הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 2 בפברואר 2014

בחנו את קורות החיים שלכם: 4 פרטים קטנים שהם רק לכאורה שוליים

נניח שאתם מוזמנים לחנוכת בית של חבר. אתם לא מכירים את שאר המוזמנים, אבל, מה זה משנה? הנה הזדמנות (שאינה צצה כל יום) להכיר אנשים חדשים. 
בינינו, ברור שהרושם הראשוני שלכם מאותם האנשים, שכלל אינכם מכירים ויהיו סביבכם בחדר הוא משהו שיווצר די מהר ועל בסיס של מספר משתנים...: מראה, לבוש, צורת דיבור, שפת גוף וכו' וכו'... כל אלה הם כמובן לא העיקר... אלה סממנים חיצוניים, פרטים קטנים שהמוח שלכם נתפס עליהם ועל פיהם מתרשם ומקטלג- באופן נכון או שגוי. 

אז מה כן העיקר? נו, ברור שהעיקר הוא מה אותם האנשים אומרים ואיך הם מתנהגים, אבל לזה אנחנו שמים לב רק מאוחר יותר כי אלו דברים שלוקח זמן לאסוף לגביהם מידע, לנתח ולהסיק מסקנות. מעבר לזה...יתכן מאוד שאותם הסממנים הקטנים הללו והלכאורה שוליים פשוט יתקבעו אצלינו עד כדי כך שיהיה קשה לשנות אותם גם אם המציאות תוכיח שוב ושוב שהרושם הראשוני שלנו היה מוטעה. כן, לרושם ראשוני יש השפעה ארוכת טווח, הוא נוצר תוך רגעים ספורים וכמעט שבלתי אפשרי לשנות אותו (אלא אם ממש נתאמץ).

בדיוק אותו הדבר קורה עם קורות חיים. אתם יכולים להשקיע שעות בתוכן שלהם (מה שלכל הדעות הוא העיקר), להתלבט בין מילה כזו לאחרת, בין מסר אחד לשני ואילו הקורא משקיע בהם מספר שניות, מקבל רושם ראשוני ונותן את גזר הדין (חיים= קורות החיים מועברים הלאה להמשך טיפול או מוות=DELETE או לחילופין="תודה על קורות החיים, אנחנו שומרים במאגר ונשמח ליצור קשר במידה ותהיה משרה מתאימה).

כן, לפעמים דווקא מה שבולט יותר בסריקה מהירה שכזו של קורות החיים הוא לא בהכרח העיקר והחשוב, אלא הנלווה והמסביב. בדיוק כמו אותו רושם ראשוני שנוצר בחנוכת הבית ההיא...

במילים אחרות, דווקא פרטים קטנים ולכאורה שוליים עלולים לתפוס את העין יותר מאשר גושים של מילים ומשפטים (שכולם כמובן מאוד חשובים).

אז הנה לכם תרגיל קצר ופשוט שכל מחפש עבודה חייב לעשות לפני שהוא מתחיל לשלוח קורות חיים:

1. הדפיסו את קורות החיים שלכם. (למה? או-אה! אין לכם מושג כמה דברים עשויים- או שמא עלולים- לצוץ כשמדפיסים את קורות החיים על נייר: החל מסימנים ואייקונים מוזרים שנוצרו יש מאין ולא היו על הקובץ עצמו, דרך שורות רווח מיותרות וטעויות כתיב וכלה בשוליים צרים מידי, פונט קטן ולא ברור מידי וכו' וכו'...).

2. רפרפו על קורות החיים שלכם לא יותר מ 10 שניות.

3. מהו הרושם הראשוני שנוצר? מה תפס לכם את העין? איזה חלקים קראתם ועל איזה דילגתם?

מסקנה: התרגיל הזה שכרגע עשיתם מדמה את הזמן שהקורא הראשוני ישקיע בקריאת קורות החיים שלכם. הדברים שהכי בלטו לכם לעין, הרושם הראשוני שנוצר, האיזורים שעליהם העיניים שלכם התעכבו יותר- אלה הם הדברים שיש סיכוי רב שמשפיעים על האופן בו קורות החיים שלכם יקוטלגו אצל הקורא.
מובן שיש פה אלמנט של נסיון שנכנס גם לתמונה... קורא מיומן ומנוסה שממיין ומסנן קורות חיים כחלק מהמקצוע שלו מפתח עם הזמן שיטת קריאה יחודית לו שמאפשרת שימת לב למקסימום מידע במינימום בזבוז זמן. זהו קורא שגם יודע לקרוא בין השורות ולא רק מה שכתוב שחור על גבי לבן ושגם שם לב לפרטים קטנים שעשויים להאיר על אישיותו של העומד מאחורי קורות החיים.

