הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 16 ביוני 2013

ב LinkedIn Contacts אתם כבר משתמשים?

פעם מזמן היתה פרסומת לקפה שבה אמרה גברת פולניה ש"מי שלא הולך קדימה, הולך אחורה!". זו אימרה שמתאימה גם היום וכמעט לכל תחום בחיים, בטח לכל מה שקשור לאינטרנט, לטכנולוגיה ולרשתות חברתיות. 

זו כנראה גם הסיבה לכך שכמעט בכל יום שני וחמישי רשתות כמו פיייסבוק ולינקדאין מוציאות פיצ'ר חדש, משנות לנו את מראה האתר ו...עד שאנחנו מתרגלים לשינוי, שוב קורה משהו שדורש מאיתנו להתרגל מחדש, הפעם למשהו אחר...

אז היום אני רוצה לכתוב על LinkedIn Contacts- שדרוג שלינקדאין הכריזה עליו כבר לפני מספר חודשים, אך שהיה זמין עד לא מזמן למוזמנים בלבד ורק לתושבי ארה"ב ושלאחרונה מגיע גם אל המשתמשים הישראלים.
אגב, אם אתם נכנסים ללשונית ה contacts שלכם בלינקדאין ועדיין לא ממתינה לכם שם הזמנה לשדרוג, הכנסו ללינק הזה: http://contacts.linkedin.com/

אז על מה מדובר?

קודם כל מדובר בטכנולוגיה המאפשרת סנכרון בין תיבת האימייל שלכם לבין רשימת הקשרים בלינקדאין (הטכנולוגיה פותחה על ידי סטארט אפ בשם Connected שלינקדאין רכשה ב 2011).

הסנכרון אפשרי בין הפרופיל שלכם בלינקדאין לבין מספר תיבות אימייל במקביל, יחד עם מקורות מידע נוספים כמו ספר הטלפונים שלכם בסמאטרפון, לוח שנה וכו'...שמצטרפים לחגיגה.

מה יוצא מזה? 
או! שאלה טובה!
לאחר השדרוג בכל פעם שתציצו בפרופיל של אחד מהקשרים שלכם יתווסף לפרופיל עוד חלק ממש מתחת לתמונה, שלא היה קיים שם עד כה. תמצאו שם לשונית המסומנת בכוכבית ומתחתיה לחצן המסומן ב: +  שכולל 4 לשוניות נוספות:

- Note- מאפשר להוסיף תזכורות שרק אתם רואים בנוגע לאותו האדם- מה אפשר לציין שם? כל מידע רלבנטי שיזכיר לכם בהמשך מיהו הקשר הזה...

- Reminder- מאפשר להוסיף התראה בכל ענין שתרצו ומתי שתרצו- בעוד יום/ שבוע/ חודש או באופן קבוע אחת לחודש, חצי שנה, שנה...

- How you met- מאפשר להוסיף מידע על אופן ההיכרות, מתי נפגשתם? באיזו הזדמנות? על מה דיברתם? וגם לעדכן דרך מי הכרתם (ציון שמו של המכר המקשר יחבר אוטומטית את כרטיסו).

-Tag- מאפשר למיין את כל הקשרים לפי מעגלים שונים על פי בחירתכם- מועדפים, קולגות לעבודה, משפחה, חברים, לקוחות וכו'...

מתחת לכל הלשוניות הללו תוכלו למצוא כפתור עם סימן של מעטפה. מתחתיו תוכלו לראות את כל ההתכתבויות שהיו לכם במייל עם אותו אדם, כולל האפשרות לפתוח כל הודעה ישנה ולקרוא את תוכנה. 

בתחתית תוכלו גם לראות את תאריך ההתחברות בלינקדאין.

אז למה זה טוב ולמה זה כדאי?

1. זה מקל על הזכרון ומונע מצבים של "אוף, הוא ממש מוכר לי...אבל מאיפה, לעזאזל?!".
2. מאפשר להרחיב את רשת הקשרים שלכם (עקב הסנכרון עם הקשרים שיש לכם במייל).
3. מאפשר לטפח קשרים ולשמור עליהם (למה שלא תבנו לעצמכם רשת של התראות אוטומטיות עבור כל אדם שחשוב לכם לשמור איתו על קשר?).
4. כל ההיסטוריה של הקשר עם אדם מסויים מרוכזת עכשיו במקום אחד, לרבות אימיילים מתקופת המזוזויקון... מעולה עבור מי שיש לו הרבה קשרים/לקוחות/שיתופי פעולה עסקיים ותיבת מייל שעולה על גדותיה...
5. מצויין בכדי להזכיר לכם לאחל יום הולדת שמח לקשרים שלכם/קולגות/לקוחות/ממליצים...

מה דעתכם? יש לכם רעיונות נוספים לשימוש חכם בפונקציות החדשות האלה? מוזמנים להוסיף אותם כאן למטה בתגובות...

***לינקדאין הפכה למה שאני קוראת לו "כלי תומך חיפוש עבודה". אפשר לנצל את ה"כלי" הזה באופן בסיסי, ואפשר להרחיב את השימוש בו ולנצל אותו לחיפוש עבודה חכם, יצירתי ויעיל יותר.
רוצים לדעת איך? 
קיבעו איתי פגישת יעוץ לחיפוש עבודה- שדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, תוכנית ברורה וקלה לביצוע של טיפים להרחבת שיטות החיפוש והעלאת הסיכויים להיחשף למשרות מתאימות, שימוש מתקדם בלינדאין ועוד...
לפרטים: 054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com
Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...