הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 17 בנובמבר 2013

חבר שלכם מקבל הצעות עבודה ממעסיקים בלינקדאין ואתם לא? קראו!

מידי פעם עולה בפגישות היעוץ לחיפוש עבודה אותה השאלה בשינוי אדרת. לעיתים היא נובעת מסקפטיות:
"יש שמועה שכזו שגורסת שגם כשלא מחפשים, אפשר לקבל הצעות עבודה ממעסיקים בלינקדאין. זה נכון? כי לי זה מעולם לא קרה..." ולעיתים היא נובעת מתוך תחושה עמוקה של קיפוח: "יש לי חבר עם רקע דומה לשלי. בכל שני וחמישי הוא מקבל הצעת עבודה ממגייס או הד-האנטר בלינקדאין ואני- לא. למה?!"

אז מה איתכם? כבר יצא לכם לקבל הצעות "מגונות" ממעסיקים בלינקדאין, או שמא גם אתם מקופחים וחושבים שזו אגדה אורבנית?

מכיוון שאני לא באמת יכולה לדעת מה עניתם לשאלות הללו, אני רק יכולה לנחש שרובכם עניתם ש"לא". האם זה אומר שמעסיקים ומגייסים לא מחפשים אקטיבית אחר מועמדים בלינקדאין? לא. זו ממש לא המסקנה. זה פשוט עדיין לא קרה לכם, וחבל כי בינינו, מי לא היה שמח לשמוע על תפקיד חדש, רלבנטי ומלהיב גם כשלא חושבים בכלל לחפש עבודה. הרי זה תמיד טוב להיות מעודכן, לא? על כמה וכמה אם אתם כן בתהליך של חיפוש עבודה. ואם היוזמה מגיעה דווקא מהצד של המגייס- עוד יותר טוב, נכון? 

אז למה זה עד היום לא קרה לכם? נו, תמיד יש סיבה הגיונית לכל דבר, נכון?
הסיבה פשוטה: חלק מהמגייסים (חברות השמה, רכזי גיוס, הד-האנטרים) הם בעלי פרופיל משודרג. פרופיל Recruiter, אבל, חלק מהם- לא ויש להם פרופיל רגיל (על כל ההגבלות המשתמעות מכך). בואו נתייחס בדיוק למגייסים הללו: איך כמחפשי עבודה נזכה לקבל מהם הודעות אישיות עם הצעות עבודה רלבנטיות? 

בשביל לענות על השאלה הזו צריך להבין עובדה בסיסית- מגייסים רבים עושים חתכים על מאגר הנתונים בלינקדאין במטרה למצוא מועמדים מתאימים. אבל- התוצאות שעולות להם קשורות באופן ישיר למבנה רשת הקשרים שלהם. במילים אחרות, מגייס אקראי שמבצע שליפה כלשהי על פי הגדרת משרה מסויימת יוכל לעיין ב 10 העמודים הראשונים של תוצאות החתך שביצע, כאשר התוצאות מסודרות על פי דרגת הקשר- קשר ישיר, שני (יש לכם קשר משותף שמחבר בינכם) או שלישי (יש לכם חבר של חבר משותף). גם לקבוצות משותפות יש השפעה- האם שניכם באותה קבוצה, או שאין בינכם שום קבוצה משותפת.

מסקנות?

1. הצטרפו לכמה שיותר קבוצות (אתם יכולים להצטרף ל 50 קבוצות ול 50 תתי קבוצות). אל תתקמצנו במספר הקבוצות שאתם חברים בהן ובחרו את התמהיל שלהן בקפידה רבה ומתוך מחשבה.

2. הוסיפו קשרים! הנה מסר לכל אלה שעדיין יש להם בעיה עם זה ומגבילים את רשת הקשרים שלהם רק למי שהם מכירים באמת- הבינו: אתם בכוח מנסים להישאר אי בודד בתוך ים של קשרים. מה יוצא לכם מלהיות חלק מרשת חברתית, אם אתם לא מנצלים את המימד החברתי שלה?
אם אתם מתחברים רק למי שאתם מכירים, אתם משתמשים בלינקדאין בתור ספר טלפונים, או בתור הגלגלת הזו שהשתמשו בה פעם של כרטיסי קשר. אם זו האסטרטגיה שלכם, הרי שהיא מפספסת את כל המטרה של LinkedIn שהיא: NETWORKING! בניה והרחבה של קשרים חדשים ולא רק תחזוקה של קשרים קיימים.

עם מי להתחבר? 
- עם מקצוענים מהענף שלכם.
- עם מי שיש להם ה-מ-ו-ן קשרים (יותר מ 500).
- וכמובן עם מגייסים, אנשי HR, הד-האנטרים, אנשי השמה.

בשורה התחתונה- ככל שיהיו לכם יותר קשרים, כך עולים הסיכויים שלכם לעלות בחתכים וככל שתעלו יותר בחתכים, כך עולה הסיכוי לקבל יותר הצעות חברות ופניות וכמובן גם הצעות עבודה ממגייסים.
אז, יאללה, לעבודה!

***רוצים עוד טיפים לחיפוש עבודה יעיל ונכון? החלטתם שהגיע הזמן להתחיל להשקיע בחיפוש העבודה שלכם? יופי! מוזמנים ליצור קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש ומציאת עבודה (שדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות, שימוש מתקדם בלינקדאין ושיטות חיפוש יצירתיות): 054-7380310, maya.bouhnik@gmail.com

9 תגובות:

 1. בהחלט נכון!

  יש עוד כמה סיבות נוספות למה לא מקבלים פניות ממגייסים:
  - אימייל לא מעודכן בלינקדאין או אימייל שלא נכנסים אליו תדיר.
  - פרופיל חלקי: מגייסים מעדיפים פרופילים מלאים ומפורטים.
  - מילות מפתח לא מתאימות: עיקר החיפוש של המגייסים הוא לפי מילות מפתח. במידה והן לא מופיעות בפרופיל בכלל או בצורה מספקת, המועמד לא יעלה בתוצאות החיפוש או יעלה בדפים האחרונים של החיפוש.

  השבמחק
 2. תודה מאיה.
  חייב לציין שלמרות שהפרופיל שלי עומד בכל ה"דרישות" שציינת, מעולם לא קיבלתי פנייה יזומה ממעסיק כלשהו.
  יש לי כמעט כ-700 אנשי קשר, אני חבר בכמעט 50 קבוצות (כולן רלוונטיות) ואני "פעיל" באמצעות תגובות, לייקים ופוסטים.
  מה עוד נשאר לעשות?

  השבמחק
 3. היי עידו, שלח לי במייל את הלינק לפרופיל שלך.
  כמובן שמעבר לכמות הקשרים, גם התוכן משפיע...

  השבמחק
 4. מצטרף לעידו...

  ינון

  השבמחק
 5. היי מאיה,

  תודה.
  מצטרף להערה של עידו.

  בברכה,

  השבמחק
 6. היי מאיה. גם אני מצטרף לעידו וברשותך, שולח :)

  השבמחק
 7. מצטרף...

  http://www.linkedin.com/in/rabani

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...