אז מהם הפרטים הקטנים והלכאורה שוליים האלה? 

1. הצטיינויות- סיום לימודים בהצטיינות, קבלת עובד מצטיין במקומות עבודה קודמים. נראה לכם מיותר לציין הצטיינויות בלימודים או בעבודה? אתם טועים- אלה פרטי מידע שמעידים על האופי שלכם, על משקיענות, התמדה, מסירות וגם על הצלחה.

2. שירות צבאי- עבור רבים השירות צבאי נראה כמו מידע לא רלבנטי לציון בקורות החיים. הם טועים! בישראל, כל עוד שלצבא יש כל כך הרבה השפעה על החיים שלנו, מה שעשיתם בשירות הצבאי מאוד מעניין את המעסיקים (כן, שמוליק- גם אם זה קרה לפני יותר מ- 10 שנים!). אגב, ממש לא חוקי לשאול מועמדים אם שירתו בצבא ואם לא- למה, אבל זה לא משנה את העובדה שאם כן שירתתם וגם ביחידה נחשבת- ציון המידע הזה רק יכול לבוא לטובתכם.
ועוד אגב אחד- אם הייתי מקבלת שקל על כל מחפש עבודה שפגשתי שסיפר לי שהתקבל לעבודה כלשהי בזכות זה שהמנהל שם לב ששירת בדיוק ביחידה שהוא עצמו שירת (או אבא/שכן/בן/אח שלו), הייתי כבר עשירה כקורח. כשאתם מנהלים ומקבלים 10 קורות חיים למשרה עם רקע מקצועי דומה- דווקא הפרטים השוליים (או אם תרצו, הפיקנטיים) הם אלה שמושכים את תשומת הלב ובעקבות כך עשויים גם להוביל לזימון לראיון.

אה ו.. אם שירתתם בחידה צבאית מובחרת, או ביחידה טכנולוגית מובילה ונחשבת- הטיפ הזה תקף עבורכם כפליים.

3. התקדמות- נניח שאתם עובדים 6 שנים באותה החברה... התחלתם בתפקיד X, המשכתם ב Y ולפני שנתיים קודמתם ל Z! היאח הידד- זה בהחלט מרשים! אממה, בקורות החיים אתם רוצים לקצר, להכניס הכל לעמוד אחד ולכן...נו, מה שפחות רלבנטי עף החוצה. כן... מה שאתם עושים כדי לא לבזבז יותר מידי מקום בנייר הוא לאחד את שלושת התפקידים לאחד. 
התוצאה: יופי ומזל טוב! הכל נכנס לדף אחד! אבל בינינו- הפסדתם פה ובענק, כי דווקא את הפרט השולי, לכאורה, שקשור לכך שקודמתם פעמיים בתוך קדנציה של 6 שנים העלמתם מקורות החיים. האם זה פרט שעשוי לענין מישהו? התשובה היא כן! האם זה משהו שעשוי לבלוט מקורות החיים אם הוא נכתב נכון? שוב, התשובה היא כן, בהחלט!

4. מה החברה עושה- זה שאתם עובדים בחברה מסויימת לא הופכת אותה למוכרת לכולם. אין לכם מושג כמה חברות קיימות ופועלות בארץ ואם אתם עובדים באחת שעוסקת בתחום מאוד דומה לזו שאתם פונים אליה עכשיו- אולי כדאי להוסיף שורה עם פירוט תחום העיסוק של החברה? 

בקיצור, קורות החיים הם מסמך שיווקי. יותר מאשר שחשוב שיהיו יפים- חשוב שהם יכללו את כל המידע שעשוי לסייע לנו לבלוט, למשוך תשומת לב, למצוא חן ו...ליצור זימון לראיון. וודאו שכל התוכן שעשוי לשווק אתכם טוב יותר נמצא בקורות החיים שלכם.

***רוצים עוד טיפים לכתיבת קורות חיים? צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה: שדרוג קורות חיים, הכנה לראיונות עבודה, שיטות חיפוש יצירתיות שירחיבו את רמת החשיפה למשרות, שימוש מתקדם בלינקדאין לצורך מציאת עבודה ועוד ועוד...
מאיה בוכניק: 054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

Google+

2 comments:

  1. מאיה, אין ספק שתמיד מקבלים ממך משהו אחר...יותר נכון לכתוב 'זוכים ממך'. חשוב ומועיל. תודה.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...