הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 22 במרץ 2015

הלו, ככה לא כותבים מודעת דרושים! 10 טעויות הזויות שמעסיקים עושים

הבלוג הזה מוקדש למחפשי עבודה ורוב הטיפים שאני כותבת כאן מיועדים לייעול תהליך מציאת העבודה עבור הצד של
המועמדים. אבל! בטנגו הזה יש שניים וגם המעסיקים אינם חפים מטעויות- נהפוך הוא!

למען האמת, אני נחשפת לטעויות האלה כל הזמן, אם באופן עצמאי דרך חיטוטים שונים שאני עושה ברשת ואם דרך מחפשי העבודה שאני פוגשת בפגישות הייעוץ. דרכם אני נחשפת לצד השני של המטבע- לסיפורים הזויים, לתופעות מוזרות, להתנהלויות מסתוריות, וליחס שהוא ממש לא לעניין כלפי מועמדים בכל מיני שלבים בתהליך הגיוס.

אז הפעם בפוסט הזה, אני פונה אליכם- המעסיקים- בנוגע לנושא חשוב שכדאי לכם לשפר ובהקדם. כוונתי לדרך שבה אתם מפרסמים את מודעות הדרושים שלכם. חלקכם צדיקים בסדום ותיאורי המשרות שלכם מרשימים, מלהיבים, ברורים וכתובים היטב, אבל יש ביניכם גם אחרים... שמפרסמים מודעות דרושים רוויות בטעויות מכל מיני סוגים.

אז הנה לכם, 10 הטעויות הבולטות שמעסיקים עושים במודעות הדרושים:

1. קצר ולא קולע- מודעות דרושים באורך של 2-3 שורות סה"כ. ברור מראש שמודעת הדרושים לחלוטין איננה מייצגת את התפקיד הפתוח. רוב מחפשי העבודה יגרדו במצח כשיקראו את תיאור המשרה, לא ממש יבינו במה מדובר ו...ישלחו קורות חיים בכל זאת, כי יסמכו על המזל. זו בדיוק הסיבה לכך שהמעסיק מקבל אינספור קורות חיים, חלקם הגדול איננו מתאים. אם ככה אתם כותבים תיאורי משרה- אין לכם שום סיבה להתלונן על מחפשי העבודה, כי המקור לבעיה הוא אתם בעצמכם!

2. רב הנסתר מן הגלוי- הנה עוד בעיה שגורה: מה אתם מבקשים מהמועמד (=דרישות המשרה) - זה אכן מפורט היטב במודעה, אבל מה אתם מציעים למועמד (=תיאור התפקיד, סביבת העבודה, ממשקים, אתגרים)- נשאר בגדר תעלומה. מועמדים רוצים (וזכאים) לדעת מה יוצא להם מהגשת מועמדות לתפקיד, עוד לפני ראיון העבודה. הם לחוצים בזמן, לעיתים מחפשים באופן דיסקרטי וממש לא מעוניינים לפנות לתפקידים לא רלוונטיים, אז תחסכו להם בבקשה!

3. אורך תיאור המשרה- כאורך הגלות. שורות על גבי שורות של טקסט מדוקדק המפרט בדיוק איזה סופרמן אתם מחפשים למשרה. הלוואי שהיינו חיים באוטופיה, הלוואי שכל עובד היה כוכב מחונן ואיש אשכולות, ממש כמו ליאונרדו דה וינצ'י. אבל זה לצערנו לא קיים! יודעים מה? ברור שאתם מחפשים את הדובדבן שעל הקצפת, ברור שאתם לא רוצים לקבל הצפה של מועמדים לא מתאימים, אבל היי, אל תגזימו! יש תיאורי משרה שמגיעים לאורך של שני עמודים של דרישות- אה כן, ויחד עם רשימת הדרישות הבלתי אפשרית מופיעה עוד בקשה: 3-5 שנות נסיון- חובה! מעניין מי הגאון שיכול לענות על כל כך הרבה דרישות עם נסיון מועט כל כך של עד 5 שנים... 

4. החיות ביער שאלו:"מי הוא מיץ פטל?" אבל אף חיה לא ידעה- משרות חסויות ללא שם החברה המגייסת. ברור לי למה לפעמים אין מנוס מפרסום משרה חסויה. זה קורה כשצריך להחליף עובד קיים ולהתחיל בתהליך הגיוס עוד לפני שבוצע הליך של פיטורים. אבל, לא יכול להיות שהמצב הזה שכיח עד כדי כך! קחו בחשבון שמועמדים עובדים שמעוניינים לשדרג את עצמם ומחפשים עבודה תוך כדי עבודה לא יפנו למשרות חסויות, כך שאתם מפספסים פלח שוק גדול של מועמדים פוטנציאלים.

