הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 29 בדצמבר 2013

3, 4, 5 וחצי צעדים לפני שליחת קורות חיים במייל

פעם כשהיינו רוצים לשלוח קורות חיים למשרה, זה היה סיפור די מסובך... להדפיס את קורות החיים, לקנות בול וגם
מעטפה, לברר כתובת מלאה... לכתוב אותה בכתב יד ברור, אה ו... חס וחלילה לא לשכוח לכתוב מאחורה את הכתובת שלכם, למקרה שהמכתב ילך לאיבוד!
אחרי זה החיים נהיו קצת יותר קלים- מספיק היה לברר מספר פקס, לכתוב על הדף לידי "X" ו... 'Voila!

היום העניין הזה עוד יותר פשוט וקל, אבל אליה וקוץ בה... כיוון שזה קל, אנחנו לפעמים עושים את זה כלאחר יד, מבלי להקדיש מחשבה אחת מיותרת ואפילו באוטומט. כן, ממש פס יצור! בית חרושת של שליחת קורות חיים. יש משרה? נו, נשלח! מה זה כבר עולה לנו? המממ... בעצם- כלום! זה חינם לגמרי! ולא רק שזה חינם, כי על פי עקרון "שלח לחמך", "חוק המספרים הגדולים" וגם "מה שלא מועיל לא מזיק", אז אנחנו בהחלט עושים את הדבר הנכון- מנסים את מזלנו, אז מה רע?

אחד הדברים שאני תמיד מבקשת ממחפשי עבודה להביא איתם לפגישת היעוץ שלנו הוא כמה דוגמאות של משרות שהם שלחו אליהן קורות חיים ולא קיבלו תגובה. אני לא מבקשת את זה סתם... ברוב המקרים, כבר תוך כדי איסוף הדוגמאות לפגישה ובראיה לאחור מחפש העבודה עצמו מבין למה ביקשתי... כן...כשהוא מסתכל על האוסף הזה בעיניים אחרות- בוחנות יותר וביקורתיות יותר- הוא פתאום מבין שלא מעט מהמשרות שפעם (ממש לא מזמן) נראו מתאימות, הן בעצם ממש לא ובאמת שלא ברור לו איזה כוח עליון מסתורי גרם לו לשלוח להן את קורות  חייו.

אז כן, המהירות מן השטן ולפעמים בחיפוש עבודה הכמות גוברת על האיכות וזה כמובן לא ממש מצליח לשפר את השורה התחתונה, מה שעוד יותר מחמיר את תחושת התסכול...

בקיצור חברים, לפני שהאצבע שלכם לוחצת על ההדק של העכבר, חכו רגע: ספרו 3, 4, 5 וחצי ורק אז שגרו:

1. כתובת מייל- בזמנים שלא קשורים לחיפוש עבודה, שמה של כתובת המייל שלכם יכול להיות מתחכם, חמוד, טיפשי או אפילו לא שלכם (אלא של אישתכם), אבל כשאתם מחפשים עבודה כדאי לוודא או להקים תיבת מייל ייעודית ששמה הוא השם שלכם הפשוט והאמיתי. ללא התחכמויות או תוספות. אה ו... משה... מאוד מוזר יהיה לקבל את קורות החיים שלך ממישהי ששמה רבקה... גם אם זו אשתך האהובה ואתם חולקים הכל.

2. נושא- זה לא המקום לעגל פינות... לא לשלוח מייל ללא מילוי שורת הנושא. מה לכתוב שם? לפחות את שם המשרה ומספרה, בדיוק כפי שהיא פורסמה. 

3. טקסט כלשהו- כן, תשכחו מלשלוח מייל ריק בבקשה, כזה שמצורף אליו קובץ ללא איזושהי הקדמה. זה פשוט נראה לא טוב.
איך כותבים? 
הכוונה לא לכתוב עכשיו מכתב שלם ארוך ומעייף, ובטח שלא להשתמש בתוכן קבוע שאמור להתאים לכל סוג של נמען. שמרו על עקרון ה- KISS (המושג היה בשימוש בשנות ה- 60 בצבא האמריקאי ומשמעותו שמערכות עובדות טוב יותר כשהן פשוטות מאשר כשהן מסובכות. במילים אחרות: Keep It Simple, Stupid, אבל אנחנו נעדן את זה קצת ל Keep It Short and Simple).
מה כותבים? 
את כל מה שצריך וחשוב לציין: סיבת הפניה, איך הגעתם למשרה, למה אתם חושבים שאתם מתאימים?
וגם:

4. שם נמען- כן, כן, אין כמו פניה אישית. אם אתם יודעים את שם הנמען, ציינו אותו בבקשה!

5. קובץ קורות חיים מותאם מטרה- למי שעדיין לא עושה זאת- כן, אין ברירה- חייבים לוודא לפני השליחה שקורות החיים מותאמים לדרישות המשרה!

5.5. "והפעם עם הקובץ"- אופס, שוב התפלק לו אימייל לפני שצירפתם קובץ... זו לא טעות נוראית ובטח שלא טרגדיה, אבל, עדיף שלא יקרה. בסדר?

*** בחיפוש עבודה מעורבים אלף ואחד משתנים- כאלה שהם חשובים וקריטיים וכאלה שהם פרטים קטנים ולכאורה שוליים, אבל שיש מי ששם לב אליהם. בפגישת היעוץ לחיפוש עבודה, אנחנו מתייחסים לכולם- כולל לכאלה שיפתיעו אתכם ובטוח שישפרו את המודעות שלכם וכך גם את התוצאות: 
צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: שדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, שיטות חיפוש יצירתיות, שימוש מתקדם ובניית פרופיל מרשים בלינקדאין, טיפים לחיפוש עבודה רוחבי ועם זאת יעיל ככל האפשר ועוד ועוד...:
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...