הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 15 בדצמבר 2013

מחפשים עבודה? 4 מלכודות שפשוט מבזבזות לכם זמן יקר!

אין מי שלא יודע עדיין שלחפש עבודה זו עבודה שלוקחת זמן ודורשת השקעת אנרגיות אינסופית.
אין מחפש עבודה ותיק שאינו קם בבוקר, מתיישב מול מסך המחשב וחושב לעצמו את המחשבה המייסרת והמתסכלת "אלוהים! כמה אפשר?? שוב האתר הזה? שוב לשלוח קורות חיים? אוף, מתי זה יגמר כבר?!".

התסכול שבחיפוש עבודה מתמשך מובן וברור, זה לא נעים ולא כיף וכשהדברים לא מתקדמים כמו שחשבתם, לחגיגה מצטרפים גם תחושות של יאוש והרמת ידיים. 

אז נכון... זה בהחלט מצב לא סימפטי ולא קל וכן, יש מצבים שבהם החיפוש מתארך בגלל סיבות אובייקטיביות שאינן קשורות למחפש העבודה עצמו, אבל, לא נעים להודות- יש מצבים אחרים שבהם דווקא מחפש העבודה הוא זה שמבזבז לעצמו זמן יקר במו ידיו מבלי להיות מודע לכך, רק בגלל הרגלים לא נכונים, אמונות מוטעות והתנהלות שגויה.

כן, יש לא מעט בזבזני זמן שכל מחפש עבודה עלול להתקל בהם. השאלה היא איך הוא יגיב ואיך יתנהל- יפול במלכודת הזמן או שיעקוף אותה באלגנטיות?

הנה 4 מלכודות שמבזבזות לכם זמן יקר:

1. הסיפור שאינו נגמר:
המלכודת הזו מסוכנת למדי ורבים נופלים לתוכה. הכוונה לכתיבה של קורות חיים וכתיבה של עוד גרסא ועוד אחת ועוד אחת... לפגישות היעוץ לחיפוש עבודה אני כבר מזמן מנחה להביא את כל (!) הגרסאות של קורות החיים שיש למחפש העבודה וכשאני אומרת "כל" אני כבר מוכנה וערוכה לעיין בערימות של גרסאות. לא פעם ולא פעמיים פגשתי מחפשי עבודה שהביאו 5-6 ואפילו 10 גרסאות. גרסא כזו וגרסא אחרת, גרסא בעברית ואחת באנגלית, גרסא מקוצרת ואחת ארוכה יותר ו... נו, כבר הבנתם את הכוונה. אם זה היה טפט, יכולנו לכסות כמעט קיר שלם בקורות חיים.
אני מבינה מאיפה זה נובע... מההרגשה ששום גרסה היא לא ממש זה... תחושה של ספק, חוסר ביטחון... כל אלה גורמים לכם לכתוב ולמחוק, לשנות ולהוסיף וברוב הפעמים עדיין לא להיות בטוחים.
הבעיה היא כמובן ברורה- שעות שמבוזבזות על כתיבת קורות חיים בצירוף עם עוד לא מעט שעות שמבוזבזות על ההחלטה איזה גרסא לבחור לפני כל שליחה למשרה.

2. להיות או לא להיות- זו השאלה:
זו מלכודת לא פחות בעייתית מהקודמת, כזו שבמקום להניע אתכם לפעולה עושה בדיוק להיפך- מקפיאה אתכם במקום ותוקעת אתכם במקום לקדם.
מהי המלכודת הזו? נקרא לה מלכודת ההתלבטות הפילוסופית והיא הולכת ככה- להתחיל לחפש עבודה עכשיו או שלא? זה זמן טוב לחפש עבודה בקיץ, או שלא? מישהו בכלל עובד בחג ומסנן קורות חיים, או שלא? ללכת לראיון הזה, או שלא כדאי? לפנות לחברות השמה, או שלא יוצא מזה כלום לאף אחד? איזה גרסת קורות חיים לשלוח? לחפש בכיוון הזה, או ההוא?

3. כל הביצים בסל אחד:
כל יועץ פיננסי יציע לכם לא להשקיע את כל החסכונות באפיק השקעה אחד. בחיפוש עבודה החסכונות הם הזמן שלכם ואפיק ההשקעה הוא דרך החיפוש. מלכודת ידועה שסופה חיפוש עבודה ארוך ומייגע הוא חיפוש עבודה שמתמקד באפיק חיפוש אחד, לדוגמא- באתר דרושים אחד. 