5. חסמב"ה: חבורת סוד מוחלט בהחלט- טייטלים של משרות שצריך פרשנות רש"י בכדי להבין למה התכוון המשורר. יש בלי סוף דוגמאות לכותרות בלתי ברורות בעליל, המשולבות בכל מיני קיצורים ומונחים פנים-ארגוניים. לעיתים מצויינת שם החטיבה הפנימית בתוך הארגון, לפעמים זהו טייטל פנימי שאף אחד לא מבין מבחוץ, לפעמים זהו קיצור או ראשי תיבות שאפילו מועמד עם נסיון רלוונטי לא יזהה. הנה 2 דוגמאות:
CAPA Leader in NM - GEHC MICT
 Image Quality Intern for PTK

**אגב, ניסיתי לפענח את הדוגמה השנייה (על הראשונה ויתרתי מלכתחילה). הרצתי חיפוש בגוגל כדי להבין מה זה PTK- וגיליתי מספר דברים(נו, לומדים בכל גיל...): 
1.לפי וויקיפדיה זה:
 PTK is a 2D rendering engine and SDK developed by Phelios, Inc., that allows computer programmers create downloadable games in C++.
2. לפי אתר בתחום הרפואי, הקשור לניתוחי עיניים זה קיצור של:
Photo+Therapeutic+Keratectomy
3. והכי מצחיק שיש גם עוד הסבר אפשרי...: המיקום של המשרה הוא בפתח תקווה. אז... יכול גם להיות ש...PTK זה בסך הכל קיצור של שם העיר?! לאלוהים הפתרונים.

6. כל מי שבא- ברוך הבא! טוב, על פניו מדובר במשרות שמאפשרות לכל מי שנשימה באפו להגיש מועמדות, כי כל מה שנדרש להן אלה דברים שכמעט כל בן אנוש עשוי להכיר ולדעת. בינינו- לא יכול להיות שהמעסיק עד כדי כך זורם ופתוח להצעות. מסקנה? לא הושקעה שניה מיותרת  של מחשבה בכתיבת תיאור המשרה והתוצאה דומה לתוצאה של טעות מספר 1.

7. להרגיש בלי- להיות עם- משרות למתחילים הדורשות 3 שנות נסיון. הנה פרדוקס ותעלומה בהחלט מוזרה! בכותרת תופיע המילה זוטר/מתחיל/בוגר חסר נסיון ובתוכן של הטקסט תגלו שהשמחה שלכם הייתה מוקדמת מידי, כי אחת מדרישות המשרה היא: חובה- 2-3 שנות נסיון! המממ... 

8. זהירות- אפליה! אפליית אמהות/נשים/מועמדים בני 40 ומעלה/כל מגזר אחר באוכלוסיה. לעיתים האפליה מוצנעת ומרומזת ולעיתים היא ברורה וכתובה שחור על גבי לבן. מיותר לציין שזה אסור בתכלית האיסור ולא חוקי!

9. הכלבוייניק- כאן מדובר במשרות שהן מעין מיש-מש לא ברור של צרכים שונים ומשונים שיש למעסיק. אין באמת מקצוע כזה או תפקיד כזה במקומות עבודה אחרים וגם אין שם ברור לתפקיד שכזה, לפעמים מדובר באיחוד של 3 משרות לתפקיד אחד ולפעמים זה סתם טייטל ארוך שצריך לקחת נשימה ארוכה לפני שאומרים אותו. אז מה עושים? ממציאים משהו... שם תפקיד שהוא או לא ברור או באורך הגלות. ואם התמזל מזלכם והתקבלתם לתפקיד- נראה אתכם מסבירים למשפחה שלכם ולחברים מה בעצם התפקיד שלכם... :)
הנה 2 דוגמאות אקראיות, קחו נשימה ודמיינו את עצמכם מכירים אדם חדש ומציגים לו את עצמכם:
VLSI Failure analysis, Reverse engineering & Hardware design professional
Student for research and development of hardware verification technologies

10. מסע כומתה- משרות שהגשת המועמדות להן מוציאה את המיץ. לא צריך לפרט פה, נכון? מדובר בדרך כלל בארגונים גדולים שאי אפשר סתם ככה לשלוח אליהם קורות חיים, הו לא! צריך למלא אינספור פרטים באתר שלהם ולענות על רשימה ארוכה של שאלות (אה, והנה השיא: נניח שאתם מחפשים עבודה והחלטתם שאין ברירה, אלא להשקיע במילוי כל השלבים האלו. אתם משקיעים לא פחות מחצי שעה במילוי כל הרובריקות באתר של החברה הנחשקת ואז?! טוב, בדיוק בשלב האחרון קורה משהו לא צפוי כמו תקלה או הודעת שגיאה והכל נמחק...). דעו לכם מעסיקים- בד"כ מועמדים שיש עבורם הרבה ביקוש לא יואילו בטובם לעבור את דרך החתחתים הזו בכדי להגיש אצלכם מועמדות. התוצאה: הארגון מאבד פלח גדול של מועמדים טובים. וחבל!

נ.ב.
תודה לאלון גמליאל מאתר JobList על ההשראה לפוסט הזה ועל הדוגמאות.

ועוד משהו: יש לכם עוד דוגמאות? אשמח אם תעלו אותן כאן למטה בתגובות...!

מחפשים עבודה והתהליך לא מתקדם? פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכר


2 comments:

  1. טוב לדעת שגם את קולנו משמיעים. כל מה שהוזכר פה מהווה נתח גדול מאוד מהתסכול שמלווה את תהליך החיפוש. פשוט זוועה.

    השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...