הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 26 ביולי 2015

הפוך על הפוך: איך תוכלו ללמוד מהמועמד הזה שמצא עבודה רק כי עשה הכל הפוך?

image:1shots/FreeDigitalPhotos.net
אם אתם מחובבי סיינפלד, אתם בטח זוכרים את הפרק שבו ג'ורג' הגיע למסקנה שהאינטואיציה שלו לא עובדת ותמיד מאכזבת אותו. זו הסיבה שהוא החליט לעשות הכל בדיוק הפוך מתחושת הבטן שלו ולראות מה יקרה. כמובן שהתוצאות החיוביות לא איחרו לבוא: הוא רצה להזמין בדיינר את הכריך הקבוע שלו, אבל בשניה האחרונה שינה דעתו והזמין משהו אחר והופתע לטובה, הוא כמעט אמר משהו  למישהי ו...בשניה האחרונה אמר בדיוק להיפך וכמובן קנה כך את ליבה. בזכות ההחלטות ההפוכות האלה דברים טובים (סוף כל סוף!) התחילו לקרות לו.

נזכרתי בפרק הזה השבוע כשנתקלתי בידיעה על מחפש עבודה אמריקאי מברוקלין בשם ג'ף סקרדינו. הבחור חיפש עבודה בענף הפרסום (הוא איש קריאייטיב), מה שהוביל אותו לשאול את עצמו את השאלה הבסיסית ביותר שמחפשי עבודה אמורים לשאול את עצמם: איך אני יכול לבלוט בהשוואה למועמדים המתחרים? איך אני יכול למשוך את תשומת הלב של המעסיקים? איך אני יכול להשאיר עליהם חותם ולגרום להם לרצות דווקא אותי?

טוב, האמת שהשאלה ה"פילוסופית" הזו היא לטעמי השאלה הראשונה במעלה שכל מחפש עבודה חייב למצוא לה תשובה לפני שהוא שולח החוצה מתיבת המייל את קורות החיים הראשונים שלו, כך שמיודעינו סקרדינו עשה נכון. אבל... הוא לא רק עשה- כיוון שקריאייטיב זה המקצוע שלו, עלה לו רעיון: הוא יצר 2 סוגים של קורות חיים: קו"ח רגילים כמו שיש לכולם וקו"ח שהוא קרא להם "קורות חיים רלבנטיים" ובדיוק פה נכנס המימד ההפוך כי קורות החיים האלה כללו, למרבה הפלא, את כל הכשלונות והחסרונות שלו.

כן, מה ששמעתם... בסעיף הנסיון הוא כתב על השנה הראשונה בתפקיד האחרון שלו- שנה שבה הוא לא הצליח לעשות שום דבר מועיל. הוא כתב על 3 המצגות הכושלות שלו בתפקיד ועל הקושי לשכנע ברעיונות שלו את הלקוחות אמריקן אקספרס ו-UPS. בתפקיד הקודם הוא פספס לקוחות לחברות פרסום מתחרות ולפני כן כשהיה מתמחה- היה צריך לעזוב את העיר בגלל שפשפשי מיטה השתלטו לו על הדירה ופשוט "אכלו אותו חי". זה כמובן ממשיך עוד ועוד עם רשימת ממליצים שלא ממליצים, רשימה של תכונות שליליות (לוקח את העבודה הביתה- מה שמכניס אותו לצרות עם האישה, שוכח שמות, לא מסכם ישיבות כמו שצריך בגלל שבמקום זה הוא מעביר את השיעמום בלשרבט שירבוטים, לא דייקן ולא משקיע מספיק בבריפים שלא מלהיבים אותו...). את הרזומה הוא חותם במוטו "The truth will set you apart!"


הוא שלח את שתי הגרסאות של קורות החיים לסך הכל 10 משרות שמצאו חן בעיניו ושהתאים להן (לא רק בתחום הפרסום) בהפרש של שבוע בין שתי השליחות ותחת שני שמות מועמד שונים.
והנה התוצאות:

- קורות החיים הרגילים הובילו לתגובה אחת בלבד ממעסיק (זה מחזק את טענתי הקבועה שהסיכוי הכי טוב שיש לכם לקבל תגובה למשלוח קורות חיים כשתהליך החיפוש נכון עומד על מקסימום 10% ולעיתים צונח לכיוון 5-8%...). התגובה הזו לא הובילה בסופו של דבר לראיון פנים מול פנים.

