הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 28 בספטמבר 2014

השילוש הקדוש: טיפ מסתורי להצלחה בראיון עבודה

"המשימה שלכם נחלקת ל-3 חלקים!" ירעם קולו של המ"מ שלכם בצבא. ו..."יש לכם 3 שניות להסתדר בשלשות!".
נשמע מוכר? 
בטוחה שכן, מי לא יודע שבצבא הכל נחלק לשלושה חלקים?

אז זהו, שבצה"ל לא המציאו שום דבר חדש, הם פשוט מכירים היטב את ההשפעה המסתורית שיש למספר 3. לאיזה השפעה מסתורית אני, לכל הרוחות, מתכוונת?
נו, באמת... אני בטוחה שאם תחשבו על זה תגלו בעצמכם ששלוש זה הרבה יותר מאשר סתם מספר.

אז ככה: אני בטוחה ששמעתם על השילוש הקדוש בנצרות, ואני בטוחה שסבתא שלכם מתישהו לימדה אתכם את החוק הבלתי כתוב שפרחים לא קונים בזוג- או שקונים אחד, או שלושה (או מספר אי-זוגי אחר) ו... מה לגבי האמונה הרווחת ש...צרות תמיד מגיעות בשלשות? 

נכנסים לראש? הנה עוד כמה דוגמאות לשלטונו הבלתי מעורער של המספר 3 בתרבות האנושית: זהבה ושלושת הדובים, שלושה בסירה אחת, "הו, הו, הו!" שמכריז סנטה קלאוס, לכל סיפור יש התחלה-אמצע-וסוף, רוב האנשים נוקשים בדלת 3 נקישות, שלושת הקופים (זה שמכסה את עיניו, זה שמכסה את פיו והשלישי שמכסה את האוזניים), "באתי, ראיתי, כבשתי!", שלושת האבות במקרא, שניים רבים- השלישי לוקח, משלוש יוצא...אחד, שלושת המוסקטרים, חוק שלוש השניות בכדורסל (ולא לשכוח שהסלים הכי מרשימים מקבלים 3 נקודות)... האמת היא שזה ממשיך וממשיך, אבל נראה לי שהבנתם את כוונתי (ואם יש לכם עוד דוגמאות, הוסיפו אותן למטה בתגובות).

אז מה הקטע שלנו עם המספר 3? שאלה טובה... מה שבטוח הוא שהמספר הזה בא לנו טוב. ולא רק זה, אלא שזהו מספר מעולה בכדי להעביר מסר בהצלחה. למעשה... יש אפילו חוק כזה שנקרא "חוק השלוש של הכתיבה". העיקרון הזה טוען שכל תוכן יהיה מצחיק יותר, משכנע יותר, ברור יותר אם יוצג בשלישיה.

ואולי... אולי זה בגלל ש-3 זה פשוט מספר שובר שוויון או שאולי ככה התפיסה האנושית עובדת, אבל מה שברור הוא שיש משהו במספר הזה שפשוט יוצר תחושה של שלמות. בלטינית, אגב, יש פתגם שגורס: "omne trium perfectum"= כל מה שמגיע בשלשות הוא מושלם.

אם ככה, בואו ונחבר את זה לעניינינו- חיפוש עבודה. מכיוון שבחיפוש עבודה יש לא מעט מצבים שבהם עלינו להעביר מסרים- כתובים או בעל פה, למה שלא נשתמש בעיקרון הזה בדיוק בכדי להעלות את הסיכויים שלנו להצליח?
הנה ככה:

1. הכינו מראש לפחות 3 ממליצים. מצד אחד- מעסיקים לא מסתפקים בממליץ אחד ומצד שני, 2 ממליצים עלולים ליצור מצב מאוזן (אחד ימליץ והשני קצת פחות...). מה יקרה אז? תיקו זה מצב לא משכנע כשאתה מעוניין לגייס עובד חדש. אז מה עושים? צריך ממליץ שלישי - שובר שוויון (בתקווה שהוא מטה את כף המאזניים לצד החיובי), לכן כדאי מאוד שיהיו לכם 3 ולא פחות.

2. מכירים את השאלה הנחמדה "מהן התכונות השליליות שלך?"? חשבו מראש על 3 תכונות כאלה ולא רק על אחת! תכונה אחת בטוח שלא תספק את המראיין שלכם, אבל 3 כן.

3. אותו הדבר בהתייחס לכישורים רכים. רוצים לתאר את עצמכם? אל תפרטו רשימה של אינסוף תכונות אישיות מרשימות. בחרו 3 וזה ישאיר רושם חזק יותר מרשימה של 10.

4. הכינו מראש 3 דוגמאות לכל שאלה אפשרית בראיון. הרי ברור לכם שהמראיין ישאל שאלה וכשתסיימו לענות, הוא יבקש דוגמא. הכינו 3. הדוגמא הראשונה יוצרת מסר/רעיון, השנייה מחזקת אותו והשלישית- נו, השלישית כבר מראה שזה הרבה יותר מצירוף מקרים... שזו לא מקריות, שזה משהו שמאפיין אתכם.

5. ולסיום- הכינו 3 שאלות לסוף הראיון. 3 שאלות חכמות שיוכיחו למראיין שאתם לא אדישים, שאלות שמראות שאכפת לכם ושאתם מעוניינים בתפקיד ובמקום העבודה.

אופס! כנראה שכתיבת הפוסט הזה ריגשה אותי עד מאוד, עד כדי כך שהעוגיה שכירסמתי תוך כדי הקלדה נפלה עכשיו לרצפה!
המממ... אבל אל דאגה, הרמתי אותה תוך פחות משלוש שניות...כך שעל פי חוק 3 השניות הידוע (של האוכל שנופל לרצפה... הנה לכם עוד הוכחה להשפעתו הבלתי מעורערת של אדון 3) מותר לי להתייחס לזה כאילו זה מעולם לא קרה ולהמשיך ולבלוס... ;-)

שיהיה לכולם חג שמח!

צריכים סיוע בתהליך חיפוש העבודה? צרו קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש ולמציאת עבודה:
כתיבת קורות חיים, שדרוג קו"ח, הכנה לראיונות, שימוש מתקדם בלינקדאין, שיטות חיפוש יצירתיות ומקוריות:
מאיה בוכניק: 054-7380310
maya.bouhnik@gmail.com

Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...