4. קודם זה ורק אחר כך ההוא:
מבולבלים מהכותרת? גם אני... אבל הכוונה ליצירת סדר עדיפויות- plan A, plan B, plan C... ובמילים אחרות: זה טוב מאוד שתהיה לכם תוכנית גיבוי. זה מצויין לבנות אסטרטגיית חיפוש, וזה נכון ליצור רשימה על פי סדר עדיפויות- אבל זה לא נכון לבנות על פי זה את כל תהליך חיפוש העבודה...
תהליך החיפוש הוא תהליך ארוך גם ככה. אם תחפשו קודם את התפקיד האידאלי ואחרי חודשיים (כי לא הלך), תפקיד קצת פחות אידאלי ואחרי חודשיים נוספים את מה שבתחתית סדר העדיפויות שלכם, בזבזתם לעצמכם חצי שנה לשווא. אם החלטתם לחפש עבודה רק ברדיוס של 20 ק"מ מהבית ואחרי שלושה חודשים הבנתם שזה לא מתקדם ושאין באזור הזה מספיק עבודה- בזבזתם שלושה חודשים סתם... אם תכננתם לבקש שכר כלשהו ולא זזתם מהמספר שיש לכם בראש במשך חצי שנה, ואחרי זה בלית ברירה הורדתם את הרף, שוב... בזבזתם זמן יקר ובטח גם כמה משרות נחמדות בדרך.

מסקנות?
1. לא סגורים על קורות החיים שלכם? לכו להתייעץ עם מומחה (כן, זה ממש לא פוליטיקלי קורקט שאני אכתוב את זה, אבל זה מה יש- אם אתם לא בטוחים שקורות החיים שלכם טובים, אם אתם משנים בלי סוף ועדיין סקפטיים- השתמשו בשירות שדרוג קורות חיים. כן, זה עולה כסף, אבל מצד שני זה גם יחסוך הרבה זמן בעתיד וזמן זה כסף... אה, ועוד דבר- עדיף שלא להשתמש בשירות שכותב עבורכם את קורות החיים ושולח לכם מוכן לאחר שיחת טלפון. מה כן עדיף? שירות שמלמד אתכם איך כותבים קורות חיים, שמנחה אתכם איך עושים את זה לבד, למה לשים לב, איזה רושם יוצר כל פרט- תוכלו להיעזר בידע הזה בכל פעם בעתיד שתחפשו שוב עבודה ואנחנו כבר יודעים שאין שום עבודה היום שהיא עד הפנסיה...).
2. מה עושים במקום להתלבט ולתהות ולהתחבט? פשוט עושים! קופצים למים, מנסים.
3. לא מחפשים עבודה רק באתרי דרושים (כל המתחרים שלכם על אותן המשרות נמצאים שם יחד איתכם...), אלא מפזרים את הזמן היקר על כמה שיותר אפיקי השקעה. ב-מ-ק-ב-י-ל!
4. עיקרון המקבילות תקף גם כאן: מחפשים את plan A, B וגם C במקביל! כן, כן.. למה לבזבז זמן ולהתחרט בדיעבד? עדיף מראש לפזר את האנרגיה על איזורי עבודה שונים, להתראיין למשרות מעניינות למרות שהשכר הוא לא מה שחלמתם עליו ובקיצור להגיע כבר עכשיו לנקודה שבה אתם עשויים למצוא את עצמכם בכל מקרה בעוד חצי שנה, אבל היי... לפחות חסכתם לעצמכם את חצי השנה הזו וזמן זה... נו... אתם כבר יודעים בעצמכם... ;)

**רוצים גם לחסוך זמן? צרו קשר לקבלת פרטים בנוגע לפגישת היעוץ לחיפוש עבודה:
054-7380310
או
maya.bouhnik@gmail.com

Google+

5 תגובות:

 1. תודה מאיה,אמת לאמיתה.
  עוד עניין שלא ציינת ואשמח להתייחסותך: חברות שלא עונות למרות שמועמד עונה על כל הדרישות ,ואתה רואה שוב ושוב את המשרה מפורסמת.

  חוץ מזה,כמו תמיד תענוג לקרוא...

  השבמחק
 2. היי,
  שמחה לשמוע שאתה נהנה מהבלוג :)!
  יש עשרות סיבות למשרה שנותרת פתוחה- חלקן קשורות למשרה, חלקן לארגון וחלקן למועמדים שפנו אליה.
  כל מקרה לגופו.
  כתבתי כבר בעבר מספר פוסטים בנושא, הנה אחד מהם:
  http://careertips4geeks.blogspot.co.il/2011/02/10.html

  השבמחק
 3. כתבה מעולה. תודה.

  השבמחק
 4. אכן אין ספק , כל מה שכתבת נכון , אמיתי , מסדר את הראש ואפילו ניתן לומר ידוע מראש (בחלקו הגדול) , כאשר לא מצליחים פונים קווראים כתבות כאלו , ובעצם רואים עד כמה אנחנו כאן , מוחשים ומבינים שאנחנו ! כן אנחנו מחפשי העבודה - חלק מהבעיה .

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...