואז תקבלו סדרת זימונים לראיונות במספר חברות שונות במקביל! כן! בבת אחת כל המעסיקים יהיו פתאום מה זה לחוצים, וכווולם ירצו מכם תשובה סופית - היום! (ועדיף, אם אפשר, במטותא- אתמול...!). והוא שאמרתי- גם משהו טוב, כשהוא מוגזם עלול להיות מבלבל, מלחיץ ופשוט- לא כל כך נעים...

8. ארבה
נו, באמת- ארבה אמיתי כבר היה לנו כאן תרתי משמע, נכון יותר- באופן חד משמעי...  אבל ארבה זה בחיפוש עבודה פשוט הרבה: הרבה שליחות של קורות חיים, הרבה חיטוטים ברחבי האינטרנט, הרבה מענה לאותן השאלות בראיונות העבודה שחוזרות (כן, כן!) כמו דז'ה-וו, הרבה שעות של השקעה והרבה, אופס! כמעט טעיתי... ו...מעט מאוד, אם בכלל- תגובות מהמעסיקים.

9. חושך
מה שמוביל אותי ישירות למכה הבאה שיש עדה מסויימת שקוראת לה "לא, לא...זה באמת לא נורא, אני אשאר לי כאן לבד בחושך...". כן, זו בהחלט התחושה שהמוני מחפשי עבודה מרגישים: הם שולחים הרבה קורות חיים ו...כלום, נאדה, ריין, נת'ינג! רק שקט וחושך על פני תהום... 

10. בכורות
הנה המכה הכאובה ביותר... דווקא הבכורים מבינינו- מפלסי הדרך, המבוגרים יותר, אלה שבמשך שנים עבדו ובנו והקימו וצברו נסיון...דווקא הם מרגישים היום עובדים סוג ב'. כן, אני מדברת על האפליה הזו שחייבים להודות שהיא קיימת של מועמדים מבוגרים יותר...

אז הנה לכם מספר איחולים לחג הפסח:
שחיפוש העבודה שלכם יראה פחות כמו יציאת מצריים ויותר כמו אביב פורח ואופטימי!
שהמעסיקים ישכילו לסנן את המועמדים על פי המשתנים הנכונים ולא בגלל סיבות אחרות כמו קפיצות ודילוגים בין מקומות עבודה (ברוב המקרים יש לכך סיבות טובות...) וכמו גיל...
ושיהיו לכם השנה, בחיים בכלל, הרבה יותר שעות אור מחושך (נו, לפחות תיכף מזיזים לשעון קיץ, גם זה משהו!).
ובקיצור חברים: מכל הלב- שיהיה לכם חג שמח!
מאיה בוכניק

נ.ב. מהיכן צצה לה הב' שם בכותרת? אה!! כבר חשבתי שלא תשאלו! בשנה שעברה כתבתי פוסט דומה, אבל מאוד שונה. אם אהבתם את הפוסט הזה- בטוחה שתאהבו גם את: נשאר רק לצחוק- 10 המכות שכל מחפש עבודה מכיר.

***אני יודעת שחופש ועניינים... אבל, רק תזכורת- אם משעמם לכם קצת בחופש- למה שלא תנצלו את הזמן לקביעת פגישת יעוץ לחיפוש עבודה. קובעים בחופש ונהנים מהפירות בדיוק בתקופה של בין פסח לחופשת הקיץ... בדיוק בזמן!
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com


תגובה 1:

  1. ערוב זה שהגדרת העבודה כולל שלושה תפקידים כלומר שלוש חיות (במקרה הטוב)
    שחין זה כל מה שמצליחים לגרד

    חג שמח

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...