הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 14 בדצמבר 2014

כמו במונופול כל קריירה מתחילה במשבצת דרך צלחה, אבל איך מתקדמים משם? טריק לינקדאין חדש!

אחת הבעיות הגדולות ביותר בכל הקשור לקריירה, איננה קשורה כלל וכלל בביצוע פעולות כלשהן. לא ולא! הביצוע, למרות שהוא עניין מורכב בפני עצמו, הוא רק חלק קטן מהבעיה. החלק הבעייתי העיקרי הוא התכנון.

קבלו סיפור משעשע: לפני שנים רבות נסעתי ללונדון עם אחי. באחד הבקרים ירדנו לארוחת הבוקר ולידינו ישבה קבוצה של מספר זוגות ישראלים. כמובן שקולם נישא למרחוק ומהשולחן שלנו יכולנו לשמוע את השיחה שלהם. אחד מהם בהה במשך מספר דקות במפה (כן, בזמנו עוד היה נהוג להשתמש במפה מ...נייר (!)) ובעודו בוהה הוא הכריז במורת רוח ש..."חבר'ה, נראה לי שהיום תהיה לנו בעיה! נצטרך לבצע החלפה של 2 רכבות ברצף באנדר גראונד...!!".

"המממ... אכן בעיה סבוכה ונוראה!", גיחכתי לעצמי מתחת לאף, תוך פילבול עיניים ופליטת אנחה. "מה כבר כזה בעייתי בלהחליף רכבות? הרי ההתמצאות במערכת האנדר גראונד הבריטית כל כך פשוטה: מחליטים לאן רוצים להגיע, מציצים במפה, מוצאים תחנה, בודקים את הצבע של הקו ומה שם תחנת היעד הסופית בכיוון הרצוי ו... Voila! חחח איזה ביג דיל הוא עושה מכלום!".

אני נזכרת בחדר האוכל הלונדוני הקטן הזה, בטוסט היבשושי שלעסתי ובפנים המבולבלות של שותפינו הקולניים לארוחה בכל פעם שהנושא "קריירה" צץ (ועם תחום עיסוק כמו שלי, הוא מן הסתם עולה לעיתים תכופות). הסיבה לכך היא שלטעמי "קריירה", היא בדיוק כמו נסיעה ברכבת בכל עיר גדולה בעולם- הנסיעה פשוטה מאוד כשברור לנו מהי תחנת היעד, גם אם... אללי! צרה צרורה! נצטרך להחליף מספר רכבות בדרך. 

אם תציצו בתמונה המופיעה כאן בהמשך תראו משהו שעשוי באמת להזכיר את מפת האנדר גראונד. זוהי תמונה מתוך כלי חדש של LinkedIn שמטרתו לעשות קצת סדר בקריירה.

תכנון מסלול קריירה כשתפקיד היעד הוא מנכ"ל

אז איך זה עובד?

נניח שאתם חולמים על משרת DBA , יועץ לימודים, מומחה איכות הסביבה, מנהל משאבי אנוש, DATA ANALYST או אפילו מנכ"ל. "יופי שיש לי חלום..." אתם חושבים לעצמכם... "אבל, איך אני מגשים אותו?!" . 

אז קודם כל, אני מזכירה: כשהיעד ידוע- הדרך לשם הרבה יותר קצרה וברורה. הבעיה הקשה יותר היא כשלא יודעים מהו היעד- ואז מתחילים להתברבר בדרך, להסתבך בצמתי דרכים, ללכת אחורה וגם... ללכת לאיבוד.

ההנחה שלי עכשיו היא שאתם יודעים מה אתם רוצים, רק לא ברור לכם על איזה רכבת לעלות כדי להגיע לשם. 

נמשיך: כיוון שבלינקדאין מרוכז כל כך הרבה מידע, זה הרי מתבקש לעשות עליו כל מיני בדיקות וחיטוטים וללמוד מהתוצאות שעולות. זהו בדיוק הרעיון גם כאן. הסתכלו נא על התמונה. בצד ימין למעלה תוכלו לראות סרגל חיפוש שאפשר לבחור בו אחד מעשרות התפקידים שברשימה. חפשו את התפקיד שהוא היעד שלכם. תוך שניות תקבלו מפה, הנה כמו זו שאתם רואים בתמונה.
בחרתי לצורך הדוגמא בתפקיד היעד: מנכ"ל, ולינקדין מסמנת את השבילים שמובילים לתפקיד הזה על פי ניתוח של מיליוני פרופילים אמיתיים ובמקרה הזה, בחינת רצף הקריירה של אנשים המגדירים את תפקידם כניהול כללי. עוביו של הקו וגודל המעגל מעידים על כמות האנשים שעברו באותו השביל. כמו שאפשר לראות בתמונה (וזה ממש לא מפתיע)- אם אתם חולמים על מנכ"לות כנראה שאין מנוס ותהיו חייבים לעבור בדרך בתפקיד בתחום המכירות... לחילופין, תוכלו להקים חברה משל עצמכם ולהגיע משם לאותו היעד, רק שזו אפשרות שהיא פחות שכיחה- וגם זה לא מפתיע.

הקליקו כאן על הלינק המצורף ונסו בעצמכם. ואל תשכחו...: בדיוק כמו במונופול, כל קריירה מתחילה במשבצת ההתחלה. אם אתם חולמים להגיע לאנשהו, טוב תעשו אם תעצרו לרגע, תחשבו ותתכננו. רק קחו בחשבון שבדיוק כמו בזריקת קוביות, לפעמים הגורל לא יבוא לקראתכם ולעיתים תיתקלו בדרך בהפתעות לא ממש טובות, אבל כל עוד לא תקבלו את קלף הפקודה "לך ישר לכלא מבלי לעבור בדרך צלחה ובלי לקבל 100 לירות", אז... כנראה שהכל יהיה, למרות הכל... בסדר! :)

צריכים סיוע בתכנון הקריירה שלכם? רוצים להכיר עוד טיפים לשימוש מתקדם בלינקאין?
פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- סימולצית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר
Google+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...