הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 25 במאי 2014

רגע לפני שתתחילו לחפש עבודה: כך תבקשו העלאת שכר וגם תקבלו...!

תנאי שכר הם לא הסיבה הראשונה לעזיבת מקום עבודה (לפי לא מעט סקרים מסתבר שזהו דווקא המנהל הישיר), אבל הם
בהחלט נמצאים בראש הרשימה.
אז מה עושים כשהתפקיד מעניין והחברה טובה וגם מבחינה חברתית כיף לכם במקום העבודה, אבל השכר שלכם לא השתנה כבר יובלות, בעוד שיוקר המחיה לא מפסיק לעלות?

בדיוק עכשיו נתקלתי בכמה נתונים על שוק העבודה האמריקאי (אני מניחה שהמצב אצלנו לא שונה בהרבה): רק 26% מהנשים שנסקרו ו 40% מהגברים ענו שהם מרגישים בנוח בכל הסיטואציה הזו של לבקש העלאה בשכר. 

לא פלא... למעשה, רק המחשבה על הנושא הזה עלולה להעביר צמרמורת לא נעימה. מצד שני זו לא סיבה מספיק טובה לא לנסות, כך שרגע לפני שאתם מתיישבים לעדכן את קורות החיים שלכם וללכת לרעות בשדות זרים, כדאי בכל זאת לבצע כמה צעדים מקדימים ו...לנסות את מזלכם. מי יודע? אולי תופתעו לטובה?

אגב, אם לא תבקשו, רוב הסיכויים שגם לא תקבלו... מעטים המעסיקים שהיוזמה להעלות את השכר לעובדים תגיע מהם. להפך- הציפיה היא שאתם תעשו זאת בעצמכם!

אז הנה לכם צעד אחר צעד- כל מה שאתם חייבים לעשות לפני ותוך כדי "ה"שיחה!

לפני:

טוב, ברור שלשיחה כזו מגיעים מוכנים... וכשאני כותבת "מוכנים" לא הכוונה לדקלום של מונולוג קורע לב בסגנון "אני פונה אל הלב שלך..." (נא לדמיין את אסי כהן עושה פרצוף עצוב) על כמה שהחיים יקרים ושהמשכנתה לוחצת והמינוס בבנק גדול. זהו בדיוק הטיעון שלא כדאי לכם להשתמש בו.
אז למה הכוונה ב"מוכנים"? הכוונה  להגיע לשיחה מצוידים בעובדות שאספתם מראש. למשל- מאיזה תאריך השכר שלכם לא השתנה? (נא לא להגזים ולא לבקש העלאת שכר בתכיפות גבוהה מאשר שנה!) כמה זמן אתם כבר בתפקיד? (עובדים בחברה פחות משנה? נא להתאפק בבקשה, אלא אם כן קודמתם כמטאור לתפקיד פי שניים יותר בכיר מזה שהתקבלתם אליו ונשארתם עם אותו השכר ההתחלתי...). מהו השכר הנהוג במשק לתפקיד כמו שלכם (בדקו היטב בטבלאות שכר)?

תוך כדי:

- תזמנו נכון. לפעמים התזמון הוא הכל בחיים... זו לא שיחת מסדרון ובטח שלא שיחה שכדאי ליזום כשהמנהל בדרך אל הדלת מתכונן ללכת הביתה, רק הגיע לעבודה לפני רבע שעה בבוקר יום ראשון או לחוץ לפני מצגת חשובה. בררו איתו מתי יהיה פנוי לשיחה אישית ותאמו אותה מראש. כדאי גם לנסות לתזמן את השיחה לזמנים שבהם הארגון נוהג גם ככה לבצע שיחות הערכה.
זכרו, בלי לחץ!

- דעו להסביר למה מגיע לכם. כפי שכתבתי למעלה- הסיבה שקשה לכם כלכלית איננה מספיקה וגם לא משכנעת. להפך... במקום זה חפשו סיבות הקשורות ישירות לערך שאתם מביאים לארגון. וכדי למצוא סיבות כאלה אתם חייבים עוד הרבה לפני המחשבה על ההעלאה ליצור את הערך הזה: היו אלה שמתנדבים לקחת על עצמם אחריות מעבר לדרישות התפקיד הפורמליות, היו אלה שמביעים דעה ושקולם נשמע, היו אלה שמסכימים לקבל על עצמם אתגרים חדשים והיו אלה שמשקיעים ומתאמצים! אה ועוד דבר... היו אלה שלא שוכחים מה שהם עצמם עשו ותעדו את כל זה כי לרובנו יש נטייה לשכוח ולהצטנע...
במילים אחרות: דעו מה הערך המוסף שלכם לחברה, הוכיחו שמגיע לכם, הגיעו מצוידים במספרים ובהוכחות, הראו שאתם לא רק עושים את מה שמצופה מכם- שאתם עושים הרבה מעבר! ואל תצפו שהבוס שלכם יזכור הכל בעצמו... הוא לא! אז אין לכם ברירה אלא להזכיר לו!

אחרי:

- תכננו מה להגיד במידה שתקבלו את התשובה "לא". ברור שאנחנו אופטימיים, אבל איך תגיבו, אם תיתקלו בתשובה שלילית? מה תגידו? חשבו על כך מראש...: נסו לברר מתי, אם ככה, תוכלו להעלות את הנושא שוב... אולי אפילו תאמו יחד עם המנהל מועד חדש, בררו אם יש דברים שאתם יכולים לעשות מעבר למה שעשיתם עד היום, בכדי שבקשתכם תישקל בחיוב ותאמו מחדש ציפיות.

מרגישים שלמרות הכל לא מעריכים אתכם? מאוכזבים? אם ניהלתם את כל התהליך הזה כמו שצריך וככה אתם מרגישים, אתם יכולים לשקול להתחיל לחפש עבודה חדשה שבה כן תקבלו הערכה והוקרה לכל מה שאתם מביאים אתכם למקום העבודה...

בהצלחה!

**החלטתם שאין מנוס מלהתחיל לחפש עבודה? אין לכם שמץ של מושג מהיכן להתחיל, מה לעשות, איך לחפש, איך לכתוב קורות חיים או איך לעבור בהצלחה ראיון עבודה? צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה:
מאיה בוכניק
054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...