הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 22 בדצמבר 2013

לא זומנתם לראיון שני? חבל! בפעם הבאה המנעו מ 3 הטעויות האלה

יש מקרים שבהם אתם יוצאים באופוריה מראיון עבודה. הם לא שכיחים יותר מידי, המקרים האלה... אבל בכל זאת, מידי פעם אפשר לחוות רגעים נדירים שכאלה.

אממה, אופוריה לחוד ומציאות לחוד, כי באופן אירוני למדי לא מעט פעמים האינטואיציות מטעות אותנו וההמתנה לטלפון שיזמין אותנו לראיון שני מתארכת. מתארכת עד כדי כך שאינה מסתיימת לעולם.
"איך זה יכול להיות!?" אנחנו תוהים לעצמינו! "אני עד כדי כך לא מודע ומנותק מהמציאות שאני יוצא בהתלהבות מראיון ובטוח שהתפקיד הזה כבר ביד שלי בעוד שהם, לעומת זאת, בכלל לא בענין?".

כן... זוהי האכזבה מהסוג המתסכל ביותר כי הנפילה פשוט גדולה יותר ולא רק זה, כי אם הנפילה הזו מתחילה להנביט לא רק יאוש, אלא גם ניצן של תחושה חדשה... של חוסר ביטחון בעצמנו, בלבול ומסקנה שאולי...אולי אנחנו כבר לא מצליחים יותר לקרוא את התמונה באופן הנכון...

אז הנה אנחנו כאן, בכדי לעשות קצת סדר בעניינים ולהעלות 3 סוגי טעויות שמועמדים רבים עושים בראיונות עבודה, טעויות שעולות להם במחיר פספוס התפקיד:

1. למה לא אמרת לי שאחותך יפה ממך?
השיר הזה קפץ לי בדיוק עכשיו לראש ולא במקרה, כי הטעות הראשונה שמועמדים עושים היא שהרזומה יפה מהם... כן... קורות החיים אולי משודרגים ומשוכתבים, אבל בראיון המועמד מעביר מסרים אחרים שלא עולים בקנה אחד עם קורות החיים. במילים אחרות- הרזומה שלכם לא משקף אתכם נכון. אולי הוא לא ברור מספיק, אולי אתם מעבירים בו מסרים שאתם לא מודעים להם, או מבלבלים מידי. בקיצור- המעסיק רוצה לגייס את הרזומה שלכם (אחרת לא היה מזמן אתכם לראיון), אבל לא אתכם.

2. תזכירו לי...?
טוב, זה כבר די מעליב כי כנראה שדקה אחרי שיצאתם מהראיון כבר נשכחתם מלב. למה אני מתכוונת? לזה שלא השארתם שום חותם. פשוט יצאתם פרווה. לא לפה ולא לשם. לא נוראיים, אבל גם לא מלהיבים. בינוניים. טפלון... שום דבר לא נדבק. הסברתי את עצמי מספיק? נראה לי שכן... בקיצור- באמת שלא עשיתם איזושהי טעות פנומנאלית, מצד שני גם לא עשיתם את מה שצריך לעשות וקשור ישירות לנקודה הבאה:

3. ככה לא בונים חומה!
בעצם... לבנות חומה = להגן ובדיוק כמו במשחק כדורגל, או כדורסל- כדי לנצח לא מספיק רק להגן. צריך גם להתקיף... אז תגידו חברים... בראיון ההוא, התקפתם? או שרק הגנתם, הסברתם, הצטדקתם, תירצתם? 
לא... אם לא התקפתם אז כנראה שפשוט לא מכרתם מספיק טוב... או נכון יותר- לא מכרתם בכלל! וראיון עבודה היא פגישת מכירה לכל הדעות (אגב, זו מכירה הדדית).
חוששים שאתם לא אנשי מכירות כאלה מוצלחים? לגיטימי ולא מפתיע, אבל זה לא תירוץ... לא חייבים להיוולד אנשי מכירות בדם, אפשר ללמוד את זה, אפשר להתאמן. אה, ואל תשכחו... זה לא קל לאף אחד, אני מכירה סמנ"כלי מכירות שהם "שאקלים" בכל קנה מידה אפשרי ושיכולים למכור מוצרים במיליוני דולרים, אבל את עצמם - לא. שוב, זה בסך הכל עניין של STATE OF MIND... מודעות, בניית מסרים נכונה ותרגול...

אז... קראו, חשבו, הפנימו, יישמו ו...בהצלחה לפעם הבאה... :)

** רוצים להתאמן לקראת ראיון העבודה הבא שלכם? רוצים ללמוד איך למכור טוב יותר, איך להשאיר חותם ואיך להרשים לפחות כמו קורות החיים המשודרגים שלכם?
זה הזמן לתאם פגישת הכנה לראיון עבודה: 054-7380310, maya.bouhnik@gmail.com

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...