הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 7 ביולי 2013

אזהרה: 5 תירוצים שאתם חייבים להפסיק לתת לעצמכם בחיפוש עבודה!

להגיד שלחפש היום עבודה זו לא חוויה מרנינה, זה אנדרסטייטמנט
לא רק שזה לא מרנין, זה ארוך, מייגע, מתסכל, מייאש, מעייף, משעמם... יו ניים איט!
בקיצור, אם נצמיד ל"חיפוש עבודה" כמעט כל מילת תיאור שלילית שיש במילון- כל האופציות תצאנה רלבנטיות (עבור רוב האנשים).

זו הסיבה לכך שאם העניין הזה גם ככה כזה מורכב ולא קל, אין צורך להוסיף שמן למדורה. כן, אתם שם! אל תסתכלו לצדדים בהבעה תמימה! אני מתכוונת אליכם! 
אם יש מספיק גורמים חיצוניים שמקשים עליכם את מציאת העבודה (ולא נפרט עכשיו את כולם), למה יוצא שגם אתם בעצמכם משתתפים בחגיגה הזו?

אני כמובן מתכוונת לכל אותם התירוצים שאין אדם ממוצע שלא נותן לעצמו בתור פטורים מביצוע מטלות לא נעימות, ולא משנה באיזה תחום המטלות הללו, על כמה וכמה כשמדובר בחיפוש עבודה.

כן, בחיפוש עבודה- שבהחלט כבר ניתן להכליל בתור "מטלה לא נעימה" יש גרף מאוד ברור שמתחיל בשיא המוטיבציה והאופטימיות (השקעת זמן בחיפוש, חיפוש סלקטיבי, שליחת קורות חיים רק לתפקידים שבאמת מתאימים ואמונה ש...אוטוטו ימצא התפקיד הנחשק!), ממשיך בתחושת שיעמום (החיפוש נכנס לשגרה, חוזרים שוב ושוב על אותן מספר שיטות חיפוש, משנים שוב ושוב את קורות החיים, מורידים קצת את רמת הבררנות) ומגיע לנקודת האל-חזור הנואשת (יד קלה על "ההדק"- שולחים צרורות של קורות חיים לכמעט כל דבר שקצת דומה למה שיש בו נסיון, מתייאשים, ממחזרים, שולחים קורות חיים לאותן המשרות שכבר שלחנו לא פעם ולא פעמיים ו... מתייאשים, מתוסכלים ויש שאפילו פשוט מפסיקים לחפש). 

בדיוק במצבי הביניים האלה, במקום לבצע פעולות לחיזוק המוטיבציה ולהחזרת האופטימיות, אנחנו נופלים למלכודת התירוצים העצמיים.

אז איזה תירוצים אתם חייבים להפסיק לתת לעצמכם אם אתם מחפשים עכשיו עבודה? הנה 5 מהם:

1. זה ..X.. מידי!
השלימו לבד את החסר: נמאס לי מחיפוש העבודה הזה, זה.... קשה מידי! משעמם מידי! מעצבן מידי! מתסכל מידי! נמאס מידי! זה לא עושה לי טוב ואני פשוט כבר לא יכול/ה!

2. לא צריך... אני אשב כאן לבד בחושך...
טוב, לא באמת בחושך, אבל כל התירוצים מהסוג הזה הם בעלי אותו המסר: הם לא רוצים? לא צריך! הם לא מבינים מה הם מפספסים, הם טועים... וזה הפסד נקי שלהם!

3. אין חדש תחת השמש
נו, בשביל מה להתאמץ? גם ככה לא יצא מזה כלום... בטח לא יחזרו אלי, בטח לא אעבור את המבחן המקצועי, בטח הם מראיינים רק את מי שיש לו קשרים מבפנים...

4. זהו, סיימתי להיום
כבר השקעתי שעתיים על המחשב היום (ומידי כמה דקות הצצתי בפייסבוק, אבל מי סופר...), כבר שלחתי 5 קורות חיים היום וזהו, אני את שלי עשיתי. אפשר לנוח.

5. מחר הוא יום חדש
למה לעשות היום אם אפשר לדחות למחר? מה כבר יקרה אם אלך עכשיו למכון ומחר אשלח קורות חיים? נו, לא דחוף... מחר הוא יום חדש.

טוב, אז אני בטוחה שלכל אחד יש את התירוצים של עצמו, ואני גם מבינה מאיפה הם צומחים כל התירוצים האלה, אבל בינינו, או נכון יותר- בינכם לבין עצמכם- לכל התירוצים הטבעיים הללו אין באמת מקום בחיפוש עבודה, שהרי בכל פעם שתירוץ כזה עולה, אתם פוגעים רק בעצמכם: מפסיקים לחפש או משקיעים פחות, מצדיקים חוסר הצלחות, חושבים מחשבות שליליות שבסוף גם מתגשמות וכו' וכו'... טוב לא יוצא מזה..!

אז מה כן עושים?
- מדחיקים מחשבות שליליות ועוצרים אותן כבר כשהן צצות.
- לא מפסיקים לנסות, גם כשקשה, פשוט כי אין ברירה אחרת.
- לא מודדים חיפוש עבודה במדדים של כמות, אלא של איכות.
- בונים תוכנית שבועית מסודרת לחיפוש עבודה.
- קודם מחפשים עבודה ורק אז מתפנים למטלות אחרות או לחילופין להנאות.
- שמים גבולות ברורים ולא מגזימים לשום כיוון- לא משקיעים בחיפוש חצי שעה ביום (כי זה פשוט לא מספיק), אבל גם לא 12 שעות...
- מרחיבים שיטות חיפוש- גם און ליין וגם אוף ליין כדי לא להיכנס לשגרה משעממת.
- וגם קוראים את הפוסטים הבאים עם עוד הרבה רעיונות לשיפור המורל:

בהצלחה!!

*** נמאס לכם מחיפוש העבודה? החיפוש תקוע? מתמשך? משהו לא זורם כמו שצריך? בקשו ממני פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: בניית תוכנית חיפוש עבודה מסודרת ויעילה, טיפים מקוריים שהמתחרים שלכם לא מכירים למציאת משרות שלא מתפרסמות באתרי דרושים, שדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, בניית פרופיל מטופח ומרשים בלינקדאין ועוד ועוד: 054-7380310, maya.bouhnik@gmail.com

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...