- לעומת זאת, קורות החיים ההפוכים קיבלו 8 תגובות (מתוך 10 שליחות!) ומתוכן הזמנות ל 5 ראיונות עבודה (!). אחת מהחברות כתבה לו כך: "קודם כל, אני מצדיע לך! מעולם לא קיבלתי קורות חיים כמו שלך! אני רואה מאות קורות חיים בשנה וזה מרענן לראות גישה שונה. העברתי את קורות החיים שלך בין אנשים במשרד וכולם מתים כבר לפגוש אותך". 
בתגובה אחרת שקיבל, כתבו לו: "עכשיו קיבלתי את קורות החיים ה"רלוונטיים" שלך. לצערי המשרה כבר אוישה, אבל בכל מקרה אשמח לשמוע על הפרויקט שלך. זו בדיוק צורת המחשבה שאנחנו אוהבים כאן!".

אז מהן המסקנות של כל זה עבורכם?
כנראה שגישה רעננה של כנות, שקיפות, פתיחות ומספיק ביטחון עצמי שעומד מאחוריהם עשו את העבודה במקרה של הפרסומאי הזה בדיוק כמו ההפוך על הפוך של ג'ורג' מסיינפלד.
וכנראה שלפעמים חייבים לשנות גישה, לנסות שיטות חדשות של התנהלות ולהיות פתוחים לדרכים אחרות וחדשות- ולכן, בחנו את עצמכם וחשבו על כך ברצינות: יכול להיות שאתם עושים כל הזמן בדיוק את אותו הדבר ומתפלאים שלא הולך לכם ושחיפוש העבודה תקוע? ויכול להיות שלמרות שלא הולך לכם אתם ממשיכים להשתמש באותו הקובץ של קורות החיים וממשיכים לענות את אותן התשובות השחוקות בראיונות העבודה ולחפש משרות בדיוק באותם  שלושה אתרי מודעות דרושים?
מספיק שרק אחת מהתשובות לשאלות כאן למעלה תהיה חיובית בכדי לרמוז לכם שאתם יכולים להשיג הרבה יותר, למצוא עבודה יותר מהר, לקבל יותר תגובות, להתקדם ביותר תהליכים- אבל כל אלו תלויים רק בכם ובכך שתשנו משהו במה שאתם עושים ותהיו פתוחים לנסות ולהתנסות באסטרטגיות חדשות. אסטרטגיות שמביאות תוצאות.

רוצים שינוי? רוצים תוצאות? צרו איתי קשר לקבלת פרטים על פגישת היעוץ לחיפוש עבודה:
054-7380310 או לביישנים: maya.bouhnik@gmail.comGoogle+

5 תגובות:

 1. הי
  סיפור יפה ..
  ממש כמו סרט הוליוודי קליל :-)
  אבל עכשיו ברצינות , גם אם זה אמיתי זה קורה אחת למיליון .
  לצערי לא מאמין שזה יצליח בטח לא בישראל

  השבמחק
  תשובות
  1. ודווקא בגלל שאתה לא מאמין שזה יצליח, כמו ג'ורג', אולי פשוט כדאי לנסות? אגב, בסוף הפוסט לא המלצתי לנסות דווקא את מה שהוא עשה, אלא לצאת מקבעונות באופן כללי ולנסות דרכים חדשות להתמודד עם תהליך החיפוש ובזה אין שום דבר קליל או מתקתק לצערי... :)

   מחק
 2. הוא חיפש עבודה בתחום הקריאייטיב, וברור מאליו שזה מה שכולם מחפשים שם. נראה אותו מחפש בישראל עבודה בצורה כזאת לתפקיד מהנדס או תפקיד ניהולי.

  השבמחק
 3. מעניין מאוד... אבל אני מניח שבתחום ההייטק זה היה פחות עובד

  השבמחק
 4. אהבתי וחייתי. מסקנה - בטחון עצמי תמיד עוזר :)

  השבמחק

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...