הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 28 ביוני 2015

ניסוי: חושדים שמגייסים לא קוראים קו"ח? תראו מה קרה לקו"ח הפיקטיביים של פרנק נ. שטיין

image:olovedog/FreeDigitalPhotos.net
לעיתים קרובות מחפשי העבודה מרגישים כמו דני-דין: רואים (את המשרות ושולחים קורות חיים), אבל בלתי נראים. ממש כאילו... כאילו אף אחד לא קורא את קורות החיים שלהם...
למעשה, התחושה הזו לא לגמרי דמיונית. כך מסתבר בניסוי שנעשה לאחרונה. בפעם ה 12 ביצעה השנה חברת היעוץ לגיוס עובדים CareerXRoads את הניסוי השנתי שלה: "ניסוי המועמד המסתורי". מטרת הניסוי לבחון את התנהלות מחלקות הגיוס, לאתר שגיאות ולהציע שיפורים. השנה בכדי לבחון את התנהלות המגייסים, בנתה החברה קורות חיים של מועמד פיקטיבי בשם פרנק נ. שטיין וקורות החיים שלו נשלחו ל- 100 החברות המובילות של המגזין Fortune, בין החברות הללו: גוגל, גולדמן סאקס, ודלוייט.

קורות החיים הבדויים כללו אינפורמציה שאם מישהו באמת קרא אותה הוא היה מבין מהר מאוד שמדובר פה במתיחה: נתחיל בשם המועמד- מזכיר לכם מישהו? בהמשך, בפרק הנסיון התעסוקתי נכתב כי "פרנק" זכה בפרס "בורג הכסף" כשעבד בחברת ג'ונסון את ג'ונסון ואחרי זה באחד מהבולטים כתוב שיש לו נסיון בגיוס שחקנים לסרטי אימה של ערפדים: דרקולה, יומני הערפד ודם אמיתי.
ממש בסוף הרזומה, יוצריו הוסיפו מספר שורות שבהן הם הודו שמדובר בקורות חיים פיקטיביים וש...: "מזל טוב אם הגעת עד כאן! רוב המגייסים לא מגיעים לפה...!"

מה לדעתכם היו תוצאות הניסוי? 
ובכן, התוצאות היו די מביכות...: 66 מהחברות לא הגיבו (מי אמר דני דין ולא קיבל?...), 28 מהן שלחו מייל עם תשובה שלילית ו-6 חברות (!!) התקשרו או שלחו מייל לאדון "פרנק" בכדי לזמנו לראיון עבודה! רק 2 מגייסים שלחו חזרה מייל עם תגובה ששמו לב שזהו מועמד בדוי...
להזכירכם- מדובר כאן ב 100 החברות שנבחרו כחברות שהכי טוב לעבוד בהן ושיש להן מוניטין שהולך לפניהם...


מסקנות?

1. אני תמיד טוענת שהסיכוי לקבל תגובה למשלוח של קורות חיים, כשהם כתובים נכון, עומד בממוצע על 5-8 אחוזים (תלוי במספר משתנים). גם תוצאות הניסוי הזה תומכות בכך, כי 6 חברות התכוונו לזמן את פרנק לראיון מתוך 100 שליחות. חשוב לציין שמראש החוקרים השקיעו מחשבה רבה ביצירת קורות חיים מלאי buzz words, שיעלו בוודאות בחתכים של תוכנות סינון אוטומטיות.
2. רק 28 חברות טרחו להשמיע קול ולשלוח עדכון שקיבלו את קורות החיים ושהתשובה שלילית.
3. מגייסים רבים אינם קוראים את קורות החיים ובטח שלא מגיעים עד לסופם, אחרת הם גם היו קוראים את ההערה שנכתבה שם בסוף.
4. המגייסים שיצרו קשר במטרה להמשיך את התהליך עם המועמד הערפדי, מוכיחים עד כמה שלב סינון קורות החיים הפך לרובוטי ועד כמה קריאת קורות החיים היא בסך הכל רפרוף מהיר על מנת לאתר את מילות המפתח המתאימות ותו לא.
5. ולסיכום, הנה לכם עוד הוכחה למה כל כך חשוב לבנות ולטפח רשת של קשרים מקצועיים, כדי שתוכלו להפעיל אותם בעת חיפוש עבודה ולעקוף את תהליכי הסינון הקלאסיים.

בשורה התחתונה, מכיוון שאני עדה לכמות הזמן, האנרגיות והמחשבה שמחפשי עבודה רבים משקיעים היום בכתיבת קורות החיים שלהם, לא נותר אלא לקוות שבקרוב מאוד גם המגייסים ישקיעו לפחות רבע מהזמן הזה בקריאתם...

כך נראו קורות החיים של "רכז הגיוס" ו"מחפש העבודה" פרנק נ. שטיין:למעוניינים, הקליקו כאן ללינק למאמר המלא על ניסוי "מחפש העבודה המסתורי".


מחפשים עבודה? החיפוש תקוע ולא מתקדם? לא מגיבים לקורות החיים שלכם? חושדים שקורות החיים שלכם לא עוברים את סינון התוכנות האוטומטיות? פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

2 comments:


 1. המסקנות האלה לא נובעות מהתוצאות:
  1. זה שלא חזרה תשובה לא מרמז שמדובר במועמד "נעלם מהעין". סביר להניח באותה מידה שהמגייס שקרא את קו"ח האלה פשוט לא הגיב כי הוא הבין שמדובר בשטות ואין צורך לבזבז על זה זמן מיותר.
  2. אלו שהחזירו תשובה שלילית-יכול להיות שהם עובדים עם מערכת ממוחשבת שברגע שקו"ח מסומנים כ"לא מתאים" מיד נשלח מייל עם תשובה שלילית.

  כך שלמעשה, התוצאה היא שהרוב המוחלט של קורות החיים נקראים. יותר מזה, הם נקראים ברמת התעמקות מספיקה כדי להבין האם המועמד קשור בכלל לתחום המשרה או לא. את הסינון הבא, ממילא עושה מישהו מקצועי יותר כמו המנהל המגייס.


  השבמחק
  תשובות
  1. לאנונימי,
   לגבי 1. מכיוון שכתוב בסוף שזהו ניסוי ושהמגייס מבין שהוא נבדק, יש כאן טריגר חזק שאמור לגרום לו להראות שהוא לא נפל בפח וגם להגיב. אם אני הייתי יודעת שעליתי בחכה של ניסוי כזה, הייתי מאוד רוצה להוכיח ש"אצלי זה לא קורה"...
   לגבי 2. כן, זה גם יכול לקרות, אבל בכל מקרה רק 28 חברות שלחו מייל כזה.

   ובל נשכח את התוצאה של 6 החברות שיצרו קשר בכדי לזמן לראיון... ל 6 המגייסים הללו אין שום תירוץ טוב...

   מחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...