הרשמו לקבלת ניוזלטר שבועי כדי לא להחמיץ אף טיפ

רוצים להיות מעודכנים? לקבלה במייל של הטיפ השבועי לחיפוש עבודה:

יום ראשון, 16 באוגוסט 2015

8 עובדות, טריקים, טיפים ושטיקים לשימוש חכם בלינקדאין

image:bplanet/FreeDigitalPhotos.net
מזמן לא כתבתי טיפים לשימוש בלינקדאין, כך שכנראה שהגיע הזמן. אז הנה, בלי הקדמות מיותרות 8 עובדות, טריקים,
טיפים ושטיקים שימושיים במיוחד:

1. סקר שנעשה לפני מספר חודשים בקרב 1500 בעלי פרופילים בלינקדאין מגלה פרטים מעניינים במיוחד. טוב תעשו אם תשכילו להסיק מסקנות מתוך הסקר הזה ולמנף אותן לשינוי בדרך שבה אתם משתמשים בכלי הזה:
- 81% מהמשתתפים הם בעלי פרופיל חינמי ולא משלמים על פרופיל פרימיום.
- לכמעט 50% מהמשתתפים יש 500 או יותר קשרים ברשת. 
- ל 52% מהם יש פרופיל מלא שקיבל את הציון : All Star. 
- רק  39% טרחו לעבות את החומר בפרופיל שלהם באמצעות לינקים לאתרים חיצוניים, סרטונים, תמונות או כל חומר שיווקי אחר.
- רוב המשתתפים (37%) חברים ב 1-9 קבוצות. מעטים מנצלים את מלוא המכסה של 50 קבוצות (14%).
- רוב המשתתפים (50%) משקיעים בין 0-2 שעות בלבד בשבוע ברשת הזו.
- המשתתפים הפעילים ברשת עושים בה שימוש כזה: 76% בודקים מי הסתכל להם על הפרופיל, 61% מציצים ב"אנשים שאת/ה אולי מכיר/ה", 56% בודקים פרופילים של אנשים שהם עומדים לפגוש, 48% מחפשים מידע על חברות, 43% שולחים דרך לינקדאין הודעות לאנשים בדרגת קשר ראשון, 41% עוקבים אחר חברות שמעניינות אותם, 39% מבצעים חיפושים מתקדמים על אנשים, 39% משתמשים בלינקדאין כדי להיחשף למשרות.

איך כל מידע הזה עשוי לסייע לכם? כיוון שכל ההתנהלות בלינקדין היא יחסית לאחרים (לרבות הסיכוי שלכם לעלות בחתכים שמגייסים עושים), השוו את עצמכם לנתונים הללו. איפה אתם עומדים יחסית לאחרים? מה האחרים עושים שאתם לא? איך אתם יכולים להשקיע נכון יותר את הזמן שלכם בלינקדין ולהנות בזכות זה ליתרון על פני המתחרים שלכם? ובכלל... כדאי לישר קו ולא להישאר מאחור.

2. אם לא ידעתם עד עכשיו, אז הנה זה קורה: מגייסים משתמשים בלינקדאין כמאגר לכל דבר של מועמדים. אם עדיין לא קיבלתם הצעה "מגונה" (= הודעה המציעה לכם תפקיד פוטנציאלי), משמע, שהפרופיל שלכם לא משהו בכלל, משום שאנשים בעלי פרופילים מעניינים (ואפילו לא מושלמים) מקבלים כל הזמן הצעות עבודה ממנהלי גיוס ומהד-האנטרים.

3. פרופיל טוב ופעיל בלינקדאין הוא ביטוח ליום קודר... טוב תעשו אם תתחילו להשקיע בו, לבנות רשת של קשרים ולהכיר את כל מה שאפשר לעשות איתו לפני שבאמת תזדקקו לו. אל תחכו, כמו רוב מחפשי העבודה, ליום שבו אתם מתחילים לחפש עבודה, כי אז תגלו שההשקעה הנדרשת מכם מרובה ושאין לכם לא את המותרות ולא את הזמן לשם כך.

4. הגודל כן קובע. הכוונה כמובן לכמות הקשרים שיש לכם ולגודל הרשת שלכם בלינקדאין. ככל שיהיו לכם יותר קשרים, כך תוכלו להפיק יותר תועלת מהכלי הזה וכך יתגלה בפניכם יותר מידע.

5. הבטחתי בכותרת טריקים? אז הנה אחד שגם משתמשים כבדים בלינקדאין לא בהכרח מכירים: מכירים את החשש הזה להציץ בפרופיל של מישהו ושהוא ידע שהסתכלתם עליו? הרבה אנשים נמנעים מלחטט בפרופילים בלינקדאין בדיוק בגלל הסיבה הזו, אבל! הקץ לחששות! כך תעשו בכדי להציץ מבלי להיפגע...: אם אתם גולשים בדפדפן כרום, העתיקו את שם האדם שאתם רוצים להציץ בו והיכנסו לגוגל. הדביקו את השם בתוך מלבן החיפוש בתוספת המילה linkedin. עכשיו תקבלו מספר תוצאות שאחת מהן היא לינק ישיר לעמוד הפרופיל המבוקש. עמדו על התוצאה והקליקו קליק ימני בעכבר, תוכלו לראות שם את האופציה לפתוח את הקישור בחלון גלישה פרטית. יש!! הנה לכם דרך לראות מבלי להיראות וגם מבלי לשנות הגדרות כלשהן בפרופיל.

6. לינקדאין=קורות חיים. מה דעתכם? המשוואה הזו נכונה? המממ... לא, ממש לא. מי שעשה copy paste לקורות החיים שלו בפרופיל, לא מבין את מהותה של לינקדאין. אז הנה הפתעה: זוהי רשת חברתית. ועל כן... מעבר לכך שחשוב שבפרופיל שלכם יהיה ייצוג לקריירה שלכם, גם האישיות שלכם צריכה לבוא לידי ביטוי. הראו למי שיבקר בפרופיל עד מה אתם מיוחדים, מעניינים, מלהיבים, מרשימים, יוצאי דופן!

7. אל תפחדו להשוויץ! מסתבר שרוב האנשים הם צנועים. כל כך צנועים, שאפילו במקום שבו ניתנת להם במה להשוויץ, לספר, לחלוק, להתרברב ולהוכיח עד כמה הם נפלאים, מביאים תוצאות, מועילים ונכס למקום העבודה- גם שם הם ממשיכים להצטנע ולהתחבא בביישנות. התקדמו! העולם ושוק העבודה הולכים לכיוון של טאלנטים שיודעים מה הם שווים ושיודעים לשווק את עצמם ללא קשר למקום העבודה הנוכחי שלהם. מי שלא ידע כיצד לעשות זאת ימצא את עצמו מחוץ למשחק. לינקדאין הוא כלי מעולה להתחיל להתרגל לזה, נצלו אותו בחוכמה!

8. אבל, אל תשתמשו בקלישאות! לא מבינים למה הכוונה? קבלו... 3 סרטונים מצחיקים. אם בפרופיל שלכם מופיע אחד או יותר מהמשפטים המופיעים בסרטונים, זהו רמז עבה שכדאי למחוק אותם. ומהר! :)
מחפשים עבודה? מתכננים להתחיל לחפש מתישהו? לא מסתדרים עם הלינקדאין הזה? לא יודעים איך לחפש בדיסקרטיות? פנו אלי לקביעת פגישת יעוץ:
- כתיבה, בדיקה ושדרוג קורות חיים
- התאמת קורות חיים למשרה ספציפית
- פניה נכונה למשרות הנכונות
- סימולציית הכנה לראיון עבודה אישיותי ממוקדת תפקיד
- תכנון נכון של קריירה
- מיתוג נכון ברשתות חברתיות
- חיפוש עבודה באמצעות לינקדאין
- טיפים להצלחה בראיונות עבודה
- טיפים וכלים להרחבת שיטות חיפוש העבודה
- אסטרטגיות חיפוש עבודה לבכירים
- עבודה יעילה יותר עם חברות השמה
- משא ומתן על חוזים והצעות שכרGoogle+

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ShareThis

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...