הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 22 ביוני 2014

מגה-פוסט! 4 טיפים של חיפוש עבודה, לעצלנים בלבד!

טוב, זו לא בושה ואפשר להודות באמת- יש לכם דברים הרבה יותר מעניינים לעשות מאשר להשקיע שעות על גבי שעות בחיפוש עבודה מונוטוני ומשעמם...
למעשה, אתם צודקים... חיפוש עבודה טיפוסי מתחלק כמו הרבה דברים אחרים (איך לא?!) לשני חלקים של: 80% של שיעמום, שמתפרסים על חיטוטים, חיפושים, קריאת תוכן ועוד תוכן, מיונים, סינונים ושליחת קורות חיים ורק 20% של אקשן.
מה זה אקשן? מציאה של מחט בערימה של שחת לאחר שעות של נבירה (שמתבטאת בריקוד אינדיאני מלווה בצווחה: "יוריקה! לא יאומן! סוף סוף מצאתי משרה מלהיבה שאני יכול להתאים לה ושמיועדת לאנשים נורמליים ולא רק לסופרמנים שמנוסים בהכל מהכל ושהם גם גברים, רווקים, בני 25-35!!"), ראיונות טלפוניים, זימונים לראיונות וכל שלב אקטיבי אחר.

במילים אחרות, לחפש עבודה זה לא כיף, זה משעמם וזה חוזר על עצמו, אז לא פלא שרבים נתקפים בתחושת כניעה ומרימים ידיים עוד לפני שהתחילו. אז לא... אתם לא באמת עצלנים (כמו שכתוב בכותרת) ואפשר בקלות להבין למה אין לכם אנרגיות לכל התהליך הזה. מצד שני, לא כולם יכולים להרשות לעצמם להתעצל. לפעמים פשוט באמת שאין ברירה וחייבים להתחיל בעשיה, אחרת... תישארו ללא עבודה.

אז... עבור כל העייפים, שאפילו ההקדמה הקצרה הזו השאירה אותם ללא רוח במפרשים, עבור כל מי שיודעים בלב ליבם שאין להם ברירה והם חייבים לשנות עבודה ולחפש חדשה, אבל פשוט לא מצליחים להקים את עצמם ולהשקיע בזה ו...עבור כל אלה שכבר התעייפו מחיפוש עבודה מתמשך, הנה 4 טיפים שינסו להקל עליכם קצת ולהמתיק את הגלולה המרה:

1. שלח לחמך על פני המים- פרופיל בלינקדאין, אני מניחה שכבר יש לכם, נכון? (אם לא- נו, נו, נו!) אם ככה, חצי מהעבודה כבר עשויה (היפ, היפ, הוריי!). מה שנותר לכם לעשות עכשיו זה לוודא שיש לכם בפרופיל פיסקה שכותרתה SUMMARY. למה? כי זהו אחד מהחלקים החשובים בפרופיל, כזה שהעין נמשכת אליו. זהו גם החלק שנמצא מעל כל הפירוט של הניסיון התעסוקתי שלכם. אז מה כדאי לכם שיופיע בפיסקה הזו? 6 פרטי מידע חשובים, שיהפכו את התקציר שלכם מסתם עוד אחד, ל...למשהו טוב הרבה יותר. הנה לכם השישיה:
- פרטי התקשרות (טלפון, מייל)- אם לכם אין כוח להתניע, העבירו את המקל למישהו אחר...
- מה אתם עושים?
- מה אתם יודעים?
- מה מיוחד אצלכם?
- מסר אישי
- התמחויות

2. למגנט הצעות מגונות- טוב, זה לא מה שאתם חושבים! וכן, אני עדיין באותו הנושא של לינקדאין, אז אל תירדמו לי עכשיו (אני יודעת שזה לא קל). אז למה אני מתכוונת? לכך שאם אין לכם כוח להיות אקטיביים באמת, אז לפחות היו כאלה שגורמים לאחרים להיות אקטיביים במקומכם. בלינקדאין מסתובבים המון ציידים, אז למה שלא תהפכו את עצמכם לטרף קל? כל שזה דורש מכם זה ללבוש אדום וללכת לטייל בתוך הרפת. לא... לא באמת, אבל כמעט והנה ההסבר: יש לא מעט עובדים שמקבלים בלינקדאין "הצעות מגונות" מהד-האנטרים, ממגייסים, מאנשים שמתמחים ב Sourcing. במילים אחרות, אלה לא חברי לינקדאין שבהכרח מחפשים עבודה, נהפוך הוא... רוב הסיכויים הם שהם עובדים כרגע ומרוצים, אבל, מידי פעם הם מקבלים הודעות אישיות עם הצעות עבודה מפתות. נו, איזה כיף, לא? לא עושים כלום ולמרות זאת מחזרים אחריהם... 
אז נכון, בכדי שזה יקרה גם לכם, צריך שיהיה לכם פרופיל LinkedIn מלא ומרשים, אבל, גם אם כבר יש לכם כזה, זה לא אומר שהציידים ישימו לב אליכם- יש מצב שתצטרכו לעשות קצת טיזינג... 
איך?
- התחברו לאנשי גיוס, משאבי אנוש, ריקרוטרים פרלינסרים, הד-האנטרים ו... זהו (נו, הבטחתי שאלה טיפים לעצלנים...)! הדבר היחיד שתצטרכו לעשות זה לבקר בעמוד הבית שלכם בלינקדאין ולעיין קצת בסטטוסים שעולים שם. יכול להיות שבקרוב אחד מהם יעלה סטטוס חביב עם תיאור משרה עוד יותר חביבה...
- היו מציצנים- מידי פעם הציצו בפרופילים של אחרים. של מי? של מי שבא לכם. כל מי שיכול להיות שיש לו משהו להציע לכם. כשאתם מסתכלים עליו, הוא יקבל הודעה שמישהו צפה בפרופיל שלו. וכולנו סקרנים מאוד לדעת מי מסתכל עלינו, נכון? הנה לכם שיטה למשיכת תשומת לב, מבלי להזיע יותר מידי.
- התחברו לאנשים שיש להם המון קשרים. כל אחד מהם ירחיב את רשת הקשרים שלכם מדרגה 2 בעשרות מונים. ובלינקדאין הגודל כן קובע (היי, מה יש לכם? אני מתכוונת לגודל של רשת הקשרים שלכם!).

3. להפסיק לענות לטלפונים- מה?!?! כן, כן, מה ששמעתם ואני אסביר: כשאנחנו מחפשים עבודה, אנחנו מרגישים שאנחנו חייבים להיות זמינים 24X7 לטלפונים ממעסיקים שעשויים לגאול אותנו מייסורינו. וזה נכון! מאוד כדאי שתהיו זמינים כמה שיותר, אבל! לא בכל מחיר. קיבלתם טלפון ואתם בדיוק בשיאו של חלום מתוק, באמצע שלאף שטונדה נעים בצהריים מהבילים? יופי! אני שמחה בשמחתכם, אבל עשו לעצמכם טובה ואל תענו! מענה לראיון טלפוני כשמעטרים את חוטי המחשבה שלכם קורי שינה, מוריד את הסיכויים שהראיון הטלפוני יתורגם לזימון לראיון פרונטלי בעשרות אחוזים. העצה הזו תקפה לכל מקרה שבו אתם לא בשיאכם, לא מרוכזים, לא יכולים לדבר או באמצע בייביסיטר משמשים מקפצה אנושית לערימת ילדים רעשניים. לא משנה מהי הסיבה, אם אתם לא יכולים לדבר בריכוז, פשוט אל תענו.
מצד שני, כדי לא לפספס לגמרי, בהזדמנות הראשונה שיש לכם- החזירו צלצול. אגב, אם השיחה מתקבלת ממספר חסוי- אין לכם ברירה אלא לענות לה, אבל, רק בכדי לקחת פרטים מלאים של המתקשר (טלפון, שם, שם חברה ומתי הכי טוב לנסות להתקשר אליו חזרה).

4. להשתמש ב Canned Responses של Gmail- מרגישים שאתם כל הזמן חוזרים על עצמכם ושולחים שוב ושוב את אותה התשובה, את אותו התוכן ובאותם הנושאים?
הנה טיפ שיחסוך לכם המון (!) זמן:
Gmail מאפשר לכם לשמור תכנים קבועים, שאתם משתמשים בהם כל הזמן כך שבכל פעם שאתם שוב צריכים לשלוח את אותה תשובה שחוקה, לא תצטרכו להקליד אותה מחדש. איך עושים?
נכנסים בצד ימין למעלה להגדרות.
לוחצים על כפתור ה LABS.
בוחרים Canned Responses.
לוחצים Enable.
ואז Save.
אחרי שהקלדתם במוד ה Reply את הטקסט הרצוי, לחצו על Canned Responses menu דרך לחיצה על סימן הפירמידה ההפוכה שבתחתית המסגרת של מייל התשובה.
בחרו New canned response.
תנו לזה את השם הרלבנטי.
לחצו OK.
מעכשיו, בכל פעם שתצטרכו את הטקסט הקבוע הזה, לחצו על Reply ובחרו את התשובה שהכינותם מראש. ממש בתיה עוזיאל של שנות ה 2000... :)

***אפשר לשפץ לבד את הבית, ואפשר ללכת לאדריכל. נכון, האדריכל יעלה לכם כסף, אבל גם יחסוך לכם הרבה עוגמת נפש, בזבוז זמן, בזבוז כסף, יקשר אתכם למקומות שבהם תקבלו את אותה הסחורה בחצי מהמחיר, ימליץ לכם מה נכון ומה לא נכון ובקיצור- יהפוך תהליך ארוך לקצר, יעיל וחלק יותר. בדיוק אותו הדבר בחיפוש עבודה- אם אין לכם יותר מידי זמן פנוי לבזבז על זה, אם ניסוי וטעייה הם לא כוס התה שלכם, אם אין לכם יותר מידי סבלנות ואם אתם מבינים שלכל מקום אפשר להגיע מהר יותר, כשמשתמשים ב GPS הנכון- צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש ולמציאת עבודה:
שדרוג קו"ח, הכנה לראיונות, שימוש מתקדם בלינקדאין, שיטות חיפוש יצירתיות ומקוריות:
מאיה בוכניק: 054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com


Google+

2 comments:

 1. פוסט מעייף ומייאש,מלא בססמאות לא ברורות. אינו תכליתי ואין בו הצעות יעילות.
  בקיצור, לחפש עבודה זו כבר משרה בהיקף מלא והכי חשוב ועיקרי: תהנו מהחיפוש, הפכו אותו למשחק יום יומי, הציבו מטרות קיראו והקשיבו.
  בברכה
  בונדי

  השבמחק
 2. בונדי אתה חוצפן!
  והתגובה שלך גם היא מלאה בסיסמאות!

  מאיה תודה. כיף לקרוא את הפוסטים שלך.

  מ.